Skip to main content

Topic: Hubsan H501S X4 (Read 7391 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hubsan H501S X4

Pozdrav svima....
Narucio sam Hubsan H501S X4 http://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_264426.html?wid=21
5.8G FPV 10CH 6-axis Gyro / 10 Channel / 1080P HD Camera / GPS Position / One Key to Return / Follow Me Mode
Gledao sam nekoliko filmica na YouTube i cini mi se dobar izbor za 208 EUR.
Ima li taj model vec netko od vas?
 




Odg: Hubsan H501S X4

Reply #4
Pozdrav,
jesi naručio sa EU ili kineskog skladišta?
Koliko si ga čekao i ako si platio carinu i pdv koliko je bilo sveukupno?
Planiram ga sutra, prekosutra naručit, pa ne želim neželjene troškove ako ide iz kine,
a svašta sam čitao o narudžbama kad tvrde da je sa EU skladišta a da je iz neke bezcarinske zone u EU ili tako nešto...


Hvala unaprijed :)

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #5
Narucio sam s kineskog skladista. Stiglo je za manje od 3 tjedna.
Carnina se ne placa, a PDV je 25% na iznos racuna i to placas u posti kad ti stigne.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #6
aha, znaci da gledam ili iz EU skladista cijenu i ne placam nikakve dodatne drzavne trosarine ili iz kine +25%
koja bolja cijena tog narucim?
Hvala puno puno jos jednom! :)
Upravo sam prebacio novce na deviznu visu koja mi je spojena na paypal pa idem vidit šta mi je najisplativije :)

Edit:
Koliko vidim na Gearbestu je bijeli sa standardnim kontrolerom 246,83$ sa dostavom bez ikakvih kupona i sl. sa EU skladista
Dok je na Kineskom skladištu 223,71$ ali sa pdvom razlika je 32,80$ pdv-a...
Znači sa EU da naručim?

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #7
Kad sam ja kupovao bilo je jeftinije iz Kine jer je u Kini bilo jeftinije, a i dostava iz EU skladista bila skuplja, pa je sveukupno bilo skuplje naruciti iz EU skladista. Za proizvode iz EU skladista isto placas PDV ako su skuplji od 160kn.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #8
Hej majstore,
hvala puno na odgovorima!
Nisam znao da se plaća PDV ako je iz EU, računao sam da je PDV plačen pri kupnji u zemlji u kojoj je izdan račun.
Kada je već tako, onda ću ga naručiti iz Kine, nema veze ako ću malo dulje čekati ali je jeftiniji i onda ću si napravit odmah dodatni order za antena mod, dodatne batke ako nisu preskupi itd... :)
Hvala još jednom na velikoj pomoći! :)

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #9
Kad sam ja kupovao bilo je jeftinije iz Kine jer je u Kini bilo jeftinije, a i dostava iz EU skladista bila skuplja, pa je sveukupno bilo skuplje naruciti iz EU skladista. Za proizvode iz EU skladista isto placas PDV ako su skuplji od 160kn.
Mislim da za ovo oko PDV-a iz EU nisi u pravu. PDV si platio u državi u kojoj si kupio to nesto. Recimo ja sam zadnje uzeo Fatshark iz EU za 350€ i nemaš više nikakvih davanja kod nas.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #10
A ja napravio upravo order prije 5 minuta... sa china skladista naravno...
Da cancelam order brzo i promjenim na EU?

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #11
Gle, ja govorim iz svog iskustva. Narčio sam robe iz EU za nekoliko tisuća Eura, i kao fizička osoba i na firmu. PDV kao fizička osoba, odnosno ti u ovom slučaju, plačaš odmah prilikom kupnje i više nemaš davanja u HR. Ako kupuješ na firmu PDV ti neće biti ni obračunat.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #12
Ahh a sada je čini mi se gotovo, ne želim bijelu verziju koja je jedino dostupna na EU skladištu jer šta više gledam youtube videe to mi se više jedino crni sviđa...
Nadam se da me neće opalit na carini i pdv-u, nadam se možda ga i ne zaustave :) ali ako ga ocarine i naplate mi pdv, znao sam u sta se upustam, tako da... :)


Ugl javim iskustva kada stigne!

Naručio sam još jednu dodatnu bateriju, adapter za spajanje 2 baterije i antena upgrade kit :)

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #13
Mnoga kineska roba na EU skladistima nema PDV u cijeni, pa se placa PDV kod nas prilikom preuzimanja iako dolazi iz EU skladista. Tada na kutiji ima neka naljepnica, pa nasi na carini odmah vide da PDV nije placen i onda naplate.
Kutija je toliko velika da nema sanse da ti prodje bez placanja. Moju su otvorili i sve izvadili van i onda naopacke (prednja/straznja strana drona) vratili unutra tako da je nisu mogli ispravino i do kraja zatvoriti, pa su sve nagurali na silu. Srecom nisu nista potrgali.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #14
Bijela verzija je za EU trziste mada ne znam u cemu je razlika jer sam s bijelim dobio USA punjac i EU adapter, na punjacu pise 110V/60Hz, ali radi i na 220V/50Hz