Skip to main content

Topic: DeX Quad (Read 22999 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #15
 :) još malo, da se barem maknem od običnog oklopa.... u ponedeljak idem kupiti cjevi u željezaru

ciljam na promjer oko 25mm bum odlučil na licu mjesta

budu slike drugi tjedan.....

jako sam zakompliciral izradu  :) ....  kalup bum si unapred složil za vakumsku infuziju i pečenje na 65, tak da izrada modela jako kratko traje, da ne lickam to celo popodne.... a i manji omjer smole bude u laminatu sa infuzijom..... kaj je svakak bolje

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #16
Imas kakve dimenzije
interesira me duljina krakova, dal se bude moglo mjenjat  , neznam danas mi se vozi s cca 40 cm pa si ih zamjenim,
sljedeče je dali budu nosači motora fixni na krakovima ili budu zasebni...

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #17
za početak budem napravil krakove samo jedne duljine, jer je dosta posla s tim.... a i budem videl dal bude potrebe za duljim.....

krakovi budu tak dugi da od sredine motora(od osovine) pa do početka trupa bude 14cm

to je dovoljno da elisa 13'' kod vrtnje radi potisak koji ne zahvača trup....
a mislim da skoro niko ne koristi elise veće od 13'' pa sam se zato odlučil na tu veličinu

tak da bude promjer quada 50cm ( od osovine do osovine motora)

trup na dijelu di dolaze krakovi ima 22cm promjer, a na dijelu između krakova 19,5cm

trup je debljine 10cm i bude jako puno mjesta nutra....

tak bude složeni da doljnji dio trupa bude poravnat sa doljnjim dijelovima krakova, pa bude model stajal na zemlji bez potrebe za stajnim trapom..... samo se po želji od ispod podloži sa 5mm spužvom u slučaju sljetanja na tvrde podloge....

model bude plival, tj. mogel bu poleteti i sleteti na vodu... i to bez problema do 1,5kg RTF mase


stajni trep u slučaju kamere od ispod bude također, ali tek dok napravim trup, tak da mogu prilagodit....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #18
znaci sljedeče ljeto na more nejde čamac nego q-viki tak da nema straha od vode..... :P :P

a budu se bote mogle mjenjati

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #19
znaci sljedeče ljeto na more nejde čamac nego q-viki tak da nema straha od vode..... :P :P

a budu se bote mogle mjenjati

da i to tak da zamjena traje manje od minutu......

ja na sadašnjem 6kopteru imam par krakova sa montiranim motorima, žicama i konektorima u rezervi....

tak da dok polomim krak, izmjenim ga na licu mjesta za par minuta.....

takva je ideja i za ovo, krakovi budu dostupni posebno, po komadu i na rezervne krakove se lako montiraju motori i kabli na konektore..... pa u slučaju loma samo se skine oštećeni i natakne novi.....

mislim da je to bit multikoptera, jednostavnost, laki i brzi popravak, letenje modela ko da nije tvoj  ;) ... tak se najbrže napreduje u letačkim sposobnostima, dok letiš bez brige o nekim gadnim financijskim izdacima.....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #20
Kaj to se ti furaš na HK,pa naručim krakove kak i elise 6 kom u pakiranju?? :D
Robert


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #22
tek sad sam počeo čitat mulltikoptere,
svaka čast na ideji, ti si jedan od rijetkih koji svaki posao pokušava naprafit pošteno.
 
 

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #23
tek sad sam počeo čitat mulltikoptere,
svaka čast na ideji, ti si jedan od rijetkih koji svaki posao pokušava naprafit pošteno.

tnx, ideja u glavi i model u stvarnosti su se dosta izmjenili  :)

imam jedan odljev, ali sam malo radil raspored elemenata nutra i ispada dosta previše mjesta....
tak da budem napravil jedan manji, tj. isti samo tanji i malo manji....

dok budem imal oba 2 modela jedan pokraj drugog budem odlučil koji ide u kalup....

mislim da bude išel manji.....

uglavnom ostvarenje ideje napreduje bolje od očekivanog, samo do petka se nebudem bavil tim... pa za vikend tek stavim gotov izgled trupa i ostalo.....

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #24
tek sad sam počeo čitat mulltikoptere,
svaka čast na ideji, ti si jedan od rijetkih koji svaki posao pokušava naprafit pošteno.

tnx, ideja u glavi i model u stvarnosti su se dosta izmjenili  :)

imam jedan odljev, ali sam malo radil raspored elemenata nutra i ispada dosta previše mjesta....
tak da budem napravil jedan manji, tj. isti samo tanji i malo manji....

dok budem imal oba 2 modela jedan pokraj drugog budem odlučil koji ide u kalup....

mislim da bude išel manji.....

uglavnom ostvarenje ideje napreduje bolje od očekivanog, samo do petka se nebudem bavil tim... pa za vikend tek stavim gotov izgled trupa i ostalo.....

slika slika ??? ???

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #25
čekamo slikeee...još ih nema.. :-[ :-[
:arrow_down:

Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #26
nema slika, pokvario mu se fotic a ja mu svojeg ne posudjujem  :D


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #28
 :) ima fotića, nema slika još.....

stvar je na ledu do petka u podne, tek onda se bacam na posao.....

slike budu u subotu....


Odg: multikopter iz kalupa?

Reply #29
u iščekivanju Dex-ovog remek-djela  ;D
a do onda  8)