Skip to main content

Topic: Wii X-Copter project by TalaxY  (Read 29092 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Wii X-Copter project by TalaxY

Evo i ja sam započeo sa svojim projektom.. ovdje cu postati nadogradnje i tjek izgradnje...

Danas mi je stigao frame za X-Copter (ocija i quad).. vrlo je praktičan, lagan, napravljen od fiberglassa te moguće sklopit radi lakšeg transporta... evo slika:







i evo Turnigy x9 stanica koju sam si nabavio sa pozadinskim osvjetljenjem:

google c/p


Evo specifikacije kakve su u dolasku:

** Motori: HexTronik DT750, 750kv
** Propeleri: GWS 11:4.7
** ESC: TURNIGY Plush 18amp
** Batke: neke 3s oko 3300mah, nisam jos odlučio (vise komada da ne cekam punjenja)
** wii ploča: MultiWii Paris Classic v 4.0 (ovo je u planu) (evo slikica:





toliko za sad, o daljnim napretku stavim postove...


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #2
sretno, bit će to ok.

javi kak je prošla pločica, fedex ima svoju politiku pa sve nose na carinu, da im se plati provizija i za tu uslugu.


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #4
ovu sta sam naumio izlazi 29. ovog miseca.. stoga ili cu cekat tu plocicu ili uzest jeftiniju wii varijantu...

ništa tu ne izlazi, to je već odavno na tržištu, samo što lik nema velike zalihe, pa rasproda.
i onda objavi kada planira iduću seriju dovršiti, da ljudi ne kupuju odmah drugdje nego da imaju opipljiv datum pa možda neki i pričekaju.


btw, baci oku na ovu, toni i ja smo uzeli takve i rade super. sutra su već raspoložive ponovno.
http://www.multiwiicopter.com/products/paris-quad-tricopter-sirius-600-mp-v4-0-llc-plug-n-play
imaš autolevel koji dobro dođe u slučaju prekida signala, stavi se failsafe na RX. pa se model izravna po svim osima i sleti polagano dole.
te kompas koji drži rep modelu bolje nego žiroskopi.

s ovim što si linkao imaš samo žiroskope.
oni sami su jasno dovoljni za letenje, tako se najljepše i leti,
a ovi akcelerometri na jačoj pločici samo za slučaj nužde, ili ako ti treba da model stoji negdje na mjestu bez značajnijeg drifta. npr za slikanje s visine...







Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #11
super, pa to sam ti i preporučio gore. letit će to za 10.
šteta kaj tek idući mjesec uzimaš ostalo, jer ovo bu ti došlo na vrata do petka cca.

samo kupi i USB FTDi inače ništa od letenja.
i javi kako je prošlo na Rhei d.o.o.,  nažalost ona cijena od 234$ bi se mogla povećati za oko 50-100$. no možda se provučeš i bez toga. drži fige.



Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #13
to ti treba za upload FW (firmvera - glavnog koda), a i za poddešavanje parametara s GUI-em (pc programom za podešavanje parametara)