Skip to main content

Topic: Atlas by toto (Read 13831 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Atlas by toto

Još u sedmom mjesecu počel sam raditi ATLAS Hydro gliser i konačno ga dovršil.
Radilo se po nacrtu u mjerilu 1/13 kaj je 66cm samog trupa.
Kompletni je rađen od špera 3mm tak da je polakiran izašel ,naravno prazni 950 grama kaj mi je na početku bilo jako puno. ???
Unutra sam jako teško uspel narivati 2x 2200mah 3s,brushless 28-56 3200kv 860w i 125A regler.
Jako je plitki tak da sam doslovno gural elektroniku u njega.
Ostatak materijala koji sam koristil je epoxy,par sitnica od karbona,aluminij i inox.
Sve je vodeno hlađeno,osim jedne stvari koju bum posle spomenul :-[
Evo par slikica početka slaganja.....
Robert

Odg: Atlas by toto

Reply #1
bravo, klasična gradnja, pedantno, mora ispast dobro  :)

piše da si ga dovršil..... ????
kaj onda škrtariš sa slikama   ;)

daj baš me zanima kak zgleda, shema boja i ostalo......

Odg: Atlas by toto

Reply #2
Evo još slika,ali da napomenem da još nije gotovo.
Pošto Sam imal neka sitna oštečenja laka,to je naknadno pošpricano i popravljano pa sljedi šmirglanje laka radi ravnanja,lakiranje s bezbojnim,pa naljepnice.
Postoji i video koji nije nekaj naj,naj,ali čisto da se vidi.
Stavljam uskoro......
Robert

Odg: Atlas by toto

Reply #3
wow, kolko sloja laka si stavil?

izgleda stvarno super....  :P :P :P



Odg: Atlas by toto

Reply #4
Špric kit i jedno 7 ili 8 slojeva laka.
Zakaj tolko,e zato jer me peder u mješaoni zajebal i lak se počel napuhavati,pucati nije se sušil itd.
Nakon dva tjedna sljedilo je šmirglanje i ponovno lakiranje.
Robert

Odg: Atlas by toto

Reply #5
to na kraju ispadne više laka nego drveta :)

super izgleda!

ajmo filmić!

Odg: Atlas by toto

Reply #6
taman si ga sklepao sad za snjeg ;D


Odg: Atlas by toto

Reply #8
to na kraju ispadne više laka nego drveta :)

super izgleda!

ajmo filmić!

E vidiš,nije baš tak ali nije mi žal kaj je tolko laka,jer je ispal super glatki,dok se na manje slojeva vide godovi iako je šmirglano u materinu.
Robert

Odg: Atlas by toto

Reply #9
Sa svim skupa je teški 1900 grama,kaj bi kolega dankopermozer rekel da je jako teški i preteški.
E pa NIJE i treba ga još natovariti jer doslovno poleče iz vode.
Još je bilo sumnjivo kaj je izlazna osovina na 6,5 stupnjeva,a tak je i po nacrtu ali i na pravom hidrogliseru,no to se pokazalo dobro i bez greške.
U subotu je bila proba i više sam nego zadovoljan.
Pošto pravi pa i model ove vrste teže kreče i ponaša se kao podmornica porebno je krenut sa ful gasom.
Nakon nekog vremena ušel sam u taj grif,ali nisam pustil gas nego ga raspalil.
Model je izletel iz vode i tolko ubrzal i nabral da sam se usral i naravno pustil gas.
Kasnije se vozilo na 50% gasa jer kak sam napomenul poleče iz vode pošto CG treba staviti bolje napred,a drugi razlog manjeg gasa je taj da sam uspel  rastopiti 4mm inox osovinu .
Trenutno sam u  izradi hladnjaka košuljice i pikse koja se doslovno užari.
Radi se o dijelu koji je u trupu dok je onaj dio koji je u vodi ok.

I sad postavljam pitanje,naravno ako neko zna ili ima ideju.

Kak sam sastavljal imal sam pri ruci lancol koji se posle zapalil i napravil sranje.
S čim podmazivati navedeni dio osovine??

Robert

Odg: Atlas by toto

Reply #10
kolega i još uvjek tvrdim da je preteški a i nisam jedini.....  ;D
al nema veze ak je tebi ok meni je isto al ako ga hočeš iskoristiti do max; iznad 1.4 kg nebi smel imati  i motor 3000-4600 kv ovisno o propeleru .....
nisam ja zmislil nek su ljudi koji se baviju s tim jako dugo....govorim o starim vukovima.....


inače svaka čast......  :)

Odg: Atlas by toto

Reply #11
kolega i još uvjek tvrdim da je preteški a i nisam jedini.....  ;D
al nema veze ak je tebi ok meni je isto al ako ga hočeš iskoristiti do max; iznad 1.4 kg nebi smel imati  i motor 3000-4600 kv ovisno o propeleru .....
nisam ja zmislil nek su ljudi koji se baviju s tim jako dugo....govorim o starim vukovima.....


inače svaka čast......  :)

Onda je stari vuk koji je radil nacrt bedast,pošto tam piše da mu bi težina trebala biti između 1,8 i 2,2 kg.
Motor koji ide unutra je speed 700,a ne brushless. koji sam ja stavil.
Da nije prelagani nebi se dizal iz vode na večoj brzini,a ako si tak siguran u svoje tvrnje proguglaj malo po forumima gdi su ATLAS-i pa buš videl kolko je kaj teško.  ;)

Ajde pogledaj si tu atlas iste veličine i kolko je teši trup!
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.vac-u-boat.com/images/KitsPartsPix/PickleCowlUnlimitedThumb.jpg&imgrefurl=http://www.vac-u-boat.com/KitsParts.htm&usg=__eErzD6rgnhd1hb1MPEtawD8VR1w=&h=106&w=150&sz=17&hl=en&start=8&zoom=1&tbnid=me_fgG-gk7W7eM:&tbnh=68&tbnw=96&ei=uKxLTruEEInj4QTPnJHHCg&prev=/search%3Fq%3DATLAS%2BBOAT%2BBRUSHLESS%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN%26rls%3Dcom.microsoft:en-US:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7_____hr%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1
Robert

Odg: Atlas by toto

Reply #12
gle meni je i tak svejedno.....

čamac ti igleda super, si zadovoljan ? JESI

sve 5..... samo je reno 4.....  :D

ajd ne pizdi nek stavi već jednom taj video.....  ;D

Odg: Atlas by toto

Reply #13
Sa svim skupa je teški 1900 grama,kaj bi kolega dankopermozer rekel da je jako teški i preteški.
E pa NIJE i treba ga još natovariti jer doslovno poleče iz vode.
Još je bilo sumnjivo kaj je izlazna osovina na 6,5 stupnjeva,a tak je i po nacrtu ali i na pravom hidrogliseru,no to se pokazalo dobro i bez greške.
U subotu je bila proba i više sam nego zadovoljan.
Pošto pravi pa i model ove vrste teže kreče i ponaša se kao podmornica porebno je krenut sa ful gasom.
Nakon nekog vremena ušel sam u taj grif,ali nisam pustil gas nego ga raspalil.
Model je izletel iz vode i tolko ubrzal i nabral da sam se usral i naravno pustil gas.
Kasnije se vozilo na 50% gasa jer kak sam napomenul poleče iz vode pošto CG treba staviti bolje napred,a drugi razlog manjeg gasa je taj da sam uspel  rastopiti 4mm inox osovinu .
Trenutno sam u  izradi hladnjaka košuljice i pikse koja se doslovno užari.
Radi se o dijelu koji je u trupu dok je onaj dio koji je u vodi ok.

I sad postavljam pitanje,naravno ako neko zna ili ima ideju.

Kak sam sastavljal imal sam pri ruci lancol koji se posle zapalil i napravil sranje.
S čim podmazivati navedeni dio osovine??


probaj napraviti piksu od teflona , teflon ne trebaš podmazivati, a teflon je najbolji materijal što se tiče trenja.inače čamac nemre nikad biti pre lagan,sva filozofija je,kut osovine,snaga motora,elisa,i obavezno težište.ljepo si napravio čamac ,sada ti treba malo vremena da se malo poigraš s diječijim bolestima i onda buš sigurno uživao 8)

Odg: Atlas by toto

Reply #14
Kaj se tiče pregrijavanja pikse imar rješenje,a kaj se tiče teflona neznam gdi da ga zemem.
Već sam napravil hladnjak,ali ga nisam montiral i zato sam shebal stvar,ali sad imam još jednu šemu u glavi.
Hladnjak je isto vodom hlađen pa mislim da bu to ok.
Evo još jedne slike od ispod....
Robert