Skip to main content

Topic: Toshiba Camileo P10 (Read 14863 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #15
Opet isto pravilo samo u konačnici ide export u mpeg2 za DVD. Ako ti nekaj nejde napiši ili mi pošalji "komadić" snimke da ja probam!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #16
CSI rules.... :D
Dobro je ispala snimka, drugi put probaj jos vislje i malo mirnije sa tom jadralkom, ili nekako slozit kameru da je manja osjetljiva na vibracije 

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #17
Opet isto pravilo samo u konačnici ide export u mpeg2 za DVD. Ako ti nekaj nejde napiši ili mi pošalji "komadić" snimke da ja probam!

ma imam komadice od pola minute ali su oni po 30-50 mega
 :'(

uspijem  ja to izgurati van ali kad spržim i pustim na tv to je KOMAAAA
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #18
Definiraj "koma"! Dal je nazubljeno,trzavo,niske rezolucije,zamučeno...??? Ili stavi malo na jubito pa da vidim.

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #19
E Davor-da treba malo više i bez vjetra, vjetar me bacakal a jedralka je relativno mala i lagana i, naravno, osjetljiva! Trebam savršeno mirno vrijeme i dobro svijetlo, bude toga a onda budu i snimke bolje.

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #20
Definiraj "koma"! Dal je nazubljeno,trzavo,niske rezolucije,zamučeno... ??? Ili stavi malo na jubito pa da vidim.

ma na jubitou oni to buju prekodirali pa teško bude išta vidjeti

glavni problem kod mog prekodiranja je taj što ne mogu dobiti da slika klizi...

meni to izgleda kao da mu fali frameova.
znaci na primjeru kad kameru pomicem s jedne na drugu stranu u originalu je to kao kad gledaš ocima i sve fino klizi

kad je to prekodiram u bilo koji drugi format dobivam "duplu sliku" ili kako to nazvati... sjene objekta

bolno je za oci tako gledati nešto od par minuta
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #21
Sve mi se čini da field order nije u redu, dali u švenku, kad zaustaviš sliku, vertikalni predmeti dobiju "zube"? Ako da, onda kod kodiranja u mpeg2 moraš staviti UpperFieldFirst (ili TopFieldFirst). Ako nije nazubljeno, nego kao neki "duh" u slici, onda je problem u fps-u(frames per second), snimaš na 30 fps-a a montiraš u 25 ili obratno-to je ono kaj sam več gore pisal-provjeri si koliko fps-a ti ima originalni video a koje si postavke stavil u programu za editiranje. Velika večina današnjih DVD playera normalno reproducira i PAL (25 fps-a) i NTSC (29,97 ili 30 fps-a) na svakom televizoru jer u sebe imaju ugrađene kodere za konverziju sistema tak da ti je bitno samo da ispravno podesiš program u kojem radiš. Kaj se dogodi: ti snimiš video sa 30 sličica u sekundi, učitaš to u projekt koji je postavljen na 25 sličica u sekundi i onda u reprodukciji imaš 5 sličica u sekundi "viška" koje se nasumično "uguraju" za vrijeme reprodukcije i stvore duplu sliku. Čak i kad se ispravno radi (NTSC video, NTSC projekt pa export u PAL) zna povremeno doći do trzanja slike ali to je stvarno povremeno i ne iritira!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #22
e baš su ti duhovi problem.....

znam o kojoj nazubljenosti pricas i to sam vidio dok sam se igrao sa postavkama

ajmo krenut od prvog snimka sa kojim se igram
on je avchd i sniman je sa sony kamerom i to je 50 fps i full hd
dal je interlace ili progresiv nemam pojma
i to kad kodiram u bilo kaj to je katastrofa

vidi slike u prilogu
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #23
Hm, a u kaj hočeš prekodirati? S obzirom na duhove smrdi mi na framerate ali nemogu ništ ovak na pamet reči. Daj nađe neki kratki isječak originalne snimke(dosta mi je 4-5 sekundi) pa ga stavi na rapidshare i pošalji mi link na mail: tompa@trash.hr.

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #24
Hm, a u kaj hočeš prekodirati? S obzirom na duhove smrdi mi na framerate ali nemogu ništ ovak na pamet reči. Daj nađe neki kratki isječak originalne snimke(dosta mi je 4-5 sekundi) pa ga stavi na rapidshare i pošalji mi link na mail: tompa@trash.hr.

a prvo kaj me zanima je povezati 50 malih clipova u jedan veliki u HD rezoluciji a da ne izgubim na kvaliteti

drugo je istu stvar spustiti na dvd da mogu podjeliti dalje...

igrom slucaja ovdje su modelarski filemki a konkretno bi radio dvd iz obiteljskih snimkica unazad par tjedana

poslo sam ti pa probaj vidijeti kaj se da napraviti
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe


Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #26
Marijom-pošalji mi mail da ti pošaljem rezultat kodiranja koji sam dobil sa Procoderom!

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #27
Marijom-pošalji mi mail da ti pošaljem rezultat kodiranja koji sam dobil sa Procoderom!

... a i nama bi mogao objasniti (ako je dobar rezultat) kako si do njega dosao, jer bilo bi to fer prema nama amaterima.
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #28
ajde ja vec pucam po šavovima...
imali smo 2 ročkasa i krstitke , snimao sam novom toshibom x100 i sada se film nalazi na mom kompu
a rodbina je naucila na redovitu isporuku dvda
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: Toshiba Camileo P10

Reply #29
Mislim da sam dobil dobar rezultat!!! Bude Marijo potvrdil ak je OK. E sad, nisam napravil ništ kaj več nisam opisal u prijašnjim postovima-pogledal sam kaj je za video fajl (doduše, ekstenziju MTS sam promjenil u M2TS jer mi inače Edius nije htel otvoriti fajl), otvoril sam novi projekt u Ediusu kojem su postavke iste ko i izvorni videu (Full HD, 50i (interlaced, UperFieldFirst)), po potrebi montaža i export preko Procodera u željeni format (ako treba DVD onda mpeg2, 720x576, 50i, UFF, VBR (target 6000)) i dobil sam dobar rezultat! Neznam, ako vama to ne radi možda je do softvera koji koristite, da ponovim, ja koristim Canopus Edius za montažu i Canopus Procoder za kodiranje.