Skip to main content

Topic: ZAGI? (Read 20351 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ZAGI?

Evo ovako novi sam u izgradnji modela,svidio mi se zagi i cini mi se da nije teska izrada.Samo ima jedan problem ustvari malo vise njih...Zanima me onaj sjekač sa vrućom žicom jel on treba imati neke određene mjere osim što mora biti duži od krila? I kada izrežem krilo kako da ga profiliram?Isprintao sam jedan profil za onu stranu na kojoj se krila spajaju ali nigdje da nadem za onu drugu stranu (užu).Eto to bi bilo to za sada!!!
 8)
Hvala!


Uploaded with ImageShack.us


Odg: ZAGI?

Reply #2
ja sam uspješno izradio jednog osim sto sam malo zajebo teziste pa ak trebas pomoc javi se na pm...

Odg: ZAGI?

Reply #3
Davore hvala na linku bit će mi od velike pomoći ! Mislim da ću ga početi graditi za koji dan!Sjekac sam već napravio! POzdrav!!!


Uploaded with ImageShack.us


Odg: ZAGI?

Reply #5
ODLIČNO sheriffe samo naprid to je pravi bolid.

Plavi ovom se nisi nadao ima nas ko pljeve a kad se nađemo svi skupa je............te!!!!!!!

Odg: ZAGI?

Reply #6
Evo krenuo sam u izgradnju ali sam naisao na problem!!! Isprintao sam šablonu za profil,napravio ga od drveta,kupio stiropor 5,odsjekao ga po nacrtu precizno sa rezačem ,privrnuo rebro za profil i krenuo sjeci...Kad samzavrsio primjetio sam da nesto nije u redu,profil je bio dobar 2-3 cm od rebra ali prema kraju je sve deblji i deblji evo i par slika...Nemojte se smijati ovo mi je prvi model :-X 8) .








Uploaded with ImageShack.us


Odg: ZAGI?

Reply #8
AHA!!! A gdje je pdf. za malo rebarce?


Uploaded with ImageShack.us



Odg: ZAGI?

Reply #11
pa hoce ti reci da jedan kraj mora biti fiksan,otud 130 cm duzina zice za rezanje...nisam ni ja znao do sad,ja sam isto radio dvije sablone

Odg: ZAGI?

Reply #12
plavi,a sta sa onim "y+7 mm",il se toga ne treba držat ?

Odg: ZAGI?

Reply #13
Bok Sheriff

Kao i svaki početak ni tvoj ne može biti lagan. U svakom slučaju pohvale za početak izrade ali kao što su i dečki rekli malo prošnjofaj RCWingsom jer ima puno informacija koje su tamo da pomognu svakom pa tako i tebi.

Malo rebro je nepotrebno uz uvjet da ti je rezalica barem 1200mm ( tada je jedna strana rezalice fiksirana ) tj. režeš TROKUT. Ovom metodom bitno je pogoditi
( podesiti ) udaljenost stiropora od fiksnog dijela rezalice jer time reguliraš kut rezanja.

Naravno možeš rezati i sa dvije šablone ( velika i mala ) samo treba pripaziti da su fino obrađene tako da zagrijana žica lagano klizi preko bridova.

Vjerujem da češ naći odgovore na svoja pitanja jer je Zagimanija uhvatila maha i mnogi (pogotovo Dugoselci) su postali pravi stručnjaci u izradi ovog fantastičnog modela. ;)

LP

Plavi