Skip to main content

Topic: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza (Read 11620 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #15
Vezano za konverziju novca putem paypala,nikako se ne isplati jer imaju nehumani tečaj, treba podesit u pay pal acountu da banka radi konverziju novca.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #16
Na Splitskoj banci je mala razlika kad ti ona radi konverziju u odnosu na pay pal...moraju se i oni naplatit. I još je baza da sve valute pretvaraju u euro (gdje naravno uzmu zub) pa onda u kune po prodajnom tečaju(skupljem)....banda...

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #17
plačajte sa kunama, ja nikad na HK nisam gledao cjene u eurima nego samo u dolarima, jer paypal sve cjene preračunava u dolare i sad ako ti plaćaš u eurima prvo če te banka oženit za transakciju u eure a onda paypal za transakciju u dolare, dakle plačajte sa kunama, a najbitnije od svega gledajte na stranicama gdje kupujete da su cjene u dolarima i točka

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #18
A sto je onda sa Austrijom i Njemackom ,


cjene su u eurima, sto onda imati na kartici, logicno eure, ako placas sa paypalom ili ?

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #19
eto da se nadovežem SVJEŽE
imaxb6+ispravljač 28$ (195 kn) kina- hr 8 dana ,carina -pula 10 dana
i još me olakšali i carina i pošta ukupno za 78kn (cca 10$) hvala lijepa !
dx7
hibrid 480 pro
defiance 285 ,micro 180

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #20
Meni je Boscam set od 30 dolara prosao bez carine... Čekam još neke pakete pa cu vidjeti kaj ce sad biti.
Lp,
Alex

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #21
Evo da malo oživim temu, kupovina na HKingu po mojem kalkulatoru je najbolja u GBP, nadam se da kod checkouta i traže te novce od paypala. Jel računica baca ovako:
U pitanju je isti item samo druga valuta, baterija 1300mah




8,58 GBP = 89,05HRK
12,01 EUR = 90,74
13,20USD  = 89,73
17,29AUD = 91,18
1639,70 JPY = 89,45HRK


Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #22
Meni bez obzira koju valutu odabere na HK-u kod placanja paypal prebaci u dolare.

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #23
Dobro je i ne dopustiti paypal-u da on konvertira valutu, vec da to obavi banka pa se i tako nesto ustedi.

 

Odg: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #24
To naravno imam i tu racunicu 2% vