Skip to main content

Topic: PROTECH TOPIC 400 (Read 4255 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

PROTECH TOPIC 400

Neočekivano sam dobio na poklon jedrelicu iz naslova - PROTECH TOPIC 400. Riječ je o 3 kanalnoj jedralki - dubina i vertikalac. U njoj se nalazi speed 400, a stavljena je i elisa na pripadajući spiner. Osim potrebne elektronike - 2 serva, regler, prijemnik i po izboru neki drugi motor, jedralka je spremna za let za svega dvije tri minute. Montaža vertikalca je zgodno rješena. Kit ima samo jedno malo oštećenje na centroplanu veličine 1 cm x 5 mm. S obzirom da sam fazu jedrelica nekako prošao ni sam ne znam da je zadržim ili dam na bubanj. Diogen, kaj ti se čini, jel to dobra jedralka i što bi od set upa preporučio za nju? Tehnički podaci su na jednoj od fotki.
 
 
lp
 
Toni
 
 

Odg: PROTECH TOPIC 400

Reply #1
Diogen, kaj ti se čini, jel to dobra jedralka i što bi od set upa preporučio za nju?


Toni, hvala na povjerenju koje mi ukazuješ.  Uz tu površinu (31) i tezinu preko 800 gr model će dosta slabo penjati sa speed 400 (preko 25 gr/dm2) !  No, kako je deklariran na 7kom NiMH, prelaskom na LiPo možeš odmah skinuti i 150 grama, pa onda jedan brushless klase 2826 ili čak lakši i slabiji (išao bi i 2230 čak) skidaš još skoro 50 grama. Pa onda bi se isplatilo probati i vidjeti da li ti paše..
Damir

Odg: PROTECH TOPIC 400

Reply #2
prije prvog leta ja bi obavezno izradio struktualna pojacanja,te je cijelu obukao u 50 g.staklo. 8)

Odg: PROTECH TOPIC 400

Reply #3
i ja sam Saraga razmišljao u tome smjeru, ali prije toga moram pokriti tvoga Albatrosa sa 180 g staklom tako da te natjeram da konačno prijeđeš na 70 mm turbine i 4S baterije..... :D :D :D
 
Toni

Odg: PROTECH TOPIC 400

Reply #4
Moj Topic je jaaako tezak na repu, tako da sam Lipo bateriju pogurao odmah iza motora i 120gr olova morao dodati da bih imao balans.
Elem, koji prop imas na jedrilici ?
Posto sam ja svoj "izgubio" :))
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: PROTECH TOPIC 400

Reply #5
i ja sam Saraga razmišljao u tome smjeru, ali prije toga moram pokriti tvoga Albatrosa sa 180 g staklom tako da te natjeram da konačno prijeđeš na 70 mm turbine i 4S baterije..... :D :D :D
 
Toni

pa dogovorili smo se da ide u bracki kamen. 8)