Skip to main content

Topic: gyro ne drzi u idle up modu (Read 2188 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

gyro ne drzi u idle up modu

krivulja gasa u normal modu mi je 0-45-70-85-100 i ziroskop odlicno drzi sve super sve 5
ali kad prbacim na idle up 85-80-75-80-85 rep drifta u lijevo

gyro sens za normal mod mi je na 71% dok za idle up sam probao i 71% i 69$ i 65% ali svejedno drifta u lijevo
doslovno rudder stick moram drzat prema desno da ne bjezi rep

gyro je assan ga-250

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #1
U startu ti je veci head speed u idle up-u pa možda rezonancije afektiraju žiro! Nešto sam slično čitao na stranim forumima. Šta ti je ispod žira? Koliko padova (debljina)?
Kako ti je instaliran? Kakve su ti opcije za montažu? Jel ga možeš zarotirat za 90 stupnjeva pa da žiro vidi drugu os helikoptera? Ja to mogu napravit sa futabom gy 520 ako drifta rep. Probaj spustit gain niže! Jel to misliš u AVCS modu (HH mode)?
Enlight me!

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #2
Zoki ? koliko ti je stupnjeva napadni kut repnih lopatica u rate modu ?
morao bi biti +3 ili 4 (probaj od oka podesiti...) to je recimo bila priča sa 401 com...ako nije bila nulta pozicija podešena na tih par stupnjeva,u HH je curio u lijevo odnosno popuštao je pod momentom...

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #3
odustajem od daljnjeg zajebavanja s tim helikopterom, 2 tjedna sam se zajebavao da bi ga ustimao s TG-7000 zirom
premjestim taj gyro na belta radi savrseno znaci nesto do mehanike je bilo

sad stavim ga 250 na hk isto izgubim pun k vremena da ga ustimam nekako ga uspijem ustimat pa mi sad zajebava kad je mode 1

letit cu ovako u normal modu, tako kolko tolko sve radi uzimam si nesto kvalitetnije a ovo defginitivno bacam u smece
puna mi kapa odvidavanja i zavidavanja i HK-a

znam da nemam sta ocekivat od helikoptera od 10 dolara,ali dosta odustajem fak of hk

 

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #4
Zoki, već sam ti objasnio kako 10$ HK mehanika nema veze sa tvojim mukama,
ono što općenito ima veze jest kako si sagradio heli(mehanicki dio) i koji žiro i repni servo u combu koristiš i naravno kako si odradio podešenje repa.

  Iako sam ti preporučio hk401 gyro za početak i stressfree učenje i DS480 koji imaš ti i dalje forsiraš taj žiroskop koji nije za 450klasu, osim toga ako istinski želiš završiti muke repa bilo kakve elektroničke naravi kupi spartan i nemaš više frke, onda je sve u mehanici i odabiru pravog repnog serva.

Što se tiče belt cp v2, taj heli iz neko nebuloznog razloga iako ima katastrofalan stock žiro(esky) on uspijeva držati rep bez beda, uzmeš taj isti esky gyro i staviš na trexa i rep ne drži dobro, totalno wierd.
InnovationMatters

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #5
Zoki, već sam ti objasnio kako 10$ HK mehanika nema veze sa tvojim mukama,
ono što općenito ima veze jest kako si sagradio heli(mehanicki dio) i koji žiro i repni servo u combu koristiš i naravno kako si odradio podešenje repa.

  Iako sam ti preporučio hk401 gyro za početak i stressfree učenje i DS480 koji imaš ti i dalje forsiraš taj žiroskop koji nije za 450klasu, osim toga ako istinski želiš završiti muke repa bilo kakve elektroničke naravi kupi spartan i nemaš više frke, onda je sve u mehanici i odabiru pravog repnog serva.

