Skip to main content

Topic: Frsky problem sa instalacijom,bindovanjem (Read 2405 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Frsky problem sa instalacijom,bindovanjem

Pozdrav svim kolegama.Ovako stoje stvari,imam MX-16s i pokušao sam je prebaciti na 2.4 sa hack modulom od Frskya i nekako ne ide.Evo sto sam ja napravio,otvorio sam stanicu i zalemio crvenu(+) na + od ploce od prekidaca a tako i minus ali fora je u tome da sam našao na ploči od prekidaca zile koje se aktiviraju bas kada prekidac ode na on ali meni tada još stanica nije upaljena jer kod MX 16 je tako da moraš prvo sa kursorom spustiti na"on"odnosno yes na ekranu i enter i onda stanica radi i ima domet pa sam povezao da mozda spojim direktno na kontakt baterije.
Stvar je u tome da kada ovako idem bindati,nikako se neće bindati.Bindam ovako,držim pritisnuto dugme na modulu pa ga upalim pa onda pustim nakon 3-4 sec dugme i onda počne treperiti crveno svjetlo i onda držim dugme na prijemniku pa ga upalim pa pustim i onda i on počne treperiti i to bi trebalo biti to,pa ugasio prijemnik pa predajnik pa upalim predajnik pa prijemnik i neće.
Hajdemo ovako,ako neko zna neka mi pošalje njegov broj pa ga ja nazovem da mi objasni jer ima se puno za pisat pa da ne troši vrijeme na pisanju ili ako neko ima link gdje je detaljno opisano hackiranje MX 16 molim nek mi pošalje.Hvala unaprijed.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: Frsky problem sa instalacijom,bindovanjem

Reply #1
Ubaci u Google "MX-16s hack"i naći ćeš čak i video tutorijale.Nije bitno da li je FrSky, Assan ili neki treći proizvođač, princip je uvijek isti, imaš "+", "-" i "PPM" signal. Ako ne radiš opciju s prekidačem za 35 i 2.4 (tj. želiš imati samo 2.4) onda bi trebalo biti jako jednostavno.

Primjer: rcflight.se MX-16 och Assan 2.4

A evo i detaljno: http://www.kampfpiloten.net/hpkp/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=16&id=197&Itemid=93
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije