Skip to main content

Topic: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin (Read 61802 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #30
evo par sa danasnje akcije...

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #31
super ste ljudi  :) :) :) :)

želim Vam ugodnu zabavu večeras...al ne zaboravite da sutra letite .....
dx9-xd8-gobac630

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #32
Vratili se mi iz Varaždina povodom 10 godina kluba,bilo je malo hladno ali nas to nije spriječilo,evo par slika od dečki iz Koprivnice:
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #33
završilo!!!

bilo je manje ljudi od najavljenog, no ipak se skupio dobar broj modelara i popriličan broj posjetioca koji su danas kroz cijeli dan navraćali....

velika hvala svima koji su nas posjetili, bilo nam je drago i nadam se da smo kao domačini zadovoljili kolko tolko......  

žao nam je da je završilo kak je završilo,  svaka nezgoda za sobom nosi neku pouku a ovu danas mislim da nitko ne bude zaboravio  :( :( :(


Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #34
Evo jos malo...

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #35
A evo i slika nemilog događaja, mislim da ce vecina malo razmislit kako i gdje se pune LiPo baterije...i pod kojim uvjetima, sreca da nije još netko stradao pa je samo materijalna šteta :(

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #36
Isuse pa kaj se dogodilo? Punjeno LiPo balanserom? Dajte detalje, može biti korisno da netko izbjegne moguću katastrofu...
MAK Zapad

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #37
jeza za vidjet, a kamoli doživjet
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #38
Isuse pa kaj se dogodilo? Punjeno LiPo balanserom? Dajte detalje, može biti korisno da netko izbjegne moguću katastrofu...
dogodilo se punjenje baterije iza suvozacevog sjedista, bez balansiranja, lipo 4S 2200mAh ako se ne varam, nazalost tek kad je puklo vozacevo staklo zbog temperature i siknuo dim van smo primjetili da auto gori a onda je vec bilo i prekasno, u roku 20 sekundi auto je izgorio do takvog stanja kakvo vidis na fotkama, sreca u nesreci sta je kolega Oldtimer uspio iscupati na brzinu 2 kante 15% nitrometana iz haube inace bi bilo veselja, osim auta izgorilo je hrpa stvari, 4 modela, 3 stanice, punjaci, baterije sve, rezervna odjeca, dokumenti i lova u novcaniku, uglavnom sranje sve u svemu

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #39
Problem je u tome KAJ NIJE PUNJENO SA BALANSEROM NEGO BEZ !!!
Apeliram pogotovo na mlađe i neiskusnije modelare ! ja sam skoro ostao bez stana prije 3 mjeseca !!!
NIKAD ALI NIKAD NE PUNITE BATERIJE BEZ NADZORA!

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #40
Problem je u tome KAJ NIJE PUNJENO SA BALANSEROM NEGO BEZ !!!
Apeliram pogotovo na mlađe i neiskusnije modelare ! ja sam skoro ostao bez stana prije 3 mjeseca !!!
NIKAD ALI NIKAD NE PUNITE BATERIJE BEZ NADZORA!
istina, kolege modelari koji su ovo danas dozivjeli vjerujem da nece brzo zaboravit, nije uopce bilo ugodno gledat

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #41
Svi odmah kupiti LiPo safe bag, kvalitetne punjače (naravno S BALANSEROM) i napajanje.
Ovo je živi užas... Sva sreća da nitko nije ozlijeđen!
I ja sam skoro jučer na*ebo zbog malog previda..
MAK Zapad

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #42
uf, stvarno šteta  ???
Dex i ekipa su stvarno mislili na puno stvari, i prvi su postavili mrežu na meetu koliko pamtim, imali i šator i sve organizirano, sve pohvale.
no nikad ne možeš paziti na sve nažalost.  treba učiti iz ovoga kako su i sami rekli, da se ne ponovi.


al bitno da se neki smiju kada vide mene kako idem na livadu s 4 Lipo Safe vreće punih batki...  :-X
mislim da više ne bu smiješno  :)

negdje sam vidio da je vani na meetove nemoguće i ući kao modelar ako sve batke nisu u lipo vrećicama, i prilikom transporta a kamoli punjenja....
puknem link ako iskopam.

evo jedan od:
Quote
***ALL LIPO BATTERIES MUST BE ROAR APPROVED HARDCASE PROTECTED AND CHARGED IN A LIPO SAFE FIRE RETARTAND CHARGING BAG***
http://www.oklahomanitroclub.com/NewNews.aspx

a na forumu neki i dalje tupe kako je dobro puniti batke BEZ balansera....
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/esc-skidanje-zastitne-folije-s-hladnjaka/msg56140/#msg56140

A onda punjač baš i nema kontrolu nad pojedinim ćelijama pa ni ne skuži kad neka dosegne npr 5V a druge su još na 3.5 npr...
prati samo ukupan zbroj koji je i dalje ispod 'n x 4.2'

Ivek, di si sada?


ovo nije pametovanje, lako je sada nakon toga pričati kako se moglo spriječiti,
treba iz ovoga naučiti i primjeniti nešto za iduće meetove (ako ne već svatko za sebe dok ide i sam samcat letit na livadu)

LINK: 10kn vreća  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4134

u onu veću (jumbo) stane i cijela stanica, ako netko ima LiPo a ne želi riskirati  ;)
http://www.flyfreak.net/elektronika-i-baterije/stanica-drzanje-memorije/msg28760/#msg28760

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #43
Da, ne znam gdje je to njegovo vani, ali pratim strane forume (gdje su većinom ljudi "iz vana" jel) i nikad nisam naletio na nekoga tko ima praksu puniti bez balansera... Ne znam zašto bi uopće itko punio bez balansiranja?
Trebat će i meni još koji LiPo safe bag, broj baterija raste...
MAK Zapad

Odg: 23.10. 2011. Okupljanje povodom 10 godina postojanja Modelarskog Centra Varaždin

Reply #44
Nažalost svi smo takvi da naučimo kad je već kasno. Pazim na punjenje batki ali ne pazim gdje ih čuvam.
Kako je rekao Robi i ostali za sve one koji tek ulaze u svijet modelarstva nek uče na tuđim greškama a ne na svojima.