Skip to main content

Topic: robbe edge 540 3d (Read 4715 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

robbe edge 540 3d

stavio bih ovo u temu "letimo i mi u ivanic gradu", ali rijetko se pise o motornim modelima pa stavljam to ovdje da ne ispadne da mi s motornjacima izumiremo :)

ovaj krasni model imam vec preko godinu dana, ali nije imao srece i nikako da se pohvalim pucanstvu sa njime. prvo sam na njemu imao west50t1 koji je krepao na prvom letu i razbio sam model, nakon slaganja montirao sam na njega irvine 46, ali taj je bio preslab pa je letio kao akrobata. stavio sam na njega i 4t tt f-75s, ali sam imao problema sa tezistem (model je bio jako repat) i motor je opet bio slab tako da ga opet nisam letio. sada sam konacno za njega nabavio motor klase .61 i to uscuvanog magnuma pro se made in taiwan (ako tko zna sto o ovom motoru neka slobodno kaze, ja sam nasao da danas taj motor proizvodi thunder tiger i da bi to mogao biti motor tt 61 gp koji je u stvari .65 velicina. izgleda identicno samo ima drugaciji znak na motoru...). na motor sam namontirao rezonancu "genesis throtle pipe" : http://www.westonuk.co.uk/westonuk2_195.htm s kojom se nadam da ce model biti vrlo zivahan.

raspon i duzina: 1370 mm
tezina: 2850 grama
4 standard hitec servaca, na gasu standard graupner
motor: magnum 61 pro se s rezonancom
prop: 13x4 za poctak, a planiram probati i 13x6 i 12x8

trebao bi mu prednji kraj presvuci sa novom folijom jer je ova krpana i u komi.
 ako vrijeme posluzi ovih dana imam probni let sa novim motorom, a ako prodje sve dobro dobit ce i kaputaz kojeg jos nikada nisam namontirao od kada je model kod mene.

konacno si zelim srecu s ovim modelom :)

slikice:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
struja zakon, nitro USTAV


Odg: robbe edge 540 3d

Reply #2
jok, original auspuh mi ni ne pase na ovaj model, a nemam gdje probati motor jer sam u stanu. valjda bu ovak dobro ;)
struja zakon, nitro USTAV


Odg: robbe edge 540 3d

Reply #4
izmjerit cemo sa rezonancom sutra ako vrijeme dopusti, a s originalnim auspuhom mozemo kod tebe, ali nadam se ne uskoro.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: robbe edge 540 3d

Reply #5
evo i videa. malo je los i letio sam daleko jer je bio prvi let i vjetar je brutalno puhao pa se ne vidi bas najbolje, ali lijepo se cuje kako masina urla i tuli kada se razvrti sto daje stvarno posebnu draz letenju.
ko to moze platit? ;)

model leti prekrasno, ima dosta snage, vrlo je okretan i atraktivan u zraku.

robbe edge 540

sada imam problem s tuniranjem rezonance jer motor ima slabi odaziv na gas tj. kada dodam gas prima ga lijeno, oduzmem ga i ponovno naglo dodam i onda motor primi gas savrseno. prema onome sto sam citao ispada da mi je lulica prekratka, ali na aerodromu sam na licu skratio skratiti duzinu i situacija se popravila tak da ne znam sto je problem. ako tko zna sto o tome neka kaze.
mozda je problem u stelanju fergazera, a ne rezonance? gdje nabaviti novu lulicu?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: robbe edge 540 3d

Reply #6
Zgodno, zgodno...  prava pila...

Odg: robbe edge 540 3d

Reply #7
sve je to moglo biti tvoje, tj. sve je to bilo tvoje ;)
struja zakon, nitro USTAV


Odg: robbe edge 540 3d

Reply #9
odlicno. ovo sve izgleda jako lijepo.
struja zakon, nitro USTAV