Skip to main content

Topic: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI (Read 7213 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

  Evo da se i ja okušam u ovim vodama.. Pokušao sam složiti nešto što lakše a dovoljno čvrsto.

Konstrukcija je izrađena od alu cijevi 15x15x1 mm i 4 mm šperploče.

Masa konstrukcije je prema modelu 510 g (alu, šper i vijci), a u stvarnosti 512 g. Skoro pa jednako.

Motore planiram ubaciti ove:
 http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14737__Turnigy_L2215J_900_Brushless_Motor_200w_.html

ESC 20 A

Kontroler:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__56201__Hobbyking_KK2_1_5_Multi_rotor_LCD_Flight_Control_Board_With_6050MPU_And_Atmel_644PA_EU_Warehouse_.html

Baterija 3S 3300.

Za FPV ću koristiti Mobius i 200 mW Boscam.

Elektronika bi trebala stići ovaj tjedan pa za vikend planiram sve složiti i poletjeti.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #1
Ako ne planiraš montažu gimbala možeš da skratiš noge a te plastike ispod motora skloni...

Prvo dobijas na tezini a drugo kroz to toplota sa motora nece otici...
Šteta je da te alu ruke ne iskoristiš u prave svrhe a to je da odvedu toplotu sa motora...

Sa donje strane kraka probusis rupe i motor (dva vijka su dovoljno) zavrneš direktno na ruku...
(Naravno, prije svakog dana leta provjeris jesu li motori cvrsti tamo gdje si ih stavio)...


Inače ram izgleda odlicno...

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #2
Sjedista motora sam prvo predvidio da budu od sperploce ali dobro kazes da se toplina mora odvesti. Sigurnije mi je da motor bude pricvrscen sa cetiri vijka na plocicu pa sa dva jaca na ruku. Vec sam izradio medjuplocice od aluminija tako da cu ostati pri ovome rjesenju. Planiram ubaciti neki dvo-osni gimbal zato su noge tako dugacke.
Po proracunu ukupna masa bi trebala biti 1200 - 1300 g. Motori daju ukupno 3200 g sto je dobar omjer u teoriji. Ispitat cu sve kad stignu komponente. Sutra, nadam se.  :)
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #3
Svaka čast kolega ljepo izgleda  :)


Reći ću ti kao i kolega GuMi da ti nisu potrebni ti dodaci ispod motora, sva šarafa drže sasvim dovoljno, to ti kažem iz iskustva, bilo je i padova i lomova ali motor nije otpao sa ruke


Čeka se video kako leti  ;)


LP
Leti samo leti :-)

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #4
Svaka čast kolega ljepo izgleda  :)


Reći ću ti kao i kolega GuMi da ti nisu potrebni ti dodaci ispod motora, sva šarafa drže sasvim dovoljno, to ti kažem iz iskustva, bilo je i padova i lomova ali motor nije otpao sa ruke


Čeka se video kako leti  ;)


LP
Ok.. Savjeti iskusnijih uvijek zlata vrijede. Ako i ti kazes da je tako dovoljno jako onda prihvacam. Motor ide na ruku direktno. Naravno, prvi let se snima.  :)
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #5
eto kolega, jedan dio mojih radova svi su ti direkt motori na rukama sa dva šarafa
http://www.flyfreak.net/multirotor/moji-radovi/msg162380/#msg162380


onaj najmanji multi je dobio džez, kolega mi ga je zavalio u pod, ruke su se pokrivile motor je na mjestu šarafa skrivio aluminij ali nije otpao, po tome ispada da u letu nema šanse da motor odpade


s time da na navoje vijaka kapneš ljepilo za vijke, bilo to preko pločice ili direkt na alu, sigurniji si jer od vibracija se vijak otpust...
Leti samo leti :-)

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #6
Da sad ne otvaram novu temu ... Dali je netko koristio ovo da cvrsti karbonske ruke u frame i ako jest jel mi moze netko rec koje je visine ovo? http://www.ebay.com/itm/2x-metal-16MM-Tube-Boom-Mount-Motor-Clamp-black-for-DIY-Quadcopter-Multirotor-F-/351189332542?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item51c483f23e
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #7
Nisam koristio, ali pise ti pod description: ;)
Dimension:  26 x 20x 5 mm!

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #8
Ah sory gledo sam na mobu pa nisam skuzio ... Izgleda da ipak nista od toga da povecam raspon svom discovery-u bar ne u skorije vrijeme .
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #9
eto kolega, jedan dio mojih radova svi su ti direkt motori na rukama sa dva šarafa

Svaka cast kolega! Stvarno lijepi primjerci. Moram negdje naci plocu vitroplasta za slijedece projekte.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #10
Quad poletio.  :) Ali u stanu. Ukupna masa AUW 1450 g. Moram jos malo poraditi na postavkama kontrolera i nakon toga ide van. Imam i video ali bit ce naknadno.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #11
Super izgleda, pratim temu jer  i sam planiram nešto slično,  :)


Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #12
Svaka čast kolega!


Sad jedan video kako pila leti


Lp
Leti samo leti :-)

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #13
Quad doživio redizajn ruku i nosača kamere što je rezultiralo smanjenjem mase za 100 grama. Novi nosač bi trebao bolje amortizirati vibracije. Stari sa servom se pokazao nedovoljno dobrim.

Ovaj novi je napravljen od gumenih cjevčica i malo šperploče..
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: QUAD IZ KUĆNE RADINOSTI

Reply #14
Bravo

Ako opet budes imao nemirnu sliku optereti malo kameru, posto ti je kamera lagana recimo gumice ili damperi nisu dovoljno napeti i stvara ti se vibracija...
Leti samo leti :-)