Skip to main content

Topic: Varazdinski NLO (Read 22691 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Varazdinski NLO

Reply #90
Ima dosta tema vezano za UAV tu je jedan od članaka http://www.theverge.com/2013/11/7/5074520/wild-skies-how-long-will-drones-for-hire-fly-in-a-legal-limbo

Treba razlikovat hobi letače i komercijalne pilote multija. S time da jedan hobi letač može biti iskusniji i sigurniji nego neki fotograf koji si je umislio da je profi netko i nešta pa digne NAZU iznad grada i ljudi, te u GPS modu sa IOC-om leti on, ove phantome sad kupuju svi živi. Kupit gotovu letjelicu možeš ali iskustvo ne možeš. Ni jedan sustav po meni nije savršen, pa baš piše gore u članku koliko je samo u početku američkoj vojsci palo bespilotnih letjelica a komo li neće naši modeli. Neka se ne nađu neki uvrijeđeni ako sam ih indirektno spomenuo. Tu na forumu i sami znamo koliko je NAZI poludilo i padalo. Jedno je letit u selu iznad njiva a drugo je letit u gradu iznad svega živoga. Osobno smatram da hobby letače zakon neče dirat jer imamo svoje sportske aerodrome di nikom ne smetamo. Ali će se ticat onih koji će htjeti letjeti i snimati iznad gradova i odreženih područja. Štoviše mislim da čak i sad postoji zakon koji zabranjuje letjeti RC model iznad neke težine iznad naseljenih područja. Pričekajmo da počne rasprava oko donošenja zakona.