Skip to main content

Topic: Phoenix i Futaba T8 FG (Read 5051 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phoenix i Futaba T8 FG

Molim pomoc,na Phoenixu v4 sa stanicom T8FG imam problem sa gasom koji je 0 ili maksimalan (Lijeva palica ch 3).
Desna palica kad je dam prema sebi (elevator) gas sam dodje do polovice i isto tako se ponasa ako desnu palicu dam u desno (eleroni) a ako je desno dole onda je pun gas. Na samoj stanici je sve ok, potpuno isto se ponasa kad mi je stanica ukopcana preko usb-a iz hobbykinga ili kad je stavim na simstick wireless.Procitao sam da stanicu treba staviti u helikopter mod ali ni to ne pomaze. Unaprijed hvala!

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #1
Pa sto nema negdje u postavkama simulatora da narihtas koji kanal radi sto i jel reversan ili ne?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #2
Sve postavke sam narihtao i normalno letim ali se ovo pojavljuje kao da je gas u mixu sa eleronima i elevatorom
a to bih volio iskljuciti ako je moguce, na stanici se ne mijesaju i nema mixa.

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #3
Stanica ti treba biti u heli mode h-1

Napravi novi model u stanici i sve ostavi po defaultu, samo h-1 mode.

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #4
Napravio sam novi model,mod helikopter (Swash H-1)kalibrirao stanicu i sve je ostalo isto kao i prije,letim ali mi smeta kad mi se ukljucuje gas.
Hvala!

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #5
Neeeee

Za sim stavljas stanicu u normalni Acro, avion bez icega.
Ni mikseva, ni expa ni Vtail.
Obicni acro 4 kanala vulgaris.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #6
Nije Igore,

za phoenix, 8fg se stavlja u h-1 - to i je bez mixeva mod.

Iskreno, vjerojatno radi i u acro modu.

Prije mislim da je problem onda u samom phoenixu da je krivo poštelan, tj da mu je pitch kanal ujedno i throttle

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #7
Si siguran?
Kaj nije da heli mod odmah napravi throttle i pitch krivulje i mikseve.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #8
Pa ono, tako sam ja vozio..

A mislim da piše i u manualu od phoenixa isto. Bum potražio

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #9
Sa turnigy 9xr, mozes jednostavno na kalibraciji promjeniti canale kako zelis, a na stanici ne moras nista stelat!

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #10
Mislim da covijek nije napravio kalibraciju palica u simu!

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #11
Probaj na stanici otvoriti samo novi model bez ikakvih stelanja i onda kalibriraj u simulatoru!

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #12
To napravim svaki put  pa i u advanced kalibraciji i svaki put isto.

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #13
Glupo pitanje, ali jesi li na usb kabelu pomaknuo prekidac na phoenix?

Odg: Phoenix i Futaba T8 FG

Reply #14
Jesam, a i kupio sam novi simstick wireless na kojem ne treba nista birati i potpuno se isto ponasa kao i ovaj iz hobbyja.