Skip to main content

Topic: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj (Read 43101 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #30
a nigdje ne piše koji avioni....
piše vojini... a da li su to vojni hrvatski ili ce bosna , srbija i slovenija poslati malo svoje tehnike


khm khm.. biti ce vec nasi sa pilatusima :D Valjda...

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #31
no, no  
http://www.100godina.hr/hr/component/content/article/37/72-program.html
 
 Športski aerodrom Lučko  Subota, 28. kolovoza 2010.  (rezervni termin: Nedjelja, 29. kolovoza 2010.)  
    
 
12:00  Izložba zrakoplova na zemlji
Pogledajte sve zrakoplove na zemlji, one koji će sudjelovati u programu i sve ostale. Očekujemo preko 100 različitih letjelica svih tipova. Razgledajte i fotografirajte se pored i u kabini zrakoplova. Upoznajte se i razgovarajte sa vlasnicima, pilotima, konstruktorima. Saznajte sve što ste htjeli znati o zrakoplovstvu. Obiđite brojne štandove i izložbeni prostor raznih izlagača.
 
  14:00
  Parajedrilice
Padobransko letenje ili popularno paragliding je najjeftiniji i najlakši način za uživanje u letenju. Saznajte zašto se sve više ljudi u svijetu bavi ovim atraktivnim sportom.

Polijetanje parajedrilicom pomoću vitla demonstrirat će vam članovi zagrebačkih klubova PJK Zagreb i Parafreek.
 
  14:15
 
 
  Oldtimeri
Pogledajte čime se letjelo sredinom prošlog stoljeća.
Ikarus Kurir je razvijen sredinom prošlog stoljeća u bivšoj Jugoslaviji, a osnovna mu je namjena bila održavanje veze, prijevoz ranjenika te vuča letjelica; no kasnije se iznimno često koristio u aero klubovima te su iz njega izvedeni brojni padobranski skokovi.
Utva Aero 3 je školski zrakoplov niskokrilac za obuku pilota, a proizveden je u 110 primjeraka od 1956.-1964.
Ova dva oldtimera letjet će zajedno sa avionom AN-2, već legendarnim avionom, koji se koristi u poljoprivredi, prijevozu putnika, za  bacanje padobranaca, panoramske letove itd. Iz aviona AN-2 osječke kompanije Air Tractor, kojim će pilotirati vlasnik kompanije Miroslav Vlašić, skočit će 12 padobranaca zagrebačkih aeroklubova.
 
  14:20
 

  Skok padobranaca
Desantni skok padobranaca iz višenamjenskog helikoptera MI-171sh izvest će za vas postrojbe Hrvatske vojske.
 
 
14:26 
  
Nastup helikoptera
U uvijek atraktivnom programu zračnih jedinica MUP-a, moći ćete vidjeti sve mogućnosti helikoptera Bell 212 i Bell 206.
To su jedni od najpopularnijih višenamjenskih helikoptera za civilne i vojne svrhe američke proizvodnje.
Nastupit će Eurocopter EC 130 B4 i pilot Nenad Vujaković, vlasništvo Đure Gavrilovića. Helikopter je među najmodernijima u svijetu, odlikuje se izvanrednom snagom i pokretljivošću, vrlo je tih, a u rukama pravog majstora kao što je njegov pilot Vujaković izvodi majstorije od kojih zastaje dah.

 
14:33
  Ultra lake letjelice
Nastup 4 ultralake letjelice: Dynamic, kojim pilotira Josip Lacković iz Jastrebarskog, Pipistrel Sinus, pilot Davor Ištvanić iz Zagreba, Pipistrel  Virus, pilot Tomislav Presečan iz Ivanić-Grada i Eurostar, pilot Tomislav Lacković iz Jastrebarskog. UL ili ultralaki avioni vrlo su popularni kod privatnih vlasnika, jer te letjelice su puno lakše od klasičnih aviona, imaju izuzetno jake motore za svoju težinu i potrošnja goriva je mala. A kako lete i što mogu pokazat će nam četiri izuzetna pilota UL letjelica.
 
14:40
  Školski avioni
Trojka Cessni 150:  9A-CCH Želimir Trifunović, svjetski prvak u preciznom slijetanju, 9A-CCG Jakovina Milenko, profesionalni pilot i  9A-DMI pilot Ivan Matuka, profesionalni i akrobatski pilot. Grupno letenje je poseban oblik letenja, u kojem piloti lete gotovo metar krlo do krila, za što je potrebno veliko iskustvo i izuzetna vještina pilotiranja.
 
14:47
  Skok sa krila jedrilice
Prisustvujte atrakciji koja se rijetko viđa. Dvostruki skok padobranom sa krila dvije jedrilice Blanik L-13 izvest će braća Dražen i Robert Pečnik.
 
