Skip to main content

Topic: Hubsan H501S X4 (Read 7393 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #15
Hej Majstore,
hvala na svim odgovorima!
Imam samo još jedno pitanje,
mogu li osobno pregledati paket prilikom plaćanja PDV-a i preuzimanja paketa?
Ukoliko je paket otvaran odbiti ću preuzimanje i zatražiti refund!
Naručio sam novi neotvarani artikl i pošteno platio, nisam u nijednom trenutku rekao "neću platit" ili "nisam ja to naručivao" i slićno...
Bilo bi uredno od njih ukoliko ga zaustave, a hoće, da me pozovu prije otvaranja ili slićno...
Ne želim im platit pdv da bi došao doma i vidio da fali neki vrag ili da je nešto potrgano, naganjat se sa državom i tražit odštetu za to je smiješno..
tako da ćini mi se kao najbolja opcija, odbijanje preuzimanja paketa i plaćanja pdva, pa neka oni fino plate vraćanje u Kinu..

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #16
Stvarno ne znam. Carina otvara vecinu paketa, pogotovo onih vecih, da vidi sto je unutra.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #17
A kak mislis da ti carine robu bez da otvore paket...? 25% + 58 kn posti. Kad otvoris mozes se zalit.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #18
Pa deklarirano je na paketu "rc quadcopter" kad otvore vidice kutiju od quada, znaci to je to, ako je na racunu quad i cijena i sve, onda cemu vadit quad iz kutije i gledat ga??

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #19
Ti znas kako to na balkanu ide s povjerenjem.
Ako na racunu pise da je quad, na kutiji je nacrtan quad, oni ce paket otvoriti i provjeriti.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #20
Gledaju unutra jer je mnogi kinezi na paketu napisu da je nesto drugo unutra i nizu vrijednost, pa na carini otvore vece kutije i onda te traze racun, ispis transakcije i sl. i na temelju toga naplate PDV i trosak carinjenja. Za male kutije to ne rade, ali vece u pravilu otvaraju.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #21
Koliko treba da proradi tracking number? Order napravljen 30.10, racun sam dobio 01.11. Ali jos uvijek mi ne prikazuje nista :(

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #22
5-15 dana ce ceka tracking number. Obicno se vidi tek par dana prije nego stigne u HR.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #23
Što se tiće plaćanja PDVa na robu iz EU ! Naručio sam guad iz Italije, Češke i Nizozemske. Na pošiljci se jasno vidjelo da je roba direktno iz Kine mada je na Ebayu pisalo da se isporučuje sa skladišta iz tih zemalja i na sve sam platio PDV. Kinezi u večini lažu da roba stiže iz EU. Jedino kada sam naručivao robu iz UK nisam plačao PDV ali je i cijena bila uvečana točno za PDV. De facto, ako cijena proizvoda nije veća za iznos PDV-a od kineske cijene, onda roba ne stiže iz Europe i sigurno se plaća PDV. Moguće da se za manje iznose carinici neće gnjaviti ali od 100 USD na dalje sigurno se plaća PDV. Raspravu sa carinom zaboravite :-)

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #24
Na vecinu (da na kazem svu, jer mozda postoji izuzetak) kineske robe u EU skladistima nije placen PDV u drzavi u kojoj je to skladiste, pa zato na paketu to pise i zato nasa carina naplati PDV kada stigne u HR. S obzirom da je postarina iz EU skladista za HR u pravilu znatno skuplja, jeftinije je natuciti iz Kine. Zelio sam naruciti ruksak za H501s iz EU skladista jer je bio dosta jeftiniji nego iz kineskog, ali je postarina bila oko 20EUR veca, pa ti vidi... U normalne EU drzave postarina je 5-10 puta manja nego za HR kad se salje iz EU skladista.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #25
Do sada sam narucivao LED zarulje u vecim kolicinama iz Italije, Njemacke, UK-a.
Uvijek pogledam na Ebayu odakle je roba poslana i uzmem screenshot.

Da slucajno dodje iz Kine, a pise da je trebala doci iz Italije i jos k tome ako platim carinu, sve uredno poslikam, posaljem selleru, trazim refund za carinske i druge troskove. Ako ne prihvati, saljem paypalu i refund prolazi bez problema.

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #26
Za mene je ovo zadnja narudzba sa gearbesta, i dalje tracking number nakon 5 dana ne radi, oni kazu samo da cekam, dok npr kasnije narucen paket sa banggooda se vec vidi na ipsu i na putu je prema meni, pricekat cu do petka, ako ne proradi traziti cu refund, proci ce godina dok oni ga posalju... btw nakon 4 dana od narudzbe proradila je slika na orderu, dok je na drugom orderu odmah nakon "shippanja" proradila... taj barem tracking number radi ali koliko vidim i dalje je u kini..

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #27
I evo nekoliko mjeseci kasnije da se javim.. stigao je i platio sam carinu 400tinjak kuna sta je po meni OK, bili su svi jako ljubazni na carini i dali su mi dan pred badnjak da ga podignem. Tracking number nije radio do 15og kada su ga tek poslali... uglavnom, nikad vise ne kupujem nesto skupo sa gearbesta, kutija je bila izubijana toliko da kad sam ga isao otvorit iz onog papira u koji je kutija bila zamotana, poklopac i sve je ispalo van.. hvala bogu dron nije nigdje oštećen i sve je bilo na broju, modificirao sam kontroler za bolji i veci domet, imam punjive baterije u kontroleru i jos jednu dodatnu za dron.. sve u svemu super, ali jako brzo sam ga savladao a u manual modu ima glupe bugove da gasi motore pod kutevima ili upadne u toilet bowl, tako da s time nisam bas najsretniji.. mislim da cu se jos malo igrat sad s njim i da ce ici na prodaju

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #28
Drago mi je da ti je stigao u komadu i da ti sve radi.
I ja sam malo modificirao, zamjenio sam i dodao jednu zicu u kontroler, pa sad radi RTH i u ALT modu, te stavio obje vanjske antene, pa sad ide i dalje od 1km  ;D
Sto se tice buga u FW koji spominjes, nisi napisao koju verziju imas, ali taj problem je ukoliko znam u FC 1.1.21, pa stavi FC firmware 1.1.22 ili 1.6.25, u tim verzijama se motor ugasi tek nakon 5 sekundi ako se dron nagne za vise od 85%.
Ako se modificira firmware s H109Tools10 ili Hubsan H501s FW Tool, mozes maknuti ogranicenje za visinu od 250m, ali to nema smisla jer je i 250m jako visoko. No mozes minimalnu visinu za RTH povecati na 30m i brzinu na 7m/s kako sam ja kod sebe stavio.
Toilet bowl je problem koji imaju svi dronovi, pa je najbolje raditi kalibraciju  kompasa polako i pazljivo i sto dalje od metalnih dijelova.
Ako stavis FC 1.6.25 vise neces morati raditi kalibraciju kompasa svaki put kad spojis bateriju vec samo kad znatnije promjenis lokaciju.
 

Odg: Hubsan H501S X4

Reply #29
mozes mi se pliz javit na pvt da razmijenimo facebook ili skype pa da se cujemo i da mi pomognes malo? :) isto tako jesi mozda iz Zg? Narucio sam set propelera jer sam skoro sve ih potrgao iz Engleske, prije 2 tjedna, jos uvijek mi nisu dosli, pa ako imas za prodat,poklonit ili posudit 2 komada B propelera bio bi zahvalan i presretan :D