Skip to main content

Topic: HobbyKing Quadcopter Control Board  (Read 7909 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HobbyKing Quadcopter Control Board

planiram da radim jedan quad pa da pitam valja li to cemu...


tmega 48PA je na njemu a kako sam citao za  svega desetak dolara moze se staviti [/size]Atmega 168PA , ziroskopi kazu da rade ok japanski murata no jedno  je sto pisu a drugo kada netko ima iskustva sa doticnim..
[/size][/color][/font]
[/size][/color]dakle moze li se sa ovim samo  letiti a za nesto ozbiljnije treba KK kontroler.....  kao i kad kupujes stanicu mozes letiti ali kroz krace vrijeme ce ti trebati bolja sa vise kanala i vise opcija programiranja.[/font]
[/size][/color][/font]
[/size][/color]http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17537__HobbyKing_Quadcopter_Control_Board_.html[/font]
[/size][/color][/font]

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #1
i sto mi se desava sa textom  :o

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #2
za te pare nebuš našao bolje. dakle valja.
za ulazak u svijet multirotora je savršeno,
jer nema hrpu funkcija pa si u zraku za minutu nakon kaj ga uštekaš.


samo poneseš mali odvijač i poštelaš potove u prvom letu i ne diraš ih više nikad...  :)


kada poželiš nešto naprednije, imaš na biranje od 100-500$  :)
ali tu se mora potrošiti dosta više da uopće poletiš, a onda i na štelanje da dobiješ mirnu letjelicu....


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #3
za te pare nebuš našao bolje. dakle valja.
za ulazak u svijet multirotora je savršeno,
jer nema hrpu funkcija pa si u zraku za minutu nakon kaj ga uštekaš.


samo poneseš mali odvijač i poštelaš potove u prvom letu i ne diraš ih više nikad...  :)


kada poželiš nešto naprednije, imaš na biranje od 100-500$  :)
ali tu se mora potrošiti dosta više da uopće poletiš, a onda i na štelanje da dobiješ mirnu letjelicu....




definitivno best buy opcija za pocetak a kad malo nabijes skila nesto ovakvo uzmes http://www.openpilot.org/ , multicopter kontroler koji je najdalje odskocio u samom startu i uzasno brzo se razvija i trenutno skida sve ove kombinacije do 100-150$, cijena mu je oko 100$ ali vrijedi, nemam sad vremena se igrati s njim ali kad uhvatim napisat cu detalje, uglavnom je definitivno bolji i od multiwii, aeroquada i FY90

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #4
odlicno  :)


bas radim narudbu pa cu i to uzeti..
a pitanja bude jos, to sigurno jer quad-a nisam nikada ni vidio u zivo   :D  a nacito se jesam i previse.


hvala na odgovoru ....


Zoran

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #5
da ne otvaram novu temu nastavljam ovdje..


zanima me koje su velicine tail boom-a od 400-tke helica, jer 20 kn  kosta boom na HK a mogu ti i staviti text po zelji urezan laserom free http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12616__HK_500GT_Tail_Boom_w_Custom_Laser_Text_Align_part_H50040_.html


isto tako ovo bi koristio za noge quada
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10228__HK_250GT_CF_Horizontal_Vertical_Tail_Fin_.html


a ovako nesto za nosace motora ... primjer
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10232__HK_250GT_Metal_Horizontal_Fin_Band.html


dakle zanima me promjer cijevi i repnih povrsina tako da odlucim od koje klase ce mi odgovarati (250,400,500)


ovo nije konacno, treba se preracunati  i vidjeti kako sve to sloziti i koliko bude kunica na kraju.. samo kombiniram i nadam sae da netko od vas ima neki od tih helica na ormaru  ;)


setup je dex-ov onaj "iz snova" pa bi tome prilagodio velicinu samog "okvira" po hrvatski  :) 


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #7
to je posao, za 200kn cijeli kontroler s ok čipom ???
 pa toliko su došla samo 3 žirca koje si morao rastaviti i polemiti na pločicu... kamoli ostatak(PCB,atmel,kondići, potovi...) i još vrijeme da se to složi... :)
je, bolji je od onog s HK.


samo si uzmi odmah i ovo od istog sellera, pa uštediš na shippingu, nije puno a kasnije možeš lako flashati KK...
http://www.ebay.com/itm/IOI-KK-board-AVR-USBasp-ISP-6-pin-adapter-/320749507029?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4aae2911d5

[attachimg=1]

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #8
ja sam se zeznio pa narucio sa hk-a. no uzeo sam 168icu a do zracne lemilice mogu tak da mi je isto.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #9
+ ili x  opcija....
dali je dovoljno samo postaviti kontroler u odreden polozaj ili je stvar kako je i programiran.. tocnije mislim na ovaj sa HK..


plan je raditi X polozaj kontrolera, to sljaka ?

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #10
važno je i kako je programiran i kako ga okreneš.

ne može raditi nikako između (npr sa softom za x, okrenut kao +...)

ali nema beda,

ako imaš +, tako ga i montiraš, a onda u stanici umiksaš delta wing pa ti leti kao X ako hoćeš :)


ako je obrnuto stanje, radi i tako, iz X u +,
samo mora onda biti montiran kao x. tj onako kakav firmware ima u sebi.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #11
Po meni najjeftinija opcija je narucit s dx  arduino i wii motion za 30$ s atmegaom328 i usb portom.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #12
uf, to mu je baš user friendly za prvi setup  ;D   raskapanje, lemljenje, upucavanje koda.... 
KK leti bez PC-a, samo uzmeš mali odvijač za potenciometre u đep :)

daj link za usporedbu kada već spominješ....ako se možda radi o gotovom proizvodu(iako i kod takvih treba spojiti kontroler na PC dok štelaš EPA i neutral na stanici...)


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #14
ok.. trenutacno imam ovaj sa HK i za sada se toga drzim...


a ujedno imam i problem.. quad je slozen, motori gore, sva elektronika radi ali nikako ne mogu otkljucati plocicu tj vjerojatno znate da ima opcija za sigurno prckanje  dok je baterija spojena ..


dakle upalis stanicu, spojis bateriju na quad, stik od gasa gurnes dolje desno i drzis 5 sec lampica svjetli i tada je otkljucan tj mozes letiti ...


nece se otkljucati a pokusao sam sve.. prijemnik radi, regleri prepoznaju bateriju i daju znak da su spremni, dodavao sam trim na dolje desno, provjerio sve spojeve, mjenjao revers na stanici i tisucu stvari jos..... ne dogada se nista.. sve sam resetirao na stanici vise puta da nisam negdje zeznuo  i nista.. malo razocaran .. sljedio upute sa neta i nista napamet nisam prckao...   >:(


ili sam negdje pogresio ili plocica ne radi.. sto vi kazete mozda vi imate plan kako provjeriti sve po stoti put..


slike stavim nadam se ovaj vikend..