Skip to main content

Poll

Vaš odabir je:

  • Ma kakav nitro, struja zakon!
    15 (46.9%)
  • Nitro naravno, volim kad mi je stanica masna
    5 (15.6%)
  • Samo benzinjara!
    4 (12.5%)
  • Volim i jedno i drugo!
    8 (25%)

Total Members Voted: 28

Topic: Nitro vs. Elektro (Read 4738 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #15
Istina Simpi, tvoj 550 fakat zvuči brutalno.

Ma 550 nisam računal jer je to ipak druga klasa, pa mislim da onda ne bi bilo fer, 80mm je razlika u duljini sablji recimo između Compassa ili Veloa i 550ke.
Znači, ja bih najradije imal 5-6 helija, 50% elektro 50% nitro i još jednog benzinca 700 :)
Nisam otvoril ovu temu da se pljuje po jednom a veliča drugo ili obrnuto, ja volim sve helije kaj dobro lete, ustvari sam baš išel radit računicu i reko idem to onda stavit na forum, možda bude nekome i korisno.
Smetaju me jedino zajedljivi komentari bez ikakve osnove, da su nitrači fakat toliko loši, pojavom jeftinih batki bi već otišli u povijest... Se slažemo?
Ja se 100% slažem s tobom, glavno da je gušt, da se leti i to je onda to.
Ma ja sad puno kenjam po forumu, heli stoji na stolu i čeka dijelove i ljepše vrijeme, dulje dane, onda bumo se svi skupa guštali bez obzira na pogon.
Jedva čekam da složim to i zakurblam :)
MAK Zapad

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #16

Ne moramo se svi slagati sa tobom.
I ja sam volio nitro dok su batke bile NiCd/Mh i tezile kilu, a drugu kilu je bio motor. Dvije sam elektro jedrilice razbio jer im je pogon bio tako tezak da je model bio na granici upotrebljivosti.
A ovo:
"S druge strane, jos malo pa ce trebati cijeli rack racunala, osciloskopa i signal generatora da bi posteno nastelao governer na regleru ..."
se odnosilo na regler tj  ESC za elektro, jer se zadnjih par dana igram sa CC HV 85 koji ne mozes postelati bez kompa.
A sto se tice governora na nitru, ak ti to zatreba, imam jedan koji skuplja prasinu (ThrottleJockey).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #17
jebes ti kad imas mrcinu od aviona/helica a cuje se ko povjetarac  :D
nema do onoga kad se dere i dimi kud ces bolje  8)
Moraš vidjeti i čuti moj elektro pa onda reč povjetarac.
 
A ti Robi u startu nisi fer postavio stvari jer si računao samo 600-tke a recimo 550 nisi .
Ona leti na 6s i to jako jako dobro a površina diska elisa malo je manja u zraku na pogled.
Zippy batka 6s 5000 do hrvatske 70 dolkasa , postavi računicu s tim pretpostavkama.
Po mom mišljenju u klasi 600 nitro OK ali stvarno samo zato kaj voliš nitro ,miris,zvuk(ja osobno ne ) , a po ekonomičnosti definitivo 550 na 6s a opet imaš velikoga na livadi za izvaditi i pokazati  ;)
Ali u stvarnosti isto tako treba računati i gorivo auta ili generatora koji troše na livadi dok puniš jer ni 6s za 550
nema punjenja bez rada auta a kamoli 12s.
Naravno vani kad rade takve računice uvjek umetnu i koštanje nekoliko lomova godišnje tako da stvarno mislim da treba letit ono kaj si možeš u prvom redu priuštiti a da ti stvara gušt elektro ili nitro a da čim više vremena provodimo na livadi .
I da mane nabrojane kod elektra su kod mene plus a ne volim da se dere masti i "miriši" mislim meni smrdi ali fakat OK
kome je to gušt nek se gušta zašto ne? I da imao sam nitro heli 0.30 ali samo zato kaj u to vrijeme nije bilo dobre struje
ali ko zna kad vidim nitrača možda se predomislim.
 
A od mene nečeš nikada čuti jebeš nitro struja je zakon uvjek kažem samo da je gušt a ne frustracija.
simpi nemoj se ljutit  ;)..sve ima svoje prednosti i mane..istina je da je elektro puno cisci poslije voznje ga mozes pod jaknu spremit  ;D dok nitro treba cistit ali mene to zadovoljava..nije mi elektronika u malom prstu pa rade volim "mehaniku"..oko nitra uvijek imam nesto za prckat,stelanje i te stvari su meni zadovoljstvo a nekome nocna mora
uglavnom nisam nista lose mislio eto nadam se da cemo se ubrzo upoznat i prozujat svojim napravicama   :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #18
Slažem se sa simpijem, meni su također "miris", dreka i prljavština minusi zbog kojih sam prije dosta godina napustio avione. 550-ka se jako dobro čuje u zraku ukoliko uz tebe niko ne turira svoj nitro. 4-6 baterija 6s od 5Ah je dovoljno za 30-40 min sport letenja ili 25-30 minuta divljanja što je za heli više nego dovoljno - ipak to nisu jedrilice. Zippy se daju naći već za 50$ po komadu. Nitro i benzin su dosta skuplji već u startu a i gorivo za nitro motore nije jeftino. Ja isto volim "čačkati" ali ne kad dodjem na livadu već kod kuće, imao sam priliku vidjeti neke nitraše koji su cijeli dan samo čačkali po motoru a najmanje letjeli, ali kako se kaže - svaka budala ima svoje veselje - stoga tko voli nek izvoli ;D
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #19
Ali to nije usporedba, 620-630 mm sablje i 550, kao da uspoređuješ 600 i 700 ili 500 i 325  :)
Tak možeš reći da je 5-6 batki 3S 2200 dosta za isto toliko leta na 450 :)
Ovdje pričamo o istoj klasi, 600 (tj. malo veće od 600)
Ali da, slažem se, 550 klasa je definitivni best buy na tržištu, super se čuje, super leti a nije preskupo :)
MAK Zapad

