Skip to main content

Topic: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja (Read 31519 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #31
2011.10.01.

Danas smo na Zalivnom polju održili prvi, ajd da kažemo "combat" susret. Cilj ovog susreta je bilo druženje, i da malo vežbamo "combat"-ovanje. Kako to obično bude, priči, razmeni iskustva, pitanjima, odgovorima nikad kraja... Leteli smo celo popodne, baterije su se punile sve vreme na akumulatorima od auta



Na livadi su bili @tibeteagle, @djbojan, Piću, Ervin ( zadužili smo ga sa fotoaparatima ), čika Đurika i čika Peter Penzeš ( naš nekadašnji učitelj u Aero klubu ) i ja.

Ja sam napravio par krugova sa Sky Hero-m,



a posle smo poređali, spremili naše combat modele. Tu su bili Pinkmesser, Pinkfire, Pinkstick i F-22 Raptor



U trećem letu, moj model se malo žešće oštetio, zaokret sam napravio prenisko



ali @tibeteagle mi je pozajmio svoj Pinkstick, da oni ne ostaju bez jednog protivnika a ja da ne ostanem bez zabave. Hvala lepo još jednom! Trebao sam ga saslušati i odmah napraviti dva, tri modela. Onako, za ne daj Bože... Oštećenje nije strašno, lako se rešava. u međuvremenu dok su se baterije punile, malo smo i jedrili, Bojan je leteo Easy Star-a, provozao i Monster truck, a ja leteo Cap580...
Ne znam kako misle ostali, ali za mene je bio ono, baš lepo druženje. Mislim da su svi krenuli kućama sa pozitivnim utiscima.

Na kraju dana, krunu na moj dan je stavio model JaK55, na kom sam promenio motor i ponašanje, snaga modela se potpuno promenio. Naravno, u pozitivnom smislu...



Biće još slika i snimka samo da pokupimo materijal iz svakog fotoaparata i kamere...

Za početak, evo jedan video. Izvinjavam se zbog malo lošijeg kvaliteta, ali snimljeno je sa fotoaparatom...

Air combat 2011.10.01..wmv



Restauracija elise od motornog zmaja

Reply #34
I ovih dana se radilo u radionici. Jeste da je malo drugačija tema od dosadašnjih, ali u par reči i slika ću da podelim sa vama...
Još negde prošle godine dobio sam jednu drvenu elisu, kojeg su davno koristili na motornom zmaju...



Pošto hoću da ga nakačim na zid, rešio sam da ga malo doteram...
Prvo sam počeo sa šmirglom, ali tako bi radio na njemu po koju nedelju, pa sam batalio taj način skidanja farbe. Po preporuci Karolja, pokušali smo sa SKID BOJOM. Prvo smo namazali samo jedno parče...



Pošto je počeo da nagriže boju, bacili smo se na mazanje i na skidanje boje



Posle mazanja smo čekali nekih petnaestak minuta, i lepo se skidala farba. Ispod farbe je bio sloj od staklene tkanine, ali ovaj preparat je nagrizao i to, pa smo i to sa lakoćom slinuli



Na kraju kad smo očistili elisu, ovako je izgledao



Sledi šmirglanje površine sa finom šmirglom, a posle ili samo lakiranje, ili nanećemo špric git i posle ofarbati sa neprovidnom bojom...

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #35
Sad sam primetio da i na ovom forumu su nestale neke moje slike...  ::)

Problem je rešen, uskoro ću i ovde da ispravim postove  :)

Hvala na razumevanju!

Nadam se da sam uspeo vratiti sve slike... Ako primetite neku grešku, slobodno mi napišite...

Pozdrav!

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #36
fine modele stvaraš .. šta će biti s tom elisom? Ukras ili ide ponovno u upotrebu?

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #37
fine modele stvaraš .. šta će biti s tom elisom? Ukras ili ide ponovno u upotrebu?

Hvala!
Ta elisa je rađena po nekom ruskom nacrtu, za motor od 20 ks. Biće samo kao ukras... Ali o tom potom...

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #38
Pre neki dan, posle par meseci razmišljanja, doneo sam jednu važnu, značajnu odluku. Naime, o čemu se radi?! Do sad sam modele leteo u MODE 4, a od prošle nedelje previkavam sebe na MODE 2. I ako sam tri godine u RC temi, mislim da još nije kasno da pređem na MODE 2, kako lete uglavnom svi RC piloti. Ali da krenem od početka, zbog čega sam prvo leteo MODE 4. U okruženju, piloti ko su me učili da letim, svi su leteli u MODE 4. Ja sam pre toga jako jako puno leteo na Microsoft Flight Simulator-u, sa joystic-om kao u barbenim avionima, pa MODE 4 mi je bilo jako nelogično, ali nisam imao puno izbora. Sad, kad već znam sve od letenja pa do nameštanja modela, stanice, nije problem da se vratim na staru naviku. Moram vam priznati, prvih 20 min. je bilo više nego interesantno, ali sad već peti, šesti dan letim svako veče 1-2h. Već se osećam sigurnije, sve manje i manje greške pravim. U svakom slučaju, prva letenja ću praviti sa Sky Hero, ipak dosta greške prašta. U svakom slučaju 3D letenje ću malo bataliti za ovu sezonu.



Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #41
Jeste, model je strava a i mora biti kada ga je pravio Mirče ! Onaj ko prati rcfly4um sigurno zna kakvi modeli izlaze iz njegove radionice, kako to pedantno radi i obraća pažnju i na najmanje sitnice ! Nema tih riječi koje mogu opisati njegavo majstorstvo i model treba uživo vidjeti jer slike ne mogu dočarati ni deseti dio onoga kako kako model izgleda u stvarnosti !
Samo naprijed Gabore sada imaš prelijep model !


Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #43
Juče sam završio još jedno krilo za jedrlilicu, za vikend planiram test let... Raspon krila je 1600mm.



Sa baterijom od 1700mAh 3S poletna težina modela je 647g.



Da,tezina je veoma vazan preduslov da dobro leti a sto mnogi zanemaruju,

, PITANJE, nigdje ne vidim moga staroga Raleta.
letis li sa njim ?
Poz.iv

Odg: Gabor - hangar, modeli, radionica, letenja

Reply #44
@Ivan Iowa, kako da ne, svake sezone, par puta letimo zajedno. Obično on dođe do Bečeja pa peglamo nebo... Na ovom linku na nekim slikama imaš i g.dina Raleta:
http://rcfly4um.org/index.php?topic=2646.0
prelistaj malo te stranice...

Pozdrav!