Skip to main content

Poll

Koji helić smatrate najboljim omjerom cijene/kvalitete/cijene djelova?

  • Hobby king 450 MT
    1 (6.7%)
  • Hobby king 450PRO 3D GT/TT
    5 (33.3%)
  • Copterx CX Black Angel 450
    0 (0%)
  • CopterX CX 450SE/AE V2
    3 (20%)
  • Tarot 450PRO
    3 (20%)
  • Aligne T-REX 450SE
    2 (13.3%)
  • EXI 450 PRO Carbon Edition
    1 (6.7%)

Total Members Voted: 13

Topic: 450 KLONOVI (Read 22609 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #90
>Uuu :)

Puno varijanta, sve zvuče izvedivo. Iskreno nekih se ne bi ni sjetio.
Imam doma patex. Nisam ni znao:) veće šarafa mi je teško naći kad sve što imam je s hk-a znači neki standardi.
A po ZG nemam pojma gdje tražiti tak male šarafe. Ovo s plastikom topljenom mi zvuči zanimljivo. Imam par mjest gdje bi trebao probati, budem danas možda. Tak i tak plastiku sam stavim van na terasu i već je mekana.
Danas sam sjedim po klimom:) A onda oko 8 malo po parkiću isprobati ovak 450 8,99$ (ne znam ni kako da ga zovem).

Hvala
PS:zna netko gdje ima mikro šarafa za kupiti? Chipoteka?

Odg: 450 KLONOVI

Reply #91
8,99$ 450 složen i zavrtio ja to bez sablji i stvar vibrira opako ali tek pri 70-80% gasa. Nemam pojma kaj je. Budem opet isti postupak kao i s 450MT skinuo sve s osovine i s repne osovine pa vidio kaj je problem.

Vidim da ako bude opet swash novi potreban a imam ga, potvrditi će se da se ne isplati kupovati ovo, već odmah uzeti 450PRO recimo
ili 450GT ili MT pa ne bude takvih problema, sve je metal i ipak u prosjeku ima ih više ispravnih.

NO, dati ću mu priliku pa ću vidjeti da li sam ja nešto zeznuo u slaganju da nije neka čista glupost.




Odg: 450 KLONOVI

Reply #92
HK-450GT Pro 3D Belt-Drive Helicopter Kit
HobbyKing HK-922MG Digital Metal Gear Servo  
HobbyKing 929MG Metal Gear Servo 2.2kg/ 12.5 
Hobby King 401B AVCS Digital Head Lock Gyro 
TURNIGY Plush 40amp Speed Controller
Turnigy Typhoon 450H 2218H Heli Motor 3450kv 
  
+ ostale sitnice, baterija itd.

Moje pitanje - da li je ovo OK složen heli? Kaj bi bilo dobro uzeti od zamjenskih dijelova odmah? Da li nešto iz tog kita treba odmah zamjeniti (recimo Alignovim dijelom)? Gdje kupiti dobre remene (netko je spomenuo nekakve presvučene kevlarom)?

Mislim da ti je ovo već odgovoreno u nekim od nedavnih tema.
NO, ako nisi još uzeo, uzmi DS480 kao repni servo, barem po meni je bolji. Mada ja imam i 933 na jednom, samo ovaj 922 je kao brži (od 933).
Uzmi training gear, ako nema napravi ga(ja sam koristio 3mm CF cijev, po novom podublano, znači 4 komada čvršće je).
Od crash kita, par flybara, elise, glavnu i repnu osovinu, i main gear. A ostalo po potrebi.
Ja sam išao u širinu pa sam naručivao svega i svačega i na kraju ono što mi je trebalo nisam uzeo.
Poslije sam sve zbrojio i bolje da sam uzeo dva helija odmah(za ozbiljno).

Uzmi programing card turnigy za ESC olakšava stvari bitno.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #93
Buduci da svi ignoriraju moj post  :D
Uzeti rezervne dijelove ili jos jedan cijeli helic?

EDIT: pisao sam s moba pa nisam vidio tvoj reply, hvala Moriaty!
Znači, ubost 2 helija i bok!
MAK Zapad

Odg: 450 KLONOVI

Reply #94
Buduci da svi ignoriraju mon post  :D
Uzeti rezervne dijelove ili jos jedan cijeli helic?

A možda su ljudi zauzeti, ne mora značiti da ignoriraju, možda je ekipa na poslu, a neki na godišnjem pa imaju vremena ;D

Ne znam, zbroji si koliko si mislio rezervnih djelova uzeti, ako je blizu 40$ recimo, uzmi cijeli heli, naravno mijenja se poštarina nešto. Sve ovisi koliko para hoćeš dati.

