Skip to main content

Topic: Što mi se dogodilo??? (Read 5306 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #15
Zeravica Ivan
3807 University Ave,
Des Moines, IA,50311
U.S.A.

bit cu modelarski ambasador za popravke i reklamacije !!

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #16
Glede hopinga kod Spektruma:
Wikipedia:

"Frequency-hopping spread spectrum [glow=red,2,300](FHSS)[/glow] is a method of transmitting radio signals by rapidly switching a carrier  among many frequency channels, using a pseudorandom sequence known to both transmitter  and receiver. It is utilized as a multiple access method in the frequency-hopping code division multiple access  (FH-CDMA) scheme."(Futaba Fasst, MPX M-Link, Weatronic 2.4GHz, XPS V3, Hitec AFHSSS ...)

"In telecommunications, direct-sequence spread spectrum [glow=red,2,300](DSSS)[/glow] is a modulation  technique. As with other spread spectrum technologies, the transmitted signal takes up more bandwidth than the information signal that is being modulated. The name 'spread spectrum' comes from the fact that the carrier signals occur over the full bandwidth (spectrum) of a device's transmitting frequency."  (Spektrum, Corona V2, Assan, JR 2.4GHz, XPS V1 ...)

Kužite ne?
Ja ne baš sasvim ...
FHSSS stalno skače po "pseudorandom" izabranim frekvencijama ...
DSSSS koristi jednu frekvenciju ali širu i koristi "Pseudorandom" bijeli šum za prošrenje bandwitha ... To ne znači da ne skače na drugu frekvenciju u slučaju potrebe. Poznati problem kod XPS-a V1 se zvao "to hop or not to hop" i u nekim je slučajevima dovodio do prekida komunikacije i odlaska u safe mod. Znam da Assan koristi istovremeno dvije frekvencije, a Corona tri. Nikad nisam na testu imao Spektruma pa ne mogu reći koliko frekvencija on koristi.

Pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #17
znam Davore da kod moje Futabe se skokovi sa jedne frekvencije na drugu se obavljaju u jednoj stotinki sekunde,sto znaci da je zadrzavanje na jednoj frekvenciji 1/100 sekunde i ide dalje,trebalo ili ne, i da je rekord istovremeno 71 model u vazduhu na 2,4 bez i jedne smetnje,
ali ti to vidim strucnije objasnjavas,mislim da nam Diogen to moze direktnije opisati,mene interesuje gradnja i letenje a sama elektronika manje,inace problema sa elektronikom nisam nikada imao,jedan od uvjeta je pravilan raspored elektronickih komponenata u modelu i ako sada sa 2,4 ne moram kao nekada da pazim gdje je sta,tu ide sve na kamaru i nista nicemu ne smeta,vec sam to vise puta ispitao

Odg: Što mi se dogodilo???

Reply #18
Najsretniji sam bio kad sam vidio da su one dvije bakice preživjele, a ja nisam na sudu.
Definitivno prijemnik, prvo se binda a onda poludi. Izmjena modela i drugi prijemnik radi savršeno.
Karlo. 098-711-540, Sisak