Skip to main content

Topic: Marin hexacopter (Read 3183 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Marin hexacopter

Motori su rc-timer 1000kv, regleri HK20A, propele 10x4.5, frejm je rezao jazavac od vitroplasta na cnc-u, šipke su alu profili 15mm, kontoler je kk a gore je atmel 168 s 1.5 firmware-om, ispod su ledice i to zelena naprijed, crvena nazad i plave sa strane. Elektronika je zaštićena tuljkom za cd-ove. Sve je podešeno i leti jako dobro. Hexa je velika nešto malo preko 1m. Evo jedne slike s prvog leta odnosno hovera na livadi a i vide se ledice kako svijetle po danu što me začudilo kako se dobro uživo vide po velikom dnevnom svijetlu a malo niže i prvi normalan let:
 
[attach=1]
 
Hexacopter testing
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Marin hexacopter

Reply #1
jel si letio sa atmelom 48...kolika je razlika u odnosu na 168
dx9-xd8-gobac630

Odg: Marin hexacopter

Reply #2
Ne. Zapravo jesam na prvom quadu ali taj je nakon 5 minuta hovera otišao u druge ruke tako da ne znam za ikakvu razliku.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Marin hexacopter

Reply #3
ma razlike su sitne, ako je dobro podeseno i ne vidi se bas previse neka razlika

Odg: Marin hexacopter

Reply #4
Vidi se da si dite helicha  ;)
Tako si počinjao letjeti i s njima u osmicama. A danas si stvarno daleko dogurao. Bravo..

Motori su rc-timer 1000kv, regleri HK20A, propele 10x4.5, frejm je rezao jazavac od vitroplasta na cnc-u, šipke su alu profili 15mm, kontoler je kk a gore je atmel 168 s 1.5 firmware-om, ispod su ledice i to zelena naprijed, crvena nazad i plave sa strane. Elektronika je zaštićena tuljkom za cd-ove. Sve je podešeno i leti jako dobro. Hexa je velika nešto malo preko 1m. Evo jedne slike s prvog leta odnosno hovera na livadi a i vide se ledice kako svijetle po danu što me začudilo kako se dobro uživo vide po velikom dnevnom svijetlu a malo niže i prvi normalan let:
 
[attach=1]
 
Hexacopter testing
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Marin hexacopter

Reply #5
Eh to je bilo prije godinu dana a od tada nisam ni imao a ni letio ništa što podsjeća na helić. Uskoro poleće nova hexa ali samo penzionerska vožnjica i snimuckanje. Nakon 5 godina tek me sad uhvatiolo nekakvo snimanje. Ako mi se svidi možda složim i neki ozbiljniji stroj za snimanje ali ne znam. Avioni su mi ipak u krvi. Zbog jebene financijske krize kroz koju prolazim sam izgubio interes za letenjem ali ipak ću se ove godine izgleda natjecati samo u osnovnom programu jer ni avion nisam pošteno letio od ljeta prošle godine. Extra je uskoro gotova :) samo nemam motor :(
Jebo struju, samo nitro i benzin.