Skip to main content

Topic: Honey Bee Gyro problem (Read 2080 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Honey Bee Gyro problem

Mislim da imam problem sa Gyrom na heliču. Kada palicu za kontrolu repa okrenem udesno sve je ok, kada je okrenem u lijevo servo ne reagira kak spada. Probao sam spojiti drugi servo i opet isto. Spojio sam i repni servo na prijemnik i radi ok. Dakle pretpostavljam da nešto ne štima sa Gyrom! Zna li netko možda u čemu bi mogao biti problem?

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #1
A jezi ga, kolko para tolko muzike :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #2
Pa od kada imaš problem ?
Kaj nismo na Lučkom sve porihtali ?
Jesi li ti kaj još poslje poštimaval ? Jel kad sam ga ja podigel sve je radilo.
 
Nazovi ak te kaj zanima 099 6515 235
 
pozdrav
simpi
 
 
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #3
Dakle priča ide ovako... Išao sam letit tj. lebdit i nakon par minuta podigao sam helič 20 - 30 cm u zrak. Sve je bilo ok, jedino što sam malo 'teže' prizemljiio. Niš strašno čak mi se čini mi se da ni Robi u subotu nije prizemljio niš 'nježnije' od mene. Od tog nazovimo udarca u beton odvojila mi se poluga sa serva. To se dogodilo zato što nije bila zašrafljena (sad znam od kud je bio šraf viška). Mislio da ću riješiti problem prišrafljivanjem poluge međutim shvatio sam da je problem u Gyru... Sad me samo zanima da li se raštimo ili je riknuo. Ako je riknuo trebali mi ga zamjeniti u trgovini gdje sam kupio helič. Još je pod garancijom, a nisam ga mehanički oštetio.

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #4
Jesi li vratio polugu na isto mjesto s upaljenim helićem i stanicom s polugama u sredini??
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #5
Wespen ti je pomagal !!!
ne ja ! ali to kaj veli Simpi ...mislim da ti repni rotor nije u nultoj poziciji što bi bilo nekih 3-4 stupnja !!!

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #6
@Robi - znam da nisi vozio moj helič. Mislio sam na tvoje prizemljivanje sa Protosom.
@Simpi - Servo je odvojen od poluga, nisam ga uopće vraćao na mjesto kada ne radi kak spada.

Dakle kada je servo spojen preko Gyra ne reagira kak spada. Kada ga spojim direktno na prijemnik radi ok. Isto tako sam spojio i drugi servo za koji sam siguran da je ok preko gyra i ne radi kak spada. Dakle definitivno nešto ne štima sa gyrom, morat ću ga reklamirat. Budem vam javio šta se dogodilo.

Odg: Honey Bee Gyro problem

Reply #7
Helikopter je dosao sa sevisa. Problem je bio u konektoru.