Skip to main content

Topic: spektrum ar500 (Read 10722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

spektrum ar500

Jucer sam zakucao novi glider u zemlju, koristio sam novi spektrum ar500 rx i dx6i stanicu, novu i punu turnigy 2200 3s bateriju,  eksterni ubec, usred leta izgubio sam elevator, ostale komande su radile,
jedrilica je krenula ravno dole i nisam mogao nista uciniti nego tupo gledati par sekundi i mrdati palicu, mislio sam da mi je krepao servo visine (hitec hs125mg) ali kad sam dosao kuci i probao, servo je radio super, nikakvih problema ni opod  pod opterecenjem, isto tako i prijemnik radi o.k.
srecom steta nije prevelika, al neznam jel mogu vjerovati prijemniku il koji drugi vrag moze biti,
isti takav imam u easy glideru i nikakvih problema do sada nisam imao.

Odg: spektrum ar500

Reply #1
Jel trup jedrilice karbonski?
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: spektrum ar500

Reply #2
Trup je od fiberglasa, nije karbonski

Odg: spektrum ar500

Reply #3
Jel trup jedrilice karbonski?

Ja koristim AR500 na novom F5J modelu sa potpuno karbonskim trupom i za sada nikakvih problema, a domet na granici vidljivosti  ;) ,tako da ni to nebi trebao biti problem... 

Odg: spektrum ar500

Reply #4
Nakon prelaska na 2,4 cijelu sezonu je na moje odusevljenje Spektrum   radio savrseno (F5J, F3K, padina, slow fly...) sve do   jucer na natjecanju F5J, kada se dogodila neka anomalija (najprije ugasio motor,   zatim tokom leta nekoliko puta gubitak signala na 2-3 sekunde i   pikiranje, da bi zatim sve proradilo) a na kraju i definitivan pad aviona. Prijemnik je AR500.   Najzalostnije je sto neznam odakle poceti, baterije su u odlicnoj   kondiciji pa pad napona iskljucujem ali tu ima jos niz faktora (povisena   temperatura, slabi kontakt ali nevjerujem, karbonski trup, regler, servaci, stanica,   prijemnik...) koje bi trebao provjeriti sto ce biti tesko jer   sada na zemlji sve uredno radi...

Dakle da ponovim:
Osnovna   dijagnoza problema je gubitak signala 4 ili 5 puta na par sekundi i vracanje u   normalu, na kraju definitivan otkaz. Nemam podeseni fail safe pa neznam   kako se ponasa u fail safe poziciji ali sumnjam da se to doista desilo.   Jos jednom ponavljam tijek:
1. tijekom dizanja ugasio mi motor i   avion neupravljiv. Nakon 2-3 sekunde upalim motor i krecem iznova gore.
2.   tokom kruzenja u termici avion postaje neupravljiv i krece prema zemlji   da bi nakon nekoliko sekundi sve proradilo.
3. avion definitivno   otkaze i krece prema majcici zemlji.

Ja sam vec ispocetka   otklonio gresku kod beterija jer sam jih danas nekoliko puta testirao i   one su u odlicnoj kondiciji.
Povisena temperatura moguca je ali i   prije je bilo dosta vruce pa je sve funkcioniralo BP. Stanica mi se   takodjer cini ok.
Dakle sumnjam ili je regler ili je servo za smjer   kojeg imam na federu pa nesto zajeb. kad iskljucim napajanje (da bi on   kod spajanja povukao previse struje i prouzrocio neku anomaliju kod   prijema) ili na kraju krajeva prijemnik (povisena temperatura ili je   jedna od antenica defekt).

Nazalost cim sam dosao do modela   iskljucio sam napajanje pa neznam dali je prijemnik AR 500 nesto   blinkao. Isto tako prilikom udarca prijemnik je krenuo prema naprijed i   jednu od antenica (kratku) povukao za sobom u trup tako da neznam dali   je tokom leta bila citava vani. Simulaciju povisene temperature izvrsit   cu za koji dan dok uhvatim malkoc vremena pa javim kako funkcionira   (pecnicu cu ugrijati na 60 stupnjeva pa da vidim kako stvari stoje)...

Zanima me dali je netko od vas imao slicnih neugodnosti sa tim prijemnikom?

Odg: spektrum ar500

Reply #5
evo ima kolega iz kluba isto sranja sa AR500, izjebali se jucer cijeli dan prvo da ga bindamo e onda nece radit ili motor ili aileroni ili elevator, iz nepoznatog razloga sve proradi odjednom da bi nakon par min opet nesto od toga stalo, ocito je neki problem sa tim AR500 prijemnicima, firmware im banana

Odg: spektrum ar500

Reply #6
U zadnje vrijeme Spektrum ima velikih  problema s prijemnicima nedavno Ar 6250 bio povučen iz prodaje.
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: spektrum ar500

Reply #7
Sramota brate, a smijemo se kinezima sto puste u prodaju a nisu davalja istestirali...

Odg: spektrum ar500

Reply #8
tesko je biti pametan, ja mjesec dana nakon pada letim sa istim prijemnikom i nemam nikakvih problema a na range testu ar500 mi je imao dosta veci domet od ar6200, eto skoro pa savrsen prijemnik

Odg: spektrum ar500

Reply #9
Jucer sam zakucao novi glider u zemlju, koristio sam novi spektrum ar500 rx i dx6i stanicu, novu i punu turnigy 2200 3s bateriju,  eksterni ubec, usred leta izgubio sam elevator, ostale komande su radile,
jedrilica je krenula ravno dole i nisam mogao nista uciniti nego tupo gledati par sekundi i mrdati palicu, mislio sam da mi je krepao servo visine (hitec hs125mg) ali kad sam dosao kuci i probao, servo je radio super, nikakvih problema ni opod  pod opterecenjem, isto tako i prijemnik radi o.k.
srecom steta nije prevelika, al neznam jel mogu vjerovati prijemniku il koji drugi vrag moze biti,
isti takav imam u easy glideru i nikakvih problema do sada nisam imao.

ja sam ovdje NEKOLIKO puta pisao i nitko ne uzima za ozbiljno,
Prste dalje od Spektruma,
ovdje je poznato da kod Spektruma vec oddavno dolazi iznenada do gubitka Signala,iznenada i ponovo dodje kao da nista nije bilo,
nitko ne moze da objasni sto i kako,
Graupner ga nije bez razloga iskljucio iz programa prodaje,

Odg: spektrum ar500

Reply #10
prosle godine sam razbio easy glider-a pro  radi nesstanka signala... prijamnik sada dobro radi ali neznam sta mu je bilo u tom trenutku...  :'(
lp Nikola

Odg: spektrum ar500

Reply #11
A dovoljno je jednom da izgubi signal i da razbijes model koji vrijedi 5-10 puta vise nego pisljivi prijemnik...sramota za spektrum



Odg: spektrum ar500

Reply #14
Relativno friski report... ocito je problem u nekvalitetnim (sumnjivim) komponentama koje je koristi Spektrum  :-X