 
14:55
  Motorne jedrilice
Ne možete se odlučiti da li biti pilot aviona ili jedriličar?
Zašto se ne baviti i jednim i drugim vidom letenja istim zrakoplovom.
Mogućnosti motornih jedrilica Falke, Typhon, Grob prikazat će vam iskusni piloti Boris Starčević , Zlatko Zemljić i Branko Vidović.
 
15:05
  Skok padobranaca
Da je vožnja avionom letenje, onda bi i vožnja brodom bila plivanje, kažu padobranci. Pogledajte šta se sve može izvesti u slobodnom padu.
Skakanje s padobranom iz ruskog višenamjenskog dvokrilca AN-2 izvest će padobranci zagrebačkih aeroklubova.
 
 
15:08
  Generalna avijacija
Nekoliko aviona generalne avijacije kao što su npr. Cirrus SR-22 prikazat će nam gosti iz Slovenije.
 
 
15:20
  Oldtimeri
Još malo nastupa oldtimera.
Ovaj put de Havilland Dragon Rapide, britanski putnički avion iz 1930-tih godina.


 
15:25
  Putnički avioni
Prelet putničkog aviona priuštit će nam jedna zrakoplovna kompanija.
 
 
 
15:28  Oldtimeri
Ponovo let oldtimera. Ipak je ovo obilježavanje 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj.
 
15:35
  Air race
Atrakcija koja još nije viđena u Hrvatskoj! 5 akrobatskih aviona leti ocjenske akrobacije i prolaze između vrata.
Branimir Ambreković (HR)  Technoavia I-300
Tomo Poljanec (SLO) Giles 202
Andrew Brickmore (GB) Xtreme3000
Zoltan Veres (HUN) MXS
Aldo di Bernardo (CH)  Su-29
 
16:05
  Let Penkalinog aviona
Hoće li zrakoplov CA-10, napravljen po izgledu zrakoplova kojeg je prije 100 godina konstruirao Slavoljub Penkala, a njime letio Dragutin Novak poletjeti?
Držimo mu palčeve.
 
16:10
  Nastup lovca Saab JAS 39 Gripen
Poseban gost doletjet će nam iz Mađarske i demonstrirati što sve može ovaj moderni višenamjenski borbeni avion.
 
16:25
  Krila Oluje
Proslavljena akro grupa HRZ i PZO „Krila Oluje“  prezentirat će vam vještinu, disciplinu, timski rad i visoki stupanj obučenosti pripadnika Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Oružanih snaga RH u cijelini.
Atraktivni program izvode na zrakoplovima Pilatus PC-9M.
 
16:50 
  Čovjek šišmiš!
Ovo će vam sigurno zaustaviti dah!
Najnoviji način letenja uz otvaranje padobrana na jako malim visinama. Skok padobranaca sa posebno dizajniranim  Phoenix Fly wingsuit odjelom za letenje u slobodnom padu.
Odjela je dizajnirao i proizvodi ih član Aerokluba Zagreb i najbolji hrvatski padobranac Robert Pečnik.
Skok će se izvesti iz helikoptera MUP-a RH Bell 212, iz kojeg će nakon njega skočiti i padobranci specijalne postrojbe MUP-a.
 
16:55
  Aero akrobacije
Pogledajte što se sve može izvesti avionom.
Sudionici Air Race-a izvode slobodni program u zraku.
 
17:15Proglašenje pobjednika Air race natjecanja
 
17:25
  Cessna 172
Prema dugotrajnosti i popularnosti, Cessna 172 je najuspješniji laki avion ikada proizveden. Prvi avion isporučen je 1956. godine, 2007. još uvijek se izrađuje prešavši brojku od 43.000 izrađenih primjeraka.
Pogledajte nastup četiri Cessne 172 : FPZ  9A-DAS, 9A-DAD, 9A-DMG i 9A-DDD
 
17:32
  Dvomotorni avioni
Malo vam je jedan motor na avionu? Pa ugradite dva!
Vidjet ćemo dva dvomotorna aviona Piper PA-34-220T Seneca III : 9A-DM0 i Piper PA-44-180 Seminole 9A-DZG.
 
17:40
  Generalna avijacija
Još malo predstavnika generalne avijacije sa avionima Commander i DA-40.
 
17:47
  Helikopter
Mogućnosti helikoptera R-44 prikazati će nam iskusni pilot Stjepan Duma.
 
17:55
  MIG-21
I na kraju, pokrijte uši.
 
 
 
18:00  Koncert
Otkrijte uši jer počinje veliki Open Air Festival.
Nastupaju:
 
   TRN
 
S3ngs
 
KinoKlub
 
Zadruga
 
Cinkuši
 
Majke
 
Pips Chips & Videoclips
 

   padobransko letenje ili po
pularno paraglidingpadobransko letenje ili popularno paragliding
  Program se još dopunjava, a svaka dva dana obogaćivat ćemo naš sadržaj novos

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #32
Danas bio i razgovarao sa organizatorima !
Imat ćemo jedan "štand" unutar velikog šatora na kojem če biti limitiran broj modela(zbog naravno veličine prostora)
Što se tiče ulaza ...dobit ćemo isto limitirani br akreditacija i to isključivo na ime i prezime modelara !
Za sada su u igri:

Igor Švehla
Siniša Meštrić
Davor Crnogorac
Marin Veličkov
Marko Veličkov
Boris Meić
Marko Meić
Antun Meić
Borna Barlović
Robert Godrijan

naravno da izlaže model ili više njih !

