Skip to main content

Topic: Fokker DR1 za pocetnika? (Read 4004 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Fokker DR1 za pocetnika?

Bok svima :)

Poptuno sam novi u aviomodelarskim vodama i u principu gledam koji bih model uzeo kao svoj prvi.
Sto se stanice tice, vjerujem da cu uzeti spektrum DX5, cijenovno mi se cini povoljna, a prema reviewima koje sam procitao ne bi trebala biti losa :)

sto se avio modela tice, zapeo sam za Fokkera DR1, elektro model, nasao sam ga na towerhobbies i cini mi se zanimljiv(ustvari, svidja mi se taj avion radi povijesnog znacenja pa ga zato zelim kupiti :) )

http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXPZT9&P=ML

Naravno, kako sam novi u ovome, ne znam koliko je pametno uciti letjeti na tome modelu, da li je pametnije kupiti nesto drugo za pocetnika?

U svakom slucaju, svaki savjet od vas je dobrodosao sto kupiti, kao i gdje kupiti i u kojem smjeru uopce krenuti :)

Zaboravio, jos jedno pitanje, vidim da su nitro motori jako popularni u avio vodama. Zanima me kakva je razlika u motorima za avio modele u odnosu na one za automobile? Pregrijavanje, tj optimala temperatura rada, podesavanja karburatora i slicno? Da li je isto kao i na motorima za auto modele ili ima nekih razlika?

Odg: Fokker DR1 za pocetnika?

Reply #1
Pozdrav ! model je ok samo ti ne savjetujem da na njemu učiš letiti... za početnike u letenju su najpodobnije neke motorne jedrilice ili ako baš preferiraš avione onda visokokrilci sa izraženijim "V" oblikom krila zbog autostabilnosti.. no odluka je na tebi pa poslušaj sve koji su iskusniji zbroji savjete i nakon toga odluči o nabavci modela....ja osobno moje učenike školujem na jedrilici i Cesnni 140 moje osobne konstrukcije...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Fokker DR1 za pocetnika?

Reply #2
kolega jobescu se naucio letjeti na 3d modelu od epp-a, a drugi kolega kojeg sam navukao na modelarstvo na depron f22 raptoru sa pusherom i oba modela jos uvijek lete.

ja bi preporucio model od deprona, hxt900 serva, onaj tower pro combo od 200 wata i sve sto jos treba da bi se poletilo.

napravis model za dan dva, razbijes, pokrpas, razbijes, pokrpas i tada vec donekle znas letjeti pa si kupis sto srce zeli.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Fokker DR1 za pocetnika?

Reply #3
ako želiš nešto od povjesnog značaja onda elektro stick, znatno stabilniji od fokera, a njega ostavi za drugi model. Par mojih frendova je počelo sa uglijem. Pinki je negdje prikazao gradnju.
To ti je nešto ovakvo i jako lijepo leti.

Moja preporuka.

Ili nešto ovakvo visokokrilno, gotovo neuništivo
 
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Fokker DR1 za pocetnika?

Reply #4
foker avioni su meni prelijepi,i svaka čast svim modelarima koji ih rade.

Odg: Fokker DR1 za pocetnika?

Reply #5
OK, hvala svima za komentare do sada :)
Niste nista napisali za stanicu? Da li je OK za pocetak? Isao bi na 2.4GHz verziju svakako.

Takodjer, koliko bi bilo pametno da prvi model radim sam prema nacrtu?

Odg: Fokker DR1 za pocetnika?

Reply #6
to ti je cijena samo za kit, avion, nema ništa od elektronike,a pošto ti ona treba probaj ju prvo stavit na svoj avion koji češ lako napravit iz nacrta i mislim da će biti veće zadovoljstvo, i znat češ ga lako popravit. ovdje ti je nacrt i kako ga je tip radio.
 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=425387
 
ima negdje i jednostavniji nacrt al ga nemogu pronaći, ovaj link je stavio Jobescu u nekoj drugoj temi.