Skip to main content

Topic: Preporuka za FPV naočale (Read 10354 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Preporuka za FPV naočale

Planiram kupiti video naočale pa bi molio vaše preporuke ukoliko imate iskustva,
naravno taj hardware nisam imao nikad na glavi,ako je moguče opisati dojam slike?

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #1
Fatshark - Headplay -EVG920
najpopularnije među FPV letacima, jako bitna stvar da je rezolucija 640×480 ako ne i vise kao kod Headplaya 800×600, na manjim rezolucijama je i samo vidno polje dosta malo pa se neke stvari bas i ne vide najbolje, cak se primjete pixeli na ekranu, vidis jako,jako sitne kockice;
Imao sam prilike isprobat sve navedene modele, Fatshark ima najvece vidno polje, zamisli da gledas film na platnu od 2m dijagonale na 2,5m udaljenosti dok recimo Headplay imaju strava sliku ali dosta manje vidno polje a ove EVG920 su negdje izmedju;
Cijene od 260-400 dolara + postarina + carina, ostali koje kakvi modeli su bacanje para vjeruj mi
Evo par linkova sa naocalama:

Fatshark Base Edition
http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=13&products_id=205
-za 5 dana su u HR, strasno brza dostava za 25 dolara

Headplay
http://readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_22&products_id=199
EVG920
http://readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&cPath=11_22&products_id=264
-6 do 10 dana dostava u HR, postarina 32 dolara

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #2
Ja imam HeadPlay ... ako si u blizini Zagreba mozes slobodno doc pogledat ...
Odlicna kvaliteta slike ... al su vise naocale za "zabavu" a ne za FPV ... 
... ja sam s njima poprilicno zadovoljan!!  :)


Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #3
Ja imam HeadPlay ... ako si u blizini Zagreba mozes slobodno doc pogledat ...
Odlicna kvaliteta slike ... al su vise naocale za "zabavu" a ne za FPV ...
... ja sam s njima poprilicno zadovoljan!!  :)
slazem se s tobom, nezgodne su zbog one cigle od liberatora, da ima metar duzi kabel bilo bi sasvim ok, ovako je malo sve napeto  ::)
mora se jako pazit na one konektore, osjetljivi su dosta na vibracije pa nebi bilo ugodno da se nesto pomakne u letu

Ja imam Fatshark, za FPV su odlicne, zatvore potpuno ulaz vanjskog svjetla pa ispocetka dok se ne naviknes imas osjecaj da ces past negdje, potpuno izgubis orijentaciju

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #4
Imaš koje za prodat ili da naručim one koje si spomenuo u zadnjem postu  ::) ?


Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #6
Vidio sam od Fatsharka BASE I AVIATOR edition .Da li ima neke veće razlike u kvaliteti između njih osim što je ova skuplja varijanta ima antenu umjesto kabela ?

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #7
Vidio sam od Fatsharka BASE I AVIATOR edition .Da li ima neke veće razlike u kvaliteti između njih osim što je ova skuplja varijanta ima antenu umjesto kabela ?


Aviator verzija ima ugradjen u sebi prijemnik na 2,4Ghz i u kompletu ide predajnik ako se ne varam 10mW;
bolje uzet Base verziju pa uzmes video tx/rx na 900MHz ili 1,2/1,3GHz

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #8
Sad sam vidio da ne isporučuju BASE edition dok ne riješe neki problem sa prijemom signala   :'(.Oni koji to kupili moraju vraćat da se to popravi .

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #9
Sad sam vidio da ne isporučuju BASE edition dok ne riješe neki problem sa prijemom signala   :'( .Oni koji to kupili moraju vraćat da se to popravi .
je, to i mene prca, problem je sta je video ulaz dosta osjetljiv, samo ce se doradit nesto na kablovima, dodat ce neku sitnicu da to sredi i to je to, jutros sam bas pricao sa Gregom iz Fatsharka, kaze od sutra isporucuju te nove kablove svim dilerima naocala da se zamjene

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #10
Malo ću pričekat.Ne žuri mi se .I onako moram počet ponovo učit letit .Zadnji put letio prije 2 godine  :-X .

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #11
Dali se napajanje za Fatshark može koristiti lipo bat. 3s,i dali se napajanje može spojiti preko video prijemnika.
I još,dali su za te naočale potrebni kakvi dodatni kablovi?
 

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #12
Dali se napajanje za Fatshark može koristiti lipo bat. 3s,i dali se napajanje može spojiti preko video prijemnika.
I još,dali su za te naočale potrebni kakvi dodatni kablovi?
napajaju se preko 2 ili 3S lipo, rade od 6-13V, orginal kablovi imaju tako slozeno da napajas paralelno i naocale i video prijemnik, mogu ti slikat da vidis kako izgleda

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #13
Dali se napajanje za Fatshark može koristiti lipo bat. 3s,i dali se napajanje može spojiti preko video prijemnika.
I još,dali su za te naočale potrebni kakvi dodatni kablovi?
napajaju se preko 2 ili 3S lipo, rade od 6-13V, orginal kablovi imaju tako slozeno da napajas paralelno i naocale i video prijemnik, mogu ti slikat da vidis kako izgleda
Daj slikaj ako nije problem

Odg: Preporuka za FPV naočale

Reply #14
Evo slike, samo so ja umjesto video prijemnika napajam uz naocale EagleEyes;