Što se tiče belt cp v2, taj heli iz neko nebuloznog razloga iako ima katastrofalan stock žiro(esky) on uspijeva držati rep bez beda, uzmeš taj isti esky gyro i staviš na trexa i rep ne drži dobro, totalno wierd.

nisi dobro procitao ne govorim za thunder tiger taj sam stavio an belta i radi odlicno cak i predobro dok na hk znas i sam vidio si KATASTROFA
govorim za ovaj ga-250gyro, uglavnom odustao sam od hk nemam volje vise se zajebavat s njim  

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #6
imaš pravo nisam vidio da pričaš o GA250, moj bed.
  Što se GA250 tiče, žiro je ok za hover ali zapravo jako nestabilan za idle up, to možeš primjetiti kad radiš nagli punch out gore dolje rep bježi lijevo desno, apsolutno niti pokušavat hover let u nazad a pogotovo ne inverted.
  Znam da se ponavljam ali HK401B gyro ti je top budget sve do spartana, znaš i sam da spartan dobiješ za 100$ dostavljen preko HKa tako da svi drugi budget ala turnigy mems od 65$ i slično je ludost kupovat.

Imaš DS480 i onaj HK MI od 0.8sec, mislim da te nebi puno koštalo me poslušati i kupiti HK401B od 12$ i isprobati.
  Sve druge alternative trenutačno če te puno više koštati, ako ne isprobaš 401 najvjerojatnije češ probat drugu šasiju ili drugi gyro pa opet možda neki drugi repni servo a već si uložio ekstra u HK MI servo. Lista je beskončna i zapravo fina nervirajuća petlja koja se ponavlja.

ajde pa javi šta si odlučio pa čemo to sklepat kako treba.

LP
InnovationMatters

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #7
znas sta je fora vidio si na beltu kako je rep drzao a vratim ga na hk katastrofa,ma ja sam siguran da je do mehanike
ali nema veze uzet cu ko i congy coptera 500 i TG gyro na njega a ovaj ga250 na belta a hk u mirovinu  :)

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #8
 ;D more power mmmmm
InnovationMatters

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #9
GA-250 s dobro podešenom mehanikom na HK-450 GT Pro s beltom i jeftinim HK922MG servom drži rep ko mutav, u full punch-outu (normal mode, 11° pozitivni pitch) - danas. I u idle-upu drži dobro!
Jučer to nije radio s istim postavkama (i isti gain), već je kickao ko mutav  :D
Jako čudljiv žiro  :-\ No ja bih prije krivio servo, no tko zna, možda (vjerojatno) cijela kombinacija ne valja. Skužio sam da je jako bitno dobro podesiti end-pointove.
Sad stvarno kužim zašto nikako NE štediti na repu. Osim toga kad radim lijevu piruetu, drži super, u desnoj počne driftati cijeli heli (ili obratno, ne sjećam se točno)
Radi se o Mircovom HK450.
Fora su ti helići, svaki dan naučiš nešto novo  :)
Sve se bojim kak će bit podešavat MicroBeast... Iako kažu da je plug'n'play...
Nema smisla slagat jeftin heli i onda se borit s repom, nemreš ni hover naučit kak se spada ak ti drifta, kicka, ni sam ne znam. Ima ekipe koja leti s tail-wagom, driftom, raznoraznim kickovima i bouncevima, no mene to tak živcira da bih ga namjerno razbio ak ga ne bih uspio složit  :D Uzmeš nešto provjereno (što nažalost i košta) - no onda znaš da ga je moguće setupirat kak se spada i bar možeš normalno učiti letjet, a ne stalno imat problema s glupostima.
Zoki, nemoj bacit GA-250 već ga prodaj meni za pivu da ga isprobam na 250  :)
MAK Zapad

Odg: gyro ne drzi u idle up modu

Reply #10
necu ga bacit taj ga-250 mi je bio i na HK i na belt cp v2 i super je radio na obadva helica,ali sam uzeo ovaj TG i tog nisam uspio namjestit na hk-u i kao vratit cu ponovo taj ga i odtad ta sranja  :-X