Skip to main content

Topic: Toshiba Camileo P10 (Read 14860 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Toshiba Camileo P10

Evo jedne probne snimke sa navedenom kamerom. Imam velikih problema sa konverzijom formata sa kamere tak da sam uploadal SD sliku u Wmv formatu jer format u kojem snima kamera je toliko lud da ga neče ni youtube (napiše "Nepoznata greška" nakon 1 % uploada!) . Inače, kamera ima analogni izlaz u real time-u tako da se može upotrijebiti i za FPV kaj mi je slijedeči korak! Evo linka:  http://www.youtube.com/watch?v=_mGjXx_6csM&feature=player_embedded#!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #1
a i ja sam se nazafrkaval sa tim kaj ona snimi pa sam je na kraju frknul jer je koma

ali original snimku jubito voli .... ta da ne znam di je kod tebe problem sa uploadom


i ovo kaj si stail je Ok...
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #2
Da,original ide ali neću staviti 10 minuta snimke na kojoj 70% nema ništa dobrog za pogledat!!! A ovo sam radil na načina da sam zmontiral u onom bedastom softveru od kamere,exportiral u mpeg1 sa max postavkama (taj mpeg1 convertiran sa kamerinim softverom nejde na yubito!!!) pa onda u wmv sa Procoderom. I da, slika nije ni tak loša ali žal mi je kaj nemogu dobiti onu full rezu u HD-u!!!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #3
a mpeg2? s obzirom da je mpeg1 stari kodekl korišten za VCD i SVCD
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #4
Da ga bar ima :-X !!! Jedino kaj nudi originalni softver je mpeg1, wmv(samo niske rezolucije) i QuickTime. Nakon testiranja su mi najbolji rezultati izašli ovako kak sam ja napravil. Ako originalni video montiram i exportiram u Ediusu (sa Procoder exportom) slika je bolja ali mi se jave čudni i vrlo čudni artefakti koji liče na krivi field order (probal sam puuuno kombinacija i formata i field ordera ali uvjek isto sra***!!!). To je vjerojatno posljedica načina kodiranja kamere i bojim se da si tu nebudem mogel puno pomoči. Ako netko ima iskustva i znanja sa tom kamerom molio bih lijepo da ih podjeli!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #5
hahahahah..... bitno je da nisam sam jer sam mislio da sam lud....

ja pokušavam spjiti više fajlova vec 2 mjeseca i nakon kodiranaj dobiti nekaj gledljivo i ništaaaaa......

cak ima u birtiji post gdje tražim help.....

pored toga imam problem i avchd tip snimke prabaciti u bilo kaj drugo

dotuko me taj hd video
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #7
Marijom, nije problem u HD-u nego u tim jeftinim kamerama koje koriste "sumnjive" algoritme za snimanje HD materjala. Ja se bavim snimanjem i dosta snimam u HD-u ali sa "pravom" kamerom i sa tim nema nikakvih problema-montiram kak hoču i konvertiram u kaj hoču a uvijek je vrhunska slika!!! Sad isprobavam ovaj softver koji mi je preporučil borna: za sada-HD avi ne valja (skocka sliku) i HD asf ne valja (slika super ali "trza"). Sve mi se čini da je originalni fajl prilično čudno "pre"kompresiran i da kod konverzije mora nekaj puknut-ili rezolucija ili frame rate. Sada prebacujem u HD wmv. Sve u svemu-napisal budem rezultat kad isprobam sve formate!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #8
Inače, ako ti je slika koju sam stavil na yubito OK onda možeš i ti tak napraviti. pokreni originalni softver od kamere (MediaImpression), odaberi "Make Movie", složiš film od jednog ili više fajlova snimljenog kamerom i "save as", mpeg1, resolution 720x480, fps 29,97, a ostalo ostaviš defaultno i dobil buš solidan mpeg 1 kojeg prihvaćaju svi coderi! Kamera snima u NTSC formatu, progressive scan pa zato treba postaviti na NTSC postavke da se još i tu ne gubi na kvaliteti.

