Skip to main content

Topic: Problem s naponom baterije. (Read 1408 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Problem s naponom baterije.

Pozz,koristim lipo bateriju 3s 2200mAh 25-35c Tgy vec duze vrijeme i uvijek sam je punio na obicnom balance chargeru koji ne pokazuje napon... Ovih dana mi je stigao novi,radi se od digitalnom punjacu s hk-a koji puni 2-4s batka,pokazuje napon i moze se koristit za mjerenja napona baterije i nikakvih problem ali ovih dana se javlja problem.Kada ustekam batku nekad ne ocita 3. celiju (mislim da je do loseg spoja na konektoru) ali nije to nekakva frka,malo promjena pozicije i prihvati i tu trecu celiju,do sad je sve radilo kako treba ali odjednom vec 2 dana ne zeli balancirat trecu celiju kao i sve ostale ... Dok ostale napuni na 4.19V ili 4.20V ova treca ostane na 3,73V (to se dogodilo veceras) ili kao jucer ona ostane na 4V ... Bio sam uz punjac i naravno iskljucio sve cim sam primjetio da jednu nije napunio kako nebih prepunio ostale,sve je iskljuceno odmah.Zna li netko sta da radim? Snimio sam i video kako to izgleda pa ako netko zeli mogu uploadat. lp Mario ::)
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Problem s naponom baterije.

Reply #1
Jasno je da balans konektor ne spaja dobro tu treću ćeliju. E sada , da li je greška utičnice na punjaču ili je sam konektor na bateriji istrošen ustanoviš tako da jednu drugu bateriju spojiš na taj punjač-isto tako ovu problematičnu bateriju spojiš na neki drugi punjač i tako imaš dva relevantna rezultata koji ti kažu što ne radi.
Damir

Odg: Problem s naponom baterije.

Reply #2
100% je problem u ovoj batki,punjac drugu 3s puni bez problema a uz to nekad mi i alarm signalizira da nema trece celije ... Dali je rjesenje promjenit konektor ili se moze to nekako doradit?  :(
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Problem s naponom baterije.

Reply #3
Posto se ne usudim tu prckat,ima li neki doktor baterija da bi htjeo operirat moju?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa