Skip to main content

Topic: Izgorilo sve.... (Read 2101 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Izgorilo sve....

Lp. Da podijelim sa vama loše i tužno iskustvo od petka. Pripremao multija za let pospajao sve,armam motore,kad odjednom bijeli dim iz gimbala nakon 2sec zadimi se i iz FC naravno izgorilo oboje. E sad me zanima kako je moglo doći do toga. Naime FC ima svoje napajanje 2-6S ulaz izlaz 5.25v.provjerio sam ga poslije uredno pretvara napon. Gimbal se napaja preko beca izlaz 12v,i njega sam poslije izmjerio i sve je ok drži 12.00v. Što se moglo dogoditi. Baterija je 4S puna bila,letio već sa istom. Gimbal i FC nisu fizički(žicama) povezani. Jedina veza je aux iz gimbala preko recivera,a reciver je preživio. Nemogu doći do točnog uzroka. Na FC je gorio dio gdje su ubodeni motori,power,usb i led. Pomozite da odgonetnem....zašto..lp,hvala.
Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Izgorilo sve....

Reply #1
Ajd pukin sliku spajanja.
1. mogučnost nekaj naopačke spojeno +,- (baterija). jer je otišo i gimb. i FC.
2. nekako je spojena direktno baterija i gimbal i fc?? (možda otišo power modul ukoliko je klon od APM-a pa pustio napon baterije preko bec do FC, ali onda nebi gim. stradao)


 

Odg: Izgorilo sve....

Reply #2
Ej rastavio sam sve već. Al ide ovako bateriju spajam na power board iz kojeg se regleri napajaju,sa boarda idu dvije žice koje se Y dijele jedan vod na power modul FC-a ,a drugi vod na bec. Power modul napaja samo fc,bec gimbal i reciver video linka. Nemoguće je spojiti pogrešno +- jer je letjelo već tako dugo vremena. FC je JIYI P2 ,a gimbal 2 axis alex moss.
Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Izgorilo sve....

Reply #3
Karbon vodi struju, long shot ali...
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Izgorilo sve....

Reply #4
Pogledaj dali su žice od esc-a sve OK i Y kabel od napajanja, dobar kontakt. Ak izbacimo navedeno ostaje jedino da se jedna žica ESC-a (-) odspojila s distrib. te je - putovao prvo preko gimbala i fc-a po minusu od servo zice a bila veča amperaža.

Odg: Izgorilo sve....

Reply #5
Žice od ESCa su dobre probao sam svaki motor zasebno paliti,a sve je išlo preko distrib pločice....e sad.....taj y kabel sam sam pravio....on je sa JST konektorom spojen na distribucijku ploču. Jedan dio ide u bec a drugi u power board FCa.....a bec napaja i gimbal i transmiter video linka...koji je preživio.
Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Izgorilo sve....

Reply #6
More ti bit da power modul je polu isravan. Bilo je gro mrtvih apm_a od navedenih sto klonova sto orginal 3drovih