Skip to main content

Topic: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra (Read 8293 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #1
Bravo Marine, dobro je reka Škovrlj...Slika za pamćenje... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #2
Zasto fisheye i jello nisu odradeni u postprodukciji?

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #3
Bome,svaka cast :).Ovo nije mala stvar.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #4
Cestitam! Super prilog! ;)




Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #5
Hvala  :) . Inače radim na Radio Zadru koji je dio HRT Centra Zadar pa smo iskoristili priliku ovo odraditi. Kolege u montaži su samo malo stabilizirali snimak. Inače radi se o quad-u dji f450, naza v2, glb 2-axis gimbal. Definitivno kupujem 3-axis gimbal jer je s ovim teže raditi i treba puno više stabilizirati snimku ali za neko laganini neobavezno snimuckanje je sasvim ok.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #6
...odlicno  8)
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #7
Odlično, ja sam isto imao par minuta prikaza svojeg zračnog materijala na HRT-u ali u emisiji "Labirint", budući da još uvijek gledamo 576i oštra slika nije friendly za takav broadcasting jer relativno niska rezolucija i kompresija rasture sliku, poželjno je sve to malo "zamutit" da bi izgledalo kao i njihov materijal, inaće tvoja izgleda ok (ja sam snimao u 4k). F450 i 3 osi, hm, jako optimistično, inaće 3 osni su još osjetljiviji na "jello" i imaju ga tandenciju pojačati, radije si složi ruke motora od alu profila da budu što kruče i gore Graupnere i da vidiš odjednom nema "jello".

@Tommee, zar je moguće ukloniti "jello" u postprodukciji i kako?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #8
Odlično Marine.. Konačno da nije samo testna verzija coptera. Krenulo ekipu s TV da snima iz treće dimenzije.
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #9
F450 nije original nego klonirani a ruke su nešto čvršće od originala, propele su idealno balansirane, motori su već tvornički balansirani ali bi ih mogao provjeriti. Ja sam uglavnom zadovoljan osim problema s trećom osi jer quad dok leti to ne vidiš ali na snimci se vide i najmanje oscilacije po yaw osi. Može se softverski obraditi ali komp mi baš i nije nešto za video obradu
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #10
Odlično, ja sam isto imao par minuta prikaza svojeg zračnog materijala na HRT-u ali u emisiji "Labirint", budući da još uvijek gledamo 576i oštra slika nije friendly za takav broadcasting jer relativno niska rezolucija i kompresija rasture sliku, poželjno je sve to malo "zamutit" da bi izgledalo kao i njihov materijal, inaće tvoja izgleda ok (ja sam snimao u 4k). F450 i 3 osi, hm, jako optimistično, inaće 3 osni su još osjetljiviji na "jello" i imaju ga tandenciju pojačati, radije si složi ruke motora od alu profila da budu što kruče i gore Graupnere i da vidiš odjednom nema "jello".

@Tommee, zar je moguće ukloniti "jello" u postprodukciji i kako?

Moguce je. Ovisno koliko je jak bio, ali u mojim video materijalima ga gotovo nikad nema. Uklanja se jelte, u final cut, adobe premiere/after effects, zavisi u cemu radis. Doduse sve ima svoje prednosti i nedostatke, niti naknadno uklanjanje jelloa nije uvijek pozeljno. Svako naknadno petljanje po slici utjece na finalnu kvalitetu materijala.
Meni i dalje nije jasno zasto ljudi ne micu fisheye i ne ravnaju horizont. Neka se nitko ne naljuti ali sve ove materijale sto vidim i sve sto ljudi stavljaju pa je dospjelo cak i na tv, to ne izgleda profesionalno. Da se tako nesto odradi u postprodukciji treba mozda pola sata. Razlika je kao Philip Bloom vs amater.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #11
I meni je smetao fisheye ali sam polako oguglao na to. Sinoć je išao prilog i na glavnom dnevniku HTV-a u 19h ali duža verzija
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #12
Ja sam mislio da postoji neki "pravi" alat za uklanjanje jello-a, ali ovo, to je bolje da odmah u startu nadoda blur pa da sve prekrije, jer znam da sam svojevremeno isprobavao svakojake rolling shutter repair-e (uključujući i ove nabrojane) i da je to sve nikud vodilo. Imao sam F450 i još k tome sa neorginalnim čvrščim rukama, vjeruj mi kad ti kažem da je to 0 bodova, to se ne može ukrotit od vibracija ali baš nikako, šta god i kako god balansirao motore i propelere jednostavno će uvijek proizvodit jello, ako ne u hoveru onda prilikom gibanja i sl. Nema idealno tvornički izbalansiranog motora, iskustva sam da obično na 3 od 4 motora se taj balans još malo može dotjerat. Najbolji test na jello je kada staviš Hero na narrow ili još bolje koristiš 5,4mm leću, s dosta sunca vani, visine, bez ND filtera - sve pokaže.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #13
Odličan snimak Marine. Pozdrav iz Osijeka.

Odg: Prilog na HRT Dnevniku 3 iz Zadra

Reply #14
Frenki to i jesu pravi alati samo treba znati raditi sa tim, cuda se mogu napraviti, pogotovo u AE. Daj nekome tko od toga zivi pa ces vidjeti sto se moze.