Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32288 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #75
Ide i preko 100, u ATT sam ga razvukao 31m/s, to je sa zen gimbalom i svime, 1,85kg poletno, ali je 4S.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #76
Malo prokidanja od danas:
https://www.youtube.com/watch?v=oMz6yTwLJes
A što siše bateriju, negdje blizu 80A je u full speed  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #77
Sa kojim avionom si to snimao? Talon? :)


Odg: Quad Black Racer X

Reply #79
Mora biti sve u savršenom balansu a to košta dosta vremena. Gimbal mora biti jako blizu CG-a, moj je svega nekoliko cm pomaknut naprijed. Naravno onda otpada snimanje sa širokokutnom lećom jer bi sve bilo u kadru (pa i krakovi), ali to nije problem jer na ovom je proračunat raspored gimbal/baterija/noge za snimanje sa 5,4mm lećom. Mora biti tanak u trupu pa i ruke/noge za što bolji airflow. Naravno radio sam i neke dorade na gimbalu i kameri.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #80
Evo je i "Mimoza" izmapirana iz 39 slika koje su izvađene iz 4k videa, da malo isprobam taj Pix4D.
https://www.youtube.com/watch?v=vMQ1aoYNuJ4
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #81
Odlican rezultat! ;)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #82
Evo malo arheologije iz Baranje, točnije sa trase budućeg dijela autoceste "Slavonika", BRX odlično podnosi visoke radne temperature, radi cca 600 slika po letu u svrhu ortografskog 3D mapiranja arheo. čestica.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #83
 :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #84
Super fotke!  ;)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #85
Franky , čovječe, ove fotke su mrak, svaka čast, baš zakon 8)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #86
Jedno pitanje, imam problem s jello efektom na mobiusu i nikako ga ne uspjevam riješit, inače kamera stoji na 2 osnom gimb.zaljepljena na spužvu..., propele balansirane...ne znam šta još da napravim.. nabacit ču sliku popodne..

Odg: Quad Black Racer X

Reply #87
Hvala ekipa!
mibo - nabaci sliku da vidim ili navedi bar koje su komponente (motori, propeleri, frame, gimbal), inače ti je što je kamera manja i lakšta to je osjetljivija na vibracije. Probaj za početak mobius stavit direkt na frame koptera pa da vidiš dali je količina jella ista jer ako je to je pokazatelj da ipak rotori nisu u balansu ili da je frame preslab/rezonira i sl.
Također spužva ti baš i nije neki dampening materijal (bar ne u tim frekvencijama).
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: Quad Black Racer X

Reply #88
Tarot Ironman650, sunnysky4108-600KV (radi na 4s 5600mAh)  propele GF 1447 carbon nylon APC, Esc AE30 turnigy, gimbal e-bay BCG....
Iman još propela(GF1147, GF1238--CN, te 1355 carbon--na sve prova i trese...propele balansira).

Odg: Quad Black Racer X

Reply #89
Kameru učvrsti za gimbal, ne nikako preko spužve i probaj dodati malo tereta na nju ili ispod nje da se gimbal izvaže u balans, zatim mekše gumice na platformi, Ironman650 iako je karbonski frame jako je nezahvalan po pitanju vibracija, također motore redom bez propelera provjeri koliko koji trese pa po potrebi balansiraj.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis