Skip to main content

Topic: 2.4 GHz booster (pojacivac signala) (Read 3802 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Pozdrav


Dakle, zanima me da'l netko od Vas prisutnih koristi kakav booster odnosno pojacivac signala na 2.4GHz stanicama - ako da, kakva su iskustva i koje koristite!


Nedavno sam malo isprobavao FPV, pak sam primijetio da mi se prijem signala drasticno smanjio kad su ukljuceni video predajnik na modelu odnosno video prijemik kraj stanice....


- naravno ako netko ima kakvu ideju kako povecati domet stanice (sa ukljucenim FPV setom), svaki savjet je dobrodosao....




zahvaljujem


pozzz
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #1
napiši koju stanicu imaš i na kojoj frekvenciji letiš fpv

meni je na aurori pomoglo recimo bindanje prijemnika dok je uključen fpv (1360mhz)
na 1500 metara sam letio bez ikakvih problema, dalje od toga nemam potrebe ići
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #2
video prijemnik nema nikakve veze, problem radi video predajnik na rc prijemnik, ocito ga gazi neki od harmonika, rjesenje je low pass filter i/ili preselit predaju video signala na neki kanal koji nema preklapanje po 2,4G


Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #4
nema potreba za boosterom jer frsky ide bez problema 3km LOS sa fpv opremom gore, samo dobro posloziti to i nemas brige


Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #5
evo, meni danas stigao.....


mali ko upaljač, slatki aluminijski, izgleda totalno bezopasno.....

a kad vidi vraga malog.....   pola sata testiranja od kojih je bil upaljen oko pola vremena, znači 15 minuta......
i glavobolja ko da me neko sa sjekirom lupal tih 15 minut....


malo sam googlal i ispada da nije bezopasna stvarčica  >:(

moj šiba  :) :) W, za sad imam produžni kabel 3m od stanice do boostera, ali nekak nisam siguran da mi je to dosta  >:( >:( >:(
budem probal sa puno dužim koaksijalnim kabelom, recimo 10m minimalno.....


uglavnom osim ove gadne glavobolje, koja je jedna od najjačih koju sam imal do sad..... booster radi kak je opisano......
običan assan 100% zagušen, totalno bez signala, mrtav, počinje raditi ko od šale kad upalim booster.....
i ne postoji način da ga zagušim kroz betonske zidove i metalne kutije......

bit će test u zraku uskoro, domet bi trebal biti priličan, ali nije domet bil ni cilj kupnje ovog boostera, nego pouzdanost signala na svim visinama i iza/kroz prepreke na udaljenostima do 1km

samo se nadam da si nebum skuhal mozak..... jer ovo je doslovce mikrovalka....

Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #6
nakon još malo interesiranja.... složil sam si produžni kabel duljine 21m

tak da boster bude barem 15m ili više udaljen od mene....  tad da nema štetnog utjecaja na zdravlje

magla je pa danas ništa od probnog leta....


osnovno o bossteru:

velik, tj. malen je 65 x 20 x 18mm
na 6V vuče 2A, dakle troši 12W od kojih 10 ide na grijanje a ostalo.....
radna temp dok se zalaufa je jako velika, piše do 80 stupnjeva da je normalno... nisam mjeril a izgleda da ni nebum, jer ne mislim biti blizu dok radi.....
pojačava dvosmjerno, tak da i telemetrija na Hitecu bi trebala radit povratno.....  bar u teoriji, budem isprobal u praksi dal bude tak...




 kad stavim na kup, prednosti, nedostatke, opasnost i ostalo.....   ispada da mi se booster opče ne dopada....
preko 20m dodatnog kabla, dodatno napajanje.....

za sad su dojmovi  :(







Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #7
može koja fotka, info di si ga uzeo,
da imamo kaj za pogledati dok ne odradiš field test?  8)

Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #8
moj je sa dealextrema....

slike nemam za sad još :)

danas sau pali neki testovi na zemlji kroz zidove....

uglavnom 21m kabel  :D :D :D :D   mislim da nebu išlo


imam tak velike gubitke na koaksijalnom kablu da dok booster pojača ono kaj stigne do njega domet je manji nego sa običnom stanicom  ;D ;D

imam i 3m kabel produžni, na kojem su gubici osjetno manji, pa je i domet dosta bolji u odnosu na običnu stanicu....
govorim "dosta" jer pojima nemam kak se bude to ponašalo u praksi na livadi.....
idealno bi bilo da je booster čim bliže odašiljaću ali ta priča otpada jer mi je draži život od FPV letenja  ;)

Matija je u klubu predložil da bi mogel modul spojiti direkt sa boosterom i onda to samo sa dugim kablom povezati sa stanicom, tak bi bil na sigurnoj udaljenosti bez gubitaka na duljini kabla....
ali mi se ta ideja ne sviđa samo iz razloga jer ponovno moram rastepati auroru no priznam da bi riješila sve probleme oko gubitka na kablima....

Odg: 2.4 GHz booster (pojacivac signala)

Reply #9
evo, napravil sam po savjetu matije  :)

pa ćemo vidit....