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #33
Ovo mi se svidja  :P

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #34
raoul !
tebi se svidja a meni bas ne,
pa nitko da kaze da Penkala nije Hrvat nego Ceh ustvari Slovak ali tada je to bila Ceska,

koliko i da li je letio Avion,zna li tko ??
informacje su veoma skrte,
ovo sto Anton Cvjetkovic gradi je samo slican jer osim par Slika nema nista opipljivo,
sjecam se kada su njegov CA-51 skidali kroz Prozor sa prvoga Kata prostorija Aero Kluba Zagreb,lijepi Avion sa Volkswagen Motorom,tada se jos letilo na Borongaju,kratko poslije toga je otisao u Ameriku gdje gradi i prodaje Avione u Kitu kao i gotove spremne za let.
Poz.

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #35
program je supeeeeerr...
jedva čekam da vidim ponovljeni program stubice od prije 2 mjeseca....
uz dodatak toga da su avioni ovaj put i na zemlji a ne samo u zraku.
 
a na ovom štandu ja bi izložio svoj unikatni easy star sa žujom umjesto kljuna ....
 
vjerojatno bi nam priskrbio bacvu pive od sponzora....
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #36
raoul !
tebi se svidja a meni bas ne,
pa nitko da kaze da Penkala nije Hrvat nego Ceh ustvari Slovak ali tada je to bila Ceska,

koliko i da li je letio Avion,zna li tko ??
informacje su veoma skrte,
ovo sto Anton Cvjetkovic gradi je samo slican jer osim par Slika nema nista opipljivo,
sjecam se kada su njegov CA-51 skidali kroz Prozor sa prvoga Kata prostorija Aero Kluba Zagreb,lijepi Avion sa Volkswagen Motorom,tada se jos letilo na Borongaju,kratko poslije toga je otisao u Ameriku gdje gradi i prodaje Avione u Kitu kao i gotove spremne za let.
Poz.

teške reci Ivek.....
a prijatelj te zbog njih pocastio finim pridjevima
 
 :D :D :D :D :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
 
 :) :) :) ;) ;) ;) ;)
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #37
Marijo,
dans prijatelj sutra neprijatelj,
u zivotu to nije rijetko,
zavidim ti sto ces biti na Mitingu a ja ne !

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #38
Marijo,
dans prijatelj sutra neprijatelj,
u zivotu to nije rijetko,
zavidim ti sto ces biti na Mitingu a ja ne !

znam kako ti je ....
osjetio sam i ja to ....
 
a za miting.... necu niš negativno komentirati da se ne naljute na mene
 
a ti znaš iz moje biografije da mene impresinoniraju oni sa >100 000 ljudi...(Pariz, London ,Austrija,  Keckemet, Italija)
a slika iz italije bude ko i iz Mađe...
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #39
u pravu si,
za netkoga tko nije dozivio bolje i ovo ce biti super,
ja sam posjetio nekoliko mitinga koje necu nikada zaboraviti i letove Formacija koje cine sam vrh u Svijetu,

ali bi ovo bilo vise zbog druzenja nego samoga Mitinga,
Iv

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #40
u pravu si,
za netkoga tko nije dozivio bolje i ovo ce biti super,
ja sam posjetio nekoliko mitinga koje necu nikada zaboraviti i letove Formacija koje cine sam vrh u Svijetu,

ali bi ovo bilo vise zbog druzenja nego samoga Mitinga,
Iv

za druđenje si dužan jedan dolazak na kanal....
 
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #41
najmanje JEDAN !!

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #42
KOLEGE DOLAZIM I JA :D JEBOTE MIGOVI KAD JA PROTUTNJIM :P

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #43
Ciao drustvo.Evo vidio sam da su napravili i termin za nas modelare ili samo termin za nekog od modelara.Pise od 16.00-16.05.Znaci svega 5min.i to je nesto.Nego zanima me kako ce to biti,sta ce netko,da pitam odmah i tko i sa kojim modelom,napraviti let sa tim nekim modelom ili samo usmena prezentacija na zemlji sa demonstracijom modela?Ako netko zna nek mi odgovori.
Crap!I took the red pill.Damn you Morpheus!

Odg: 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj

Reply #44
Ako ce letit vjerojatno cemo letit mi sa vecim modelima posto je vrijeme limitirano koliko vidim......vjerojatno i helikopteri........samo me zanima.....


izgleda da je subota kišna......pljuskovi kisa grmljavina...a nedelja dobra..ali temperatura oko 20 samo za ned.....valjda ce javit na vrijeme ak se stavi za nedelju