Skip to main content

Topic: FrSky Taranis (Read 137761 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FrSky Taranis

Reply #105
Mislim da se telemetrija blesira iz nekog razloga, zbog ovih antena na X8R reciveru!

A ova 7db antena je vjerujem zbog trbusnog misica!

Odg: FrSky Taranis

Reply #106
 :D :D  dobar štos...

7dbi antena mi omogućava da letim u range - testing modu. U tom slućaju izlazna snaga je 1/30 one u normalnom modu, tako veli Frsky.  Meni to u praksi znači da trošim jako malo struje i mogu cijeli dan skoro bez prekida trenirati. Sama 7dbi patch je dosta usmjerena, ali to ne smeta jer ionako stalno si okrenut prema modelu u zraku i RSSI alarm mi se nikada nije oglasio u zraku, jedino kada sleti u doboku i mokru travu, a onda i tako više nije bitno. Znao sam i po 3 dana iskoristiti za letenje, a da ne puinim stanicu.
Nije neka fora, ali veseli čovjeka  8) 


Ako želiš isprobati antene 2db, 3db, 5db, 7db, 11 ili čak 13 db, no problem, jedino bi trebao imati na stanici RSMA konektor da je možeš normalno prišarafiti !
Damir

 

Odg: FrSky Taranis

Reply #107
Znaci L9r moze ici na vec ugrađeni modul u taranisu?

Odg: FrSky Taranis

Reply #108
Pa koju bateriju imate u stanici, 3 dana mi malo, premalo i to jos uz ustede s modulom?


Odg: FrSky Taranis

Reply #110

Odg: FrSky Taranis

Reply #111
Coljo: 'Pa koju bateriju imate u stanici, 3 dana mi malo, premalo i to jos uz ustede s modulom?'

6*AA LSD 2400 mAh . Ako se leti cijeli dan -vikend i tako to standardna potrošnja je oko 120 mA, za 8 sati dakle popije oko 1000 mAh i za dvije dnevnice bi skoro iscurio. Ako smanjim na range-test onda troši dosta manje, negdje oko 50 mA i sa time ide 3 dana po osam sati i još ima juhe u stanici, pa onda na ćevape.. :D

Damir
EDIT: hebe me ovaj CHROME, nisam na mojem računalu i neće mi citirati post... :'(

Odg: FrSky Taranis

Reply #112
Da, to onda nije ni malo kada ste toliki manijak :D

8 sati dnevno ??? :D :D


Odg: FrSky Taranis

Reply #114
Na taj reciver sam zaboravio, takvog je Zed izmaltretirao u DEXu!

Odg: FrSky Taranis

Reply #115
Za taj receiver vele 300 metara, ali ja sam siguran da može i više, isprobao sam ga i na 500 i sve Ok. Problem je kaj nema failsafe pa se riskira samo na vlastitu odgovornost !
Evo, ovaj let je rađen sa tim prijemnikom i udaljenost smo procjenili na više od 500 metara-nakon 3 minute model se vidi samo kada kamera zoomira: Mimesa
Damir

Odg: FrSky Taranis

Reply #116
Okey, da li imamo konsenzus.
Gdje je najisplativije uzeti Taranis???

Razgovarao sam sa jonathan.it i oni strašno kompliciraju, i ne znam koliko dođe poštarina.
Što je sa engleziima....

RSVP
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: FrSky Taranis

Reply #117
Ja sam se s Talijanima natezao 5 dana. Prvo se nemozes prijaavit, pa onda poslao 5 mailova ma nitko te ne dozivljava ni 1 posto, nazovem telefonom i ne zele komunicirati na engleskom ili neznaju samo nesta prica parlare italiano blablabla ???   Iz Giant shark stigla za 4 dana 1850kn s X8R i postarinom. ;)

Odg: FrSky Taranis

Reply #118
To je 300kn postarine ako se ne varam?
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90

Odg: FrSky Taranis

Reply #119
Ja sam uzeo stanicu i receiver X8R. Postarina je 16 funti.