Skip to main content

Topic: Racing quad - Team Hrvatska (Read 1035213 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3915
Pa to kažem,prvo malo minija se leti na 2200mAh baterijama,a drugo,koliko je vjerovati onom deklarisanom 25C ratingu? Ja koristim Gens Ace baterije 1550 mAh,na nekoj mnogo manjoj konfiguraciji,i moje letenje je daleko od tog max gas,ali opet se vratim sa leta i baterije tople. Ove 1600 Nanotech što sam sad uzeo,su deklarisane na 25-50C,pa se još više griju. Pošto se na mom letenju od nekih 12-15A prosječne potrošnje griju,ne bi vjerovao da mogu dati deklarisanih 80A.


Uzmi batke s vecim C, i nece se grijati, a ove nanotec baterije ako 1600mah 25c, onda daju svega 38 ampera konstatno, tako da se mora grijati!

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3916
Znam ja drug koja je računica i kako ide. Ali mi nisu pouzdana ta njihova označavanja. Prvo,baterije Gens Ace koje imam su 1550mah i deklarisane su kao 20-40C. A Nanotech su 1600mAh i 25-50C. E sad,Gens baterija teška 156g,a Nanotech tek nekih 130g. Dalje,Gens bi po napisanom trebala više da se grije,jel tako? Jer daje 31 -62A. A Nanotech daje 40 - 80 A,po onom što su napisali. Ali u praksi,manje se grije Gens Ace. E,sad,ako uzmemo kapacitet baterije,i moje vrijeme leta od nekih 8 min,dobijemo prosječnu potrošnju od 12A. Pa me interesuje,kako se uopšte griju,ako trebaju dati konstantno 31-40A,a ja trošim 2,5-3,3 puta manje od te vrijednosti. Kontam da oni tu puuuuno lažu na tim vrijednostima C ratinga. Mislim da im se ni 50% ne treba uzeti za ozbiljno. Jer ovdje pričam o "kao kvalitetnijim" baterijama koje se kod nas koriste. Jer meni se na TREX-u 2200 mAh baterija sa deklarisanim rejtingom od 30-60C naduvala ko žaba. :( A nije izgorio ESC od 40A. I ja od tad imam popriličan strah od baterija. Zato ja sve ovo pitam. Nije bilo teoretsko pitanje koje mogu,već praktično da mi kažete ko zna:" kupi tu i tu bateriju sa tim i tim ratingom,može sigurno,ja sam probao."  ;) ;)
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3917
Ako cujes zvuk mojih motora, ni ja ih nesto ne stiscem, ne vidim potrebu, mislim htio bi vidjeti baju koji ce projuriti kroz ono drvece pod vecom brzinom, ali ne da se skrumpira, nego da svaki put to odvozi. Ja vise volim umjerenu voznju, a ne klanje motora, nema smisla

Slažem se u potpunosti. I ja mnogo više uživam u nekom "preciznijem" letenju nego u nekom nadimanju kroz ogroman prostor sa prolaskom između dva drveta jedina na livadi... Zato me tvoj svaki snimak oduševi. A i ja više volim da se provučem kroz gumu 17-ku ili kobasicu za vjetar,nego da jurim 80 na sat u praznom prostoru...
Nisko,niže,...šetnja...

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3918
Istina, muljaju do bola s jacinom baterije, isto tako imao sam par zippy compact 2200mah, 25c, koje su bas kupljene s kineskog skladista i pokazale su se bolesno dobrim baterijama, a opet poslje sam uzeo s EU skladista i pokazale su se smecem!

Problem je u tome, sto trpaju celije koje im nalete, pa kako tebe zapadne!

Dok recimo zippy flightmax 2200mah 40c, su se daleko najboljim  pokazale.

Usporedivao sam s nanotec 2200mah 45c, i s 65c batkama u dogfighteru i sa zippy batkom je bio puno brzi i na preletu si doslovno cuo da se taj motor puno jace vrti!

Ovo su najbolje baterije jos na hobbykingu!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9942__ZIPPY_Flightmax_2200mAh_3S1P_40C.html

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3919
Veceras sm oprobao i nocni FPV :)
Sekile, ova kamera je cudo! Ljudi moji, pa ne da vidim po noci vec imam i boje i sve, pa predobro!
Provozali se malo, imali sudar stoljeca i tak :D
Dogovorimo se da idemo zajedno kroz kucicu za shopping kolica kod Bauhausa...krivo se shvatili sa koje strane ulazimo unutra :D :D :

Frontalka!!!!

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3920
Pa s kim si se sudario?


Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3922
Sekile si skužio da je oba puta kad smo letili skupa bilo s*anja? :D haha

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3923
Hahaha druuuuuže al' te čo'jek pogodi što bi onaj iz filma Ringe Raja rek'o "u zenicu oka"  :D :D :D

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3924
Hahaha nisu te Yoda spasila tvoja Jedi osjetila?!

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3925
rekao sam ja... divljak Zed, ko mu uopce da minija u ruke ;D :D

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3926
Ma bilo je zakon, jos su na kraju pogasili rasvjetu, a Zedu na monitoru kao da je dan  ;D . Kako sam ja bio prizemljen onda sam stajao iza njega i davao mu ideje  ::) , tako sam ga nahebao kroz vrtne kucice, a manijak ful gas , hahaha, ne vjerujem koji lom

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3927
okej znaci sad smo i po noci aktivni  ;D

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3928
Falit ce propova opet hahahahah :D

Odg: Racing quad - Team Hrvatska

Reply #3929
Donesem ti ja sutra koji set...

Od danas oko 19:00 sam u ZG i ujutro čekam Krešu da javi lokaciju za bučanje...

Brm brm...  :D :D