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #9
a dim da sam naišao na nekoga tko se kuži .
baš super

imam 4 vrste HD snimki
ova od camileo sa kojom ne uspjevam niš napraviti
olympus hd video sniman sa Oly sp580
AVCHD sniman sa nekom polu profi SONY kamerom
hd sniman sa novom Toshiba X100 kamerom

programi koje koristim su AVS video konverter 6 
4easysoft mkv konverter
magix video pro x2
sa ovima imam problem kaj mi slika trza nakon konvertiranja

pinacle 12----super ali ne kuži rezoluciju full hd 1080p


nisam profić pa ne kužim kad staviti a kad ne deinterlace i dal ga uopce stavljati i dal kodirati u progresiv ili ne.....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #10
E ovak, kod prekodiravanja je bitno znati sve o originalnom fajlu(rezolucija,fps i način prikaza(dali je slika isprepletena ili progresivna(isprepletena iliti interlaced znači da se prikazuje svaki drugi red u jednom prikazu a progresivna znači da se prikazuje svaki red)) kako bi znal staviti podatke za kodiranje koji bi trebali biti isti ili što sličniji originalnim da se nebi izgubila kvaliteta. Za prikaz slike na kompjuterskom monitoru slika treba biti progresivna jer se tako i prikazuje-znači, treba znati gdje i sa čime će se prikazivati video da bi znal kako postaviti tu postavku-za DVD treba biti interlaced i to za PAL upper field first (UFF) ili top field first (TFF) (to ti je isto!!!). E sad, s obzirom da mi svoje snimke letova prikazujemo uglavnom na kompu i postavljamo na yubito naš video treba biti u progressive modu, ako postaviš bilo kaj drugo slika bude ti nazubljena. Problem je u tome da ove jeftilen kamere imaju čudne kodeke sa kojima bude očito problema. Ja inače montiram sa Ediusom i za kodiranje koristim Procoder a Edius prihvaća veliku večinu danas poznatih kodeka ali kad radim sa videm od Camilea P10 slika mi trza. Princip je da treba video prebaciti u neki bolji kodek (npr. H.264) ili neki drugi sa kojim program za editing nema problema, a tu počinju problemi. Edius podržava da na timeline staviš filmove u različitim formatima (neznam za pinacle,znam da stariji premiere-i to nisu dozvoljavali). Sve u svemu-ako hočeš spojiti video isječke snimljene sa te četiri kamere moral budeš se naučiti raditi u nekom jačem video editing programu (preporučam Edius) i tada sa snimkama sa boljih kamera (kao Sony-ev AVCHD) nebuš imal nikakvih problema ali sa ovim jeftinijim budeš-njih prvo treba konvertirati u "bolji" kodek a da se pri tome ne izgubi kvaliteta-a za sad neznam kak to napraviti-kad saznam za Camileo P10 svakak bum to napisal!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #11
wow.... tak nešto sam tražio.....

za nas laike ovo je savršen post

ja sam pre dugo bio na starim tehnologijama ....mini DV i na pinacle 9 .
u toj kombinaciji imam kodirano cca 100 dvda sa raznih prigoda (svadbe , krstiti...)
sve snimke su bile savršene na DVDima i to gledati na telki je bilo milina.
da ne velim samo koliko divixa sam napravio proteklih godina sa nekim jednostavnim alatima....

problem je nastal kad sam nedavno prešao na HD .... totalni blenk.... kao da nikad nisam koristio kodiranje
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #12
Total video konverter. Valjda ovo total znaci - sve.:) ... ili Handbrake

Probao sam za neke kucne stvari i rade OK, ali za vas profice ... trebate probati.

m.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #13
Evo, riješeni svi problemi!!! Kao i u 99,9% slučajeva nije bil problem u raznim koderima i dekoderima nego u ispravnosti postavki. Marijom, bit svega, kad otvaraš novi projekt u video editing softveru, njegove postavke moraju biti identične sa postavkama videa kojeg misliš upotrijebiti-drugim riječima ako sam snimil film sa Camileom P10 u HD rezoluciji 1280x720, 30 fps i progressive modu onda moram i projekt prilikom kreiranja postaviti na te postavke. Znači, nije bitno (bar što se tiče Ediusa) dali ti je video snimljen u AVCHD-u, mpeg4, mpeg2, H.264 ili bilo kojem drugom codecu bitno je da se poklapaju rezolucija (manje bitno), fps (najbitnije) i način prikaza (manje bitno). Ako imaš različite video isječke onda ih prvo treba konvertirati na način da im se nakon konverzije obavezno poklapaju fps a poželjno i rezolucija i način prikaza (interlacing), zatim otvoriš novi projekt u video editing programu (preporučam Edius) sa istim tim postavkama, ubaciš sve video isječke, izrežeš, porežeš, zmuljaš ili več kaj hočeš, dodaš malo teksta i exportiraš u neki format zgodan za upload na web.  Ja sam koristil HD wmv jer mi je bil najmanji nakon kodiranja (30Mb) dok su mi drugi (mpeg2,4, h.264) bili 70 i više mb a razlika u slici nije previše velika. Evo videa: Toshiba Camileo P10 HD

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #14
ja najviše trebam prebacivanje HDa u DVD format.....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe