Skip to main content

Topic: Prvi 3D let ! (Read 3167 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvi 3D let !

Konačno se odvažih nakon nekih 100 letova da napravim i neku 3D figuru. Vrijeme idealno skoro bez vjetra, 19 sati sunce tuče u guzicu. Hajde da probam back flip, već dugo se spremam ali mi uvijek nešto smeta (ustvari sam trtaroš). Zaletim se kao za looping naberem nekih 20-ak metara nategnem palicu do kraja, kad je već otišao na leđa popustim kolektiv ponovno ga dovedem u horizontalu uz gubitak od 2-3 metra visine. Ne mogu vjerovat da je sve prošlo prilično glatko (uvijek očekujem da će se nešto strašno dogoditi). U par navrata ponovim to isto da vidim da nije bila slučajnost, malo mi se diže kosa na glavi od frfljanja elisa kad ide iz + u - i obratno ali preživiću. Stavim drugu bateriju i opet napravim par backflipova - ovaj put bez "zaleta". Par puta se dogodilo da helić ode malo naprijed ili nazad ili čak u stranu očito trebam još vježbati rad sa kolektivom. Sad probam spojiti dva zaredom - opet ide uz postojeće probleme. Sve u svemu u 5*10 minuta leta navrtio nekih 30 flipova i u evidenciju upisao "3D let"  ;D
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi 3D let !

Reply #1
Dosta vjetra na udare pa nije sve bilo baš savršeno...

TRex 450 SE - Backflip
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi 3D let !

Reply #2
svaka cast anto  eto i mene cekam godisnji pa cu opet malo na jelasu vjesit
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Prvi 3D let !

Reply #3
Zašto mi helić jako tone kada idem u front flip. Back flip mogu vrtiti skoro u metar a u front flipu mi potone preko 5 metara. Pitch krivulja mi ravna od 100 do 100. Ima li tko kakav savjet za side flip, pošto mi je dosta lijen po nagibu?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Prvi 3D let !

Reply #4
zato kaj vjerovatno predugo držiš plus korak !
krivulja elevatora ti niš ne znači ak imaš otklone na travelu premale !
Narihtaj mu elevator -eleron +-10 stupnjeva(naravno pri nula stupnjeva koraka)

Odg: Prvi 3D let !

Reply #5
Kolektiv mi je podesen na +- 11 stupnjeva. Pedale za elevator i eleron nisam mjerio vec je na ccp-u podeseno na 60%, sad nisam mjerio jeli to 60% od 11 stupnjeva ali cu provjeriti kad dodjem kuci. Znaci treba povecati otklone komandi na swashu, neznam dali se moze pretjerati u tome?
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20