Skip to main content

Topic: HobbyKing Quadcopter Control Board  (Read 7910 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #15
jesi iz Zagreba?

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #16
ne Bjelovar ili Garesnica.. i sam sam razmisljao da bi bilo bolje da to netko iskusniji pogleda.


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #17
koja stanica?

provjeri 5 puta da nisi fulao slučajno raspored kanala, si maknuo srednju žicu s 3 reglera?

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #18
provjerio deset puta raspored kanala  zice nisam skidao  ;)
sada moram na posao za vikend cu sve ispocetka kad ga ostavim upaljenog s ugasenom stanicom zabljesne lampica na plocici i motori se s vremena na vrijeme okrenu  znaci  smetnje djeluju na to i trebao bi raditi naravno prop.  su u vrecici  :) 




Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #19
odi malo u minus sa trimanjem "gasa", kod mene na KK 3 (tri) minus na trimeru stanice i tek tada se pali kontroler :-)

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #20
ok.. ovakvo je stanje...
pokrenuti ga ne mogu sa stanicom, ostavim ga upaljenog a stanicu ugasenu kada zasvjetli upalim stanicu( znam da ide obrnuto) i kao  motori rade ali gas vise nije gas sve podivlja mogu kontrolirati ali ne i ugasiti motore ziroskopi rade... ma koliko me ovo namucilo sve bi najradije ostavio sa strane da  se skuliram jer ce zavrsiti u smecu  ::)   prema ovome kao da nikada nisam imao stanicu u ruci sta god da napravis u ovom slucaju ne radi... idem staviti jos noge na quad pa bacim slike prije nego ga zavitlam s terase  ;)


off topic....


a jucer mi je odletio na vjetru  novi  guppy sa novom elektronikom  u ogromno  polje kukuruze  i naravno nisam ga nasao  ostala mi doma  samo druga  krila sa eleronima i  sta da vam pricam  >:(




Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #21
slike...
od osovine do osovine 45 cm, tezine cca 450 gr bez baterije..
elektronika bude zasticena, prijemnik ispod plocice i jos idu boje ili svjetla na nosace za laksu orjentaciju  no samo da ga pokrenem  ;)


i jos malo off.. ova bosch aku busilica je kupljena u austriji za 10 E nova ali bez punjaca i baterije, imali su kres i lom sa nekom policom pa je bila na rasprodaji austrijanci je mjesecima nisu ni pogledali ali cim sam je vidio rodila se idea.. sada radi na 3S li-po  :)


Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #23
vjerojatno da jer ima 168 smicu ali je softver za quad u plus konfiguraciji,  ovo je nesto novo,  na backorederu  trenutno..


ima pinove za 6 reglera... vjerojatno da..


ja uzeo na e bayu 168-micu za iste pare, posto je prvi quad necu hvaliti ali ja zadovoljan, leti.

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #24
trenutno je na quadu KK sa 168-com, stari kontroler sa HK bi prebacio na X mod, nabavio USB asp
programer ali ga u AVR studio4 mi ne prepoznaje. koji je postupak kod flashanja s novim firemvareom.
dali je potrebno napajanje sa reglera ili je dovoljno sa USB-a


ako se nekome da da malo pojasni..


Lp Zoran

Odg: HobbyKing Quadcopter Control Board

Reply #25
za te pare nebuš našao bolje. dakle valja.
za ulazak u svijet multirotora je savršeno,
jer nema hrpu funkcija pa si u zraku za minutu nakon kaj ga uštekaš.


samo poneseš mali odvijač i poštelaš potove u prvom letu i ne diraš ih više nikad...  :)


kada poželiš nešto naprednije, imaš na biranje od 100-500$  :)
ali tu se mora potrošiti dosta više da uopće poletiš, a onda i na štelanje da dobiješ mirnu letjelicu....




definitivno best buy opcija za pocetak a kad malo nabijes skila nesto ovakvo uzmes http://www.openpilot.org/ , multicopter kontroler koji je najdalje odskocio u samom startu i uzasno brzo se razvija i trenutno skida sve ove kombinacije do 100-150$, cijena mu je oko 100$ ali vrijedi, nemam sad vremena se igrati s njim ali kad uhvatim napisat cu detalje, uglavnom je definitivno bolji i od multiwii, aeroquada i FY90

Sada sam pogledao taj openpilot, moram reći dobrana priča. čak bih se i ja mogao odvažiti u multirotor vode!!
InnovationMatters