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #20
600 koristi isti motor i iste baterije kao i 550 i nije baš razlika kao 500 i 325 jer neki koriste i sablje od 600 na 550. 700 je po meni bolja opcija za nitro jer već idu 2 baterije, a još bolje bi bilo dobar benzinac pa da više ne razmišljaš o gorivu
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #21
600 koristi isti motor i iste baterije kao i 550 i nije baš razlika kao 500 i 325 jer neki koriste i sablje od 600 na 550. 700 je po meni bolja opcija za nitro jer već idu 2 baterije, a još bolje bi bilo dobar benzinac pa da više ne razmišljaš o gorivu
Ali 700 isto tako trosi i puno vise nitra nego 600, zar ne?
A dali su performanse benzinca kao i kod nitra?
Inace, imam i elektro i nitro, i jednako ih obozavam. Benzinca nikad nisam probao.
Spektrum DX8, Phoenix Sim
Blade mcx, Blade CX2
Protos 500 CF, Trex 600 12S, Logo 600SE
Raptor 60 V2 O.S.91

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #22
Usporedbe vrijede za istu klasu znači 600-600. Imam samo elektro, što se tiče elektro-nitro odnos snage je tu negdje. Koliko sam primjetio nitraši su puno agilniji od benzinaca ali zato je benzin mnogo jeftiniji - nemoš imati sve. Netko je računao exploataciju pa ispada da je više nego duplo skuplje letjeti na nitro nego na struju. Po meni 5-6 baterija je sasvim dovoljno jer tko će letit heli divljaka 2 sata u komadu. Ako računamo da prosječna HK baterija može napraviti 100 ciklusa ispada da let od 5-7 minuta košta 3 kn (struja punjenja je zanemariva ako puniš kod kuće), nitro je zamjetno skuplji plus što moraš ga češće i nabavljati što također košta.
Ovo je samo moje mišljenje jer preferiram elektro, naravno svako svoje zna.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #23
jer neki koriste i sablje od 600 na 550.

I to onda više nije 550 nego 600 (i boom je dulji), a i 6s je slabašno za 600

700 je po meni bolja opcija za nitro jer već idu 2 baterije, a još bolje bi bilo dobar benzinac pa da više ne razmišljaš o gorivu

700 troši skoro duplo nitra koliko ga troši 600.
tj. .90 motor troši skoro duplo od .60 (.50-.60), dok recimo YS120 (novi YSov motor za sedamstotke) troši duplo, ako ne i malo više. Ali to je pak mrcina po performansama uz bok elektro varijantama sedamstotki.
Benzin je jeftin što se letova tiče, ali je i jako trom, ogromne vibracije tak da je i flybarless problem za složit (Futaba radi dobro jer joj ne smetaju vibracije)
MAK Zapad

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #24
Elektro verzija 700-ke također koristi 2 baterije tako da je i tu dupla potrošnja, lijepo je imati veliki helić ali očito nije za svakoga. 600-ka u originalu korsti 6s baterije ali što jest - tromija je (bar od 550-ke).
Koliko vidim sve se svodi da netko voli crne, netko plave a neko j..e sve po redu 8)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #25
Baš iz tog razloga sam usporedio Velocity i Fusion, jedan i drugi su 600+ heliji (620-630 mm sablje optimalno), Fusion može na 6s al je trom ko krava onda, 10 ili 12s optimalno.
Mislim, sve piše u prvom postu...
A i jasno mi je da je puno ljudi na forumu novo u modelarstvu i da su im nitro motori nepoznanica, pa ih se zato "boje". Dok drugi vole jednostavnost :)
Ja volim sve, ali mi fali zvuk na elektru :)
MAK Zapad

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #26
što se tiče vibracija na benzinu, tu se ne slažem.... ako je sve u redu, ako je osovina motora postavljena na nulu, više ćeš imati problema zbog trackinga nego li zbog motora ;-)...

ja imam fuitabu 701 i helicommand gore i sve radi savršeno tak da nema straha od vibracija, istina, malo mekša izolacija mora biti, ali da se složit....  tromiji je, ali ja imam 23 cc motor, ne znam kak bi bilo sa onim od 26 cc

moj helić leti 20-25 minuta sa 0,5 l benzina sa okretajima motora od 12500, s time da bih bez problema stao rezervoar od jedne litre.

sablje su 720

Odg: Nitro vs. Elektro

Reply #27
Tko nije "živčenjak" najbolje mu je benzin ali je i on u startu skuplji pogotovo od elektro verzije
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20