Skip to main content

Topic: carbon fiber propeleri (Read 4855 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #1
zanimljivo , s tim dok negdje pogdiš otkidaš cijeli motor  :D :D , ili
dx9-xd8-gobac630

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #2
to ti prolazi kroz kost za razliku od onih plastičnih  :D


Odg: carbon fiber propeleri

Reply #3
isplati se definitivno, naravno ne ako mislis trgati ih na normu onda bolje uzeti one sa karbonskim vlaknima ali nikako ne one najjeftinije jer su smece klasa 1

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #4
koje preporučaš davore, slowfly ili klasične? (gore su slike jednih i drugih)

slowfly imaju manje korake, npr x3.8 što mi je nekako logičnije...
dok oni klasični imaju x5 - x6 što mi se čini puno, s obzirom da propovi stoje na mjestu u zraku dok se vrte... nisu na avio modelu da jure kroz zrak...

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #5
koje preporučaš davore, slowfly ili klasične? (gore su slike jednih i drugih)

slowfly imaju manje korake, npr x3.8 što mi je nekako logičnije...
dok oni klasični imaju x5 - x6 što mi se čini puno, s obzirom da propovi stoje na mjestu u zraku dok se vrte... nisu na avio modelu da jure kroz zrak...


ja koristim drvene na ovim velikima, dobivas skoro iste performanse nego sa karboncima a i nesto su jeftiniji, za ove manje letjelice koje imaju namjenu jurcanja najbolje uzet one od ABS plastike sa karbonskim vlaknima unutra, jako su cvrsti, ne savijaju se i tesko pucaju dok oni sa rctimera ili hk po 2-3$ par ne vrijedi k.... , to se savija ko papir, na malo vecem okretaju se tresu ko siba na vodi a nedaj bog u akrobacijama puca na trecem lupingu
SF su vise za AP i manje kv-a, rade i malo vece opterecenje na motore od klasicnih E style

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #6
ma da, ali sam čitao da su ljudi nezadovoljni e-style graupnerima...
daju dosta manje potiska od APC slowfly npr.
za ove karbonske ne znam, možda se bolje ponašaju jer su čvršći od plastičnih kako si i sam spomenuo.

drveni su fora, ali je teško nabaviti CW verziju za multije  :(

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #7
Poz dečki - da se ubacim, zašto ne stavite linkove do elisa koje bi vi preporučili? Od nekih jeftinijih, pa do skupljih - da ne kupujemo sra.... i imamo problema!!! Podijelite iskustvo s nama da ne bludimo okolo i trošimo novac na gluposti :).

Konkretno ja imam 40 pari novih elisa za quada i sve sam nezadovoljniji - sada sam naručio ove: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=638&productname=
I nadam se da ču se opet zaje.... kao i do sada  :(

Bacite nam koji link za neke koji se najčešće koriste, bit će nama koji neznamo lakše - unaprijed HVALA, i bez ljutnje dečki (samo predlažem)
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #8
ma da, ali sam čitao da su ljudi nezadovoljni e-style graupnerima...
daju dosta manje potiska od APC slowfly npr.
za ove karbonske ne znam, možda se bolje ponašaju jer su čvršći od plastičnih kako si i sam spomenuo.

drveni su fora, ali je teško nabaviti CW verziju za multije  :(

pa dobro e-style graupneri su za malo zesce motore a ni meni se bas ne svidjaju
drvenih imas od XOAR-a, parena bukva, vrhunski su, ja imam nekih 80 pari jos ali sve poveci, od 13 cola na dalje

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #9
Poz dečki - da se ubacim, zašto ne stavite linkove do elisa koje bi vi preporučili? Od nekih jeftinijih, pa do skupljih - da ne kupujemo sra.... i imamo problema!!! Podijelite iskustvo s nama da ne bludimo okolo i trošimo novac na gluposti :) .

Konkretno ja imam 40 pari novih elisa za quada i sve sam nezadovoljniji - sada sam naručio ove: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=638&productname=
I nadam se da ču se opet zaje.... kao i do sada  :(

Bacite nam koji link za neke koji se najčešće koriste, bit će nama koji neznamo lakše - unaprijed HVALA, i bez ljutnje dečki (samo predlažem)

nisam probao te sa rctimera koji imaju pojacanje sa karbonom ali ovi sa foxtech-a su odlicni
http://www.foxtechfpv.com/all-multirotors-products-propellers-c-79_87.html

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #10
Poz dečki - da se ubacim, zašto ne stavite linkove do elisa koje bi vi preporučili? Od nekih jeftinijih, pa do skupljih - da ne kupujemo sra.... i imamo problema!!! Podijelite iskustvo s nama da ne bludimo okolo i trošimo novac na gluposti :) .

Konkretno ja imam 40 pari novih elisa za quada i sve sam nezadovoljniji - sada sam naručio ove: http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=638&productname=
I nadam se da ču se opet zaje.... kao i do sada  :(

Bacite nam koji link za neke koji se najčešće koriste, bit će nama koji neznamo lakše - unaprijed HVALA, i bez ljutnje dečki (samo predlažem)

 
evo domaći zadatak: dobro proučiti svi koji žele nešto više znati o multijima...

 
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1097355
 
 
al ako imaš kakvo preciznije pitanje pitaj pa ćemo pokušati pomoći...

lp
Toni
 
 

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #11
Definitivno HVALA na odg. Pomogli ste meni a zasigurno i drugima! Naručujem i ove što davor preporučuje da se ne zezam više sa smećem od 2-3$ nema smisla!

Znači dovoljno je da su: Carbon composite with nylon - mislim dovoljno je pojačano da se 11" i 12" ne savija kao guma :)
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #12
dex, jel si im to ti isporučio prvu turu?



 :) ne....  ali  ;)

radim na vlastitim elisama, za sad idu 2 dimenzije samo 13 i 16 cola, full karbon naravno.......   ne žurim se previše sa elisama, nisu mi prve na listi trenutno, za mjesec i pola možda nešto pokažem  ;)


i da odmah potvrdim, ovo sa kantom od 5kg nije zajebancija, ja sam svoju testiral i začudil se isto, 19g elisa od 16'' i osim kaj se jako gadno savine izdrži 5kg dok god se spuštaju nježno
 

Odg: carbon fiber propeleri

Reply #13
evo kako je ovaj doskočio problemu eventualnog pucanja propa,

stavi 2 propa po motoru pa ako jedan krak i ode, skoro pa nikom ništa  :D  ;D
vibracija sigurno ima, nije dobro na duge staze ni za ležajeve ni za cijeli model, ali ajde, leti  8)

Test hélice cassée sur octokopter + GPS HOLD

[attachimg=1]