JA bi recimo sada napravio:
prva opcije: 1 heli i par osnovnih djelova koje sam naveo i DOBAR training gear napravio i ne budeš trebao toliko djelova onda. Ako nešto i ode, ima tu ekipe koja ima djelova pa pitaš, dobiješ, kad ti dođe tbi dio, vratiš. Imam ti i ja nešto. Da ne čekaš jesen da dođe rezervni.

druga (možda bolja) jer predpostavljam da nemaš rezervnih djelova doma nekih, da krećeš s helićima:
uzmi 2 helija i par sablji extra i flybar šipki.
ako se dogodi manji krš, zamjeni djelove koje imaš, ili skini s drugog, i naručiš nove.
Ako se dogodi totalni krš, uzmi drugi heli pretrpaj elektroniku (servače svi imaju ako je baš neki otkazao) i leti s drugim a onaj u kršu opet za djelove. Skuplja varijanta ali imati češ sve djelove poduplane. Tak da ziher jednog dobrog ćeš voziti sigurno.

Ali to je samo moje mišljenje, pretpostavljam da ima ekipe koja se ne slaže ::)

PS:
primjer heli dođe 55$ a samo rezervna glava i rep je malo ispod 40$ a gdje su još svi ostali djelovi.
Pa ti računaj.

Odg: 450 KLONOVI

Reply #95
Buduci da svi ignoriraju mon post  :D
Uzeti rezervne dijelove ili jos jedan cijeli helic?

A možda su ljudi zauzeti, ne mora značiti da ignoriraju, možda je ekipa na poslu, a neki na godišnjem pa imaju vremena ;D

Ne znam, zbroji si koliko si mislio rezervnih djelova uzeti, ako je blizu 40$ recimo, uzmi cijeli heli, naravno mijenja se poštarina nešto. Sve ovisi koliko para hoćeš dati.

JA bi recimo sada napravio:
prva opcije: 1 heli i par osnovnih djelova koje sam naveo i DOBAR training gear napravio i ne budeš trebao toliko djelova onda. Ako nešto i ode, ima tu ekipe koja ima djelova pa pitaš, dobiješ, kad ti dođe tbi dio, vratiš. Imam ti i ja nešto. Da ne čekaš jesen da dođe rezervni.

druga (možda bolja) jer predpostavljam da nemaš rezervnih djelova doma nekih, da krećeš s helićima:
uzmi 2 helija i par sablji extra i flybar šipki.
ako se dogodi manji krš, zamjeni djelove koje imaš, ili skini s drugog, i naručiš nove.
Ako se dogodi totalni krš, uzmi drugi heli pretrpaj elektroniku (servače svi imaju ako je baš neki otkazao) i leti s drugim a onaj u kršu opet za djelove. Skuplja varijanta ali imati češ sve djelove poduplane. Tak da ziher jednog dobrog ćeš voziti sigurno.

Ali to je samo moje mišljenje, pretpostavljam da ima ekipe koja se ne slaže ::)

PS:
primjer heli dođe 55$ a samo rezervna glava i rep je malo ispod 40$ a gdje su još svi ostali djelovi.
Pa ti računaj.

Ma znam da ne ignoriraju, zezam se zato sam i stavi smileya  ;D

Rezervnih dijelova sam natuko dosta preko 50$  :D
Ipak je bolje uzeti cijeli heli izgleda, samo kaj ne znam koje stvari se najviše krše... I vidim da dosta ekipe ima problema s HK remenjem, gdje kupiti dobar remen?

BTW ovo slažem za frenda koji se skroz navuko na heliće, a na simulatoru nemre ni hoverati hahaha  :D
Al ajde, ispraksat će se valjda, ima još nešto vremena dok ne stigne iz HK

Ja sam novi u helićima, ali nemam neki strah od letenja istog, dosta sam se ispraksao na Phoenixu i ak letim normalno, mogu ga letjeti koliko mi se prohtije da ga ne skršim, čak i u rikverc. Inverted mogu samo hover i tak, jedino me muči kaj kad je frka-panika, zabijem ga s full pozitivnim pitchem u pod :D Tak da ću si i ja morati iskemijati nekakav HK450Pro, jedino se malo bojim tog HK401 žiroa, iako vidim da ga ekipa naširoko hvali, da je isti k ko Futabin GY401 kad se napravi onaj fix sa silikonom. Znam da nemreš uspoređivati sim i real life letenje, ali sam 100% siguran da mogu letjeti helić, bez straha  :)

Inače sam fan aviona, ali volio bih se naučit propisno letit helić, jednog dana namontirat gore GoPro (ne volim multikoptere) i guštat se.
MAK Zapad

Jaje ili kokoš?

Reply #96
Vidim da se stalno poteže ta tema Align ili klon i izleda da nema kraja.

Tko ovo pročitao neka uzme u obzir da sam početnik, i neka uzme u obzir što bi početnik trebao uzeti kod kupovine.
Ima se love, svi koji se bave ovim imaju love, i nije problem odvojiti za Aligna, no pitanje da li to svima treba.

