Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 341361 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1020
Sve sam to već probao a I drugi...obje antene stoje uspravno,na letjelici je izmaknut radio od svih žica I u plastičnoj kutijici a na zemlji spojeno sa fdti usb produžnim od 1m I zalijepljeno na drveni štap visine 1m koji zabim u zemlju...jednako lose radi I kad je sve u pogonu I kad miruje na zemlji...signal odjednom padne sa 98% na 10-15-20%
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1021
Sve sam to već probao a I drugi...obje antene stoje uspravno,na letjelici je izmaknut radio od svih žica I u plastičnoj kutijici a na zemlji spojeno sa fdti usb produžnim od 1m I zalijepljeno na drveni štap visine 1m koji zabim u zemlju...jednako lose radi I kad je sve u pogonu I kad miruje na zemlji...signal odjednom padne sa 98% na 10-15-20%

Nije ti jeftinije kupiti 900mhz koji je kod amera od davno istestiran,
433 je napravljen kasnije za Europu i ne radi bas kako treba.

No i njemu ne bi skodile bolje antene, srecom i 900 mhz ima antena na trzistu.

Odg: SD team testiranja

Reply #1022
Nekak zazirem od upotrebe nedozvoljene frekve,to se neda certificirat.

Just as a word of caution... Besides the fact that 900MHz is used by GSM - in some countries, it's also used by TETRA police radio. The usage by GSM means a ton of strong interference, because there are basically everywhere mobile phone towers.

It also means, the chance to be caught if you use those radios illegally is VERY high, because modern BTSs (GSM base stations) do a regular interference measurement and with BTS locations being so dense, especially in more populated areas, it's excessively easy to triangulate interferences. Then, TETRA base stations of some manufacturers actually actively scan for interference sources, especially, when the TETRA net is used/operated by the police.

Again, depending on country, this can end up VERY expensive, because it might not only be seen as "operating an unlicensed transmitter" but also as "interference with public communication systems" or "interfering with government communication systems", which can end you up pretty close to terrorism charges nowadays...




.a imam sad I 2 takva kompleta tj 4 modula.ma drkam se sa tim radiom već godinu dve,imam ga od prvog dana kada je izašao...prvi put kad sam ga stavio sa kablom dužine 3cm sa kojim je bio isporučen sjebo mi je čak kontrolu letjelice jedva sam sletio...božemesačuvaj kakav će bit ovaj sa RCTimera kad dođe,jbga nisam proučio nego tek kad sam naručio pa uzeo komplet umjesto dva Air modula...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: SD team testiranja

Reply #1024
vrijedan podatak o USB špricanju na 480...

Nije li ti jeftinije kupiti 900mhz koji je kod amera od davno istestiran,
433 je napravljen kasnije za Europu i ne radi bas kako treba.
No i njemu ne bi skodile bolje antene, srecom i 900 mhz ima antena na trzistu.


ovaj prvobitni radio sa r3Dr je I došao sa dva air modula tako da nema USB na sebi(to je tada bilo rješenje)..
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1025
Uf....puno informacija za kratko vrijeme.... :)
Nema razloga da 433mhz ne radi kako treba.
Stos je samo sve sloziti po pravilima struke.
Ja osobno imam 900mhz i radi do 1000m odlicno sto sam i testirao.
Inacica 433mhz bi po karakteristikama prostiranja trebala raditi bolje....
S slike je vidljivo da isti ima snagu od 20dbm sto znaci cca 100mw.
Za usporedbu, prije nekog vremena sam s radiouredjajima snage 10mw na 434mhz radio vezu na 3km bez suma i problema...antena naravno 1\4 lambda.
Zelim reci da taj modul s dobrom antenom mora ici bez beda par km.
Za probu mozes nalemiti komad zice ciju duzinu izracunas po formuli 75:freq u mhz=duzina antene u m |cca 17.5cm].
Dobrom prilagodjenom antenom izbjegavamo veci dio smetnji i problema...

Odg: SD team testiranja

Reply #1026
uf,a ima neko gotovo rješenje?Osim toga buni me I ovo da mi treba RP-SMA
( http://en.wikipedia.org/wiki/SMA_connector) conector a ne SMA???
Tu ovaj glavni objašnjava kak je tako sjebo radio

Hi Eladio,

If that was at a range of 1 meter then those values are way too low, and I don't think that a bad antenna could explain it. I think it is quite likely that either the PA is burnt out, or there is a bad connection on the RF side of the radio.

The puzzling thing is that it is symmetric. When both radios report the same low signal level that normally points at an antenna problem, as if the PA is burnt out on one radio you expect that radio to get good signal, but the other radio to get poor signal. I have a 433MHz 3DR radio here with a burnt out PA (due to using a SMA instead of a RP-SMA connector a while ago) and I get signal levels at the two ends of 204/126. The bad radio shows a good signal level, as its receive side is fine. The good radio shows poor signal, as it is getting a weak signal from the bad radio.

So you have either burnt out both PAs, or there is some other connection problem in the radios. I think you will need to speak to 3DR to work out what to do.

Cheers, Tridge



Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1027
Bok svim znalcima ovdje
Imam jedan problem,a tiće se 433MHz radija koji koristim za spajanje APM2 (Arducopter) na laptop(ground station) te za očitanje telemetrije I svega ostaloga što se na letjelici događa...
dakle taj radio ne koristi se za upravljanje letjelicom(iako I to je moguće putem Misson planera na lapu).

možda blesavo pitanje,
ali kada jednom podesiš model (ma i da ga podešavaš svaki puta)
ne buš to radio na 2km od sebe, mijenjao PIDove.
a pošto ne letiš preko waypointova nit mu zadaješ neke komande tim putem... već samo preko svoje stanice u rukama.
čemu potreba za time? tj u čemu je problem ako veza puca na nekoj udaljenosti...

podatke o modelu(naponi, amperi, udaljenost itd...) je vjerujem lakše pratiti preko ekrana na koji letiš preko OSD-a.
sumnjam da ti je od krucijalne važnosti 145 parametara na laptopu sa strane dok upravljaš modelom i loviš kadar?

ja ti posudim link kakav ekipa iz slavonije uspješno koristi, pa probaj i vidi jel ti problem samo u 433 ili ipak ne.


Odg: SD team testiranja

Reply #1028
Naviko sam imat sve to iz mission planera a OSD nemam spojen,a I uvijek ima nekog namještanja
http://copter.ardupilot.com/wiki/mission-planning-and-analysis/
The Mission Planner functions:
◾Planning a mission with waypoints and events
◾Dataflash Logs
◾Telemetry Logs
◾Diagnosing common problems using the Logs
◾Flying with a joystick/gamepad instead of RC controller
◾Geotagging Images with the Mission Planner
◾Python scripting
◾Other Mission Planner features

a kad se spoji I OSD onda može u lijevom ekranu di su podaci pokazivat I video sa video linka,nisam to još spojio


[attachimg=1]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1029
Kakvi su konektorima u tvom slučaju. Postaj slike obje strane i antena.

Odg: SD team testiranja

Reply #1030
Kakvi su konektorima u tvom slučaju. Postaj slike obje strane i antena.
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1031
a jbga mutno je a ovaj sa rc timera još nemam,doljnja slika je V1 verzija orginal sa 3DRsamo što je za 433MHz dva manja ova air modula upravo zbog smetnje sa usbom
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: SD team testiranja

Reply #1032
Koliko vidim konektori su ok. Kada dodjem kuci za komp budem pogledao detaljnije

Odg: SD team testiranja

Reply #1033
Moram priznat nedavno kad mi je pala letjelica odlomio se lem sa antenom pa sam samo zalemio srednju žicu od antene I sve omoto koncem I zalio cijanofixom..možda sam I tu neš sjebo ALI POANTA JE DA MI I PRIJE TOG PADA I SADA ISTO LOŠE RADI TJ ODJEDNOM SIGNAL PADNE NA BJEDNIH 15% NAKON JEDNO 10-15 MINUTA RADA pogotovo na starijem laptopu..e sad koliko lose nisam pratio jer dok mi ne treba ne provjeravam kako radi taj radio..
Nisam odma posto jer me malo sram kak je to traljavo izvedeno,al što je tu je.. :(
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.