Moje iskustvo u ovih 2 godine bavljenja avionima i u tih 2 godine 6-7 mjeseci s helijima je ovo i predstavlja čisto stvari koje su se dogodile, a ne nikakvo mišljenje ili preporuku. Ako nekome pomogne za odluku super.
Inače heliji su me uzeli, jako mi se sviđa sve oko njih i zaista se zabavljam uz njih, obožavam ih slagati i vidjeti svoji ruku rad da leti.

HK je jeftin. Pristupačan heli.
Cijena pojedinih djelova je smiješna.

450klasa ima svojih jačih modela, 450PRO se meni pokazao kao super helić za mene (početnika).
Ima svojih nedostataka od kojih mogu usta ostati dulje otvorena kao:
- maing gear cijeli spigan, ne svaki ali postoji vjerovatnost da se dobije
- šarafi poneki koji dođu vrečici nema navoje, već kao da su "čavli"
- main shaft graničnik da osovina ne ide gore dolje je kao zalemljen i treba ga dobro fiksirati da ne bi usred leta otkazao.
zamjenski kupljeni su bili takvi da sam ih rukom mogao strgnuti s osovine, strašno
- od dva koja imam, u jednom su falili neki djelovi - gumice za masku
- ima lufta u repnoj konstrukciji
- rupe na repu nisu stoposto izbušene, pa sam ih morao dodatno učvrstiti da rep ostane na mjestu da se ne bi kojim slučajem vrtio na boomu

Rekavši sve to, heli kad se sastavi je totalna vjerovatnost da se dogodi nešto loše.
No iskreno tko lud ide sastaviti takav heli?
Ljudi su rekli čak da se oni razlete sami od sebe, je ako traljavo složiš i Align će se vjerujem razletiti. Ja sam pazio na djelove i tražio slabe točke. I za sada se nje razletio ni jedan.

Znači main gear treba zamjeniti ako je loš.
Glavnu osovinu i graničnik treba zavariti ili nešto slično ako se dobije baš loša osovina.
Šarafi - ima ih tona viška
Šaraf da izleti iz glave ako je ispravan i stavljen threadlock pa stvarno mora biti peh, a vjerujem da se to dogodi i na drugim helijima ako se dogodi i tu.
Gumice za maske? :D

Zaključak Aligne je bolji!!! :D i uvijek će biti. Pa tko to spori, nego pitanje da li je on jedino dovoljno dobar za početnika?

Ja znam samo da s HK-om letim i učim se i zezam i za mene kao početnika je ok. I vjerujem da će mi dati puno zabave još kada naučim sve da ga letim kako spada.



250GT - samo ću reći ovo (e ovo je mišljenje >:()
19,99$


Align 250SE 200$ plus
nema šanse da za to malo sranje dam 200$  ;)

250GT je zakucan u zemlju pod 90% i otišla je osovina glavna, elise i flaybar koji sam zamijenio ali je bio jedva savinut. Ostalo cijelo sve i leti svakih par dana po pol sata minimalno.

kada budem radio žestoki 3D a to će biti nikad jer me ne zanima toliko, možda ga i kupim, i opet ću ga razbiti jednako često koliko i onaj od 19,99$ samo što ovih jeftinij ću imati još 9 komada u ormaru spremnih.

Zaključak Aligne je bolji!!! :D i uvijek će biti.

Ja ga trenutno nemam, i toliko hvalospjeva je opjevano da nema šanse da proturječim.
Dok ima HK450PRO u ponudi i pojedini align dio u njemu na ključnim mjestima, hvala lijepa za mene početnika je super ;)

Kad pređem tu stepenicu na žestoko letenje i lomljenje, budem ga uzeo. Do tad...... ;)


Odg: 450 KLONOVI

Reply #97
>Uuu :)

Puno varijanta, sve zvuče izvedivo. Iskreno nekih se ne bi ni sjetio.
Imam doma patex. Nisam ni znao:) veće šarafa mi je teško naći kad sve što imam je s hk-a znači neki standardi.
A po ZG nemam pojma gdje tražiti tak male šarafe. Ovo s plastikom topljenom mi zvuči zanimljivo. Imam par mjest gdje bi trebao probati, budem danas možda. Tak i tak plastiku sam stavim van na terasu i već je mekana.
Danas sam sjedim po klimom:) A onda oko 8 malo po parkiću isprobati ovak 450 8,99$ (ne znam ni kako da ga zovem).

Hvala
PS:zna netko gdje ima mikro šarafa za kupiti? Chipoteka?

Od M2 nadalje:
http://imbus.hr/

a i blizu ti je!  :)

Pozdrav

Odg: 450 KLONOVI

Reply #98
Imaju svašta u Imbusu, Loctite itd., sve šarafe kaj vam trebaju ali NEMOJTE kupovati Uniorove šarafcigere s imbus glavom, zadnje smeće, loši su skoro kao Turnigy. Koštaju 30ak kn po komadu, al su stvarno zadnje govno...
Najbolje naručiti Wiha set imbusa s Amazona ili negdje
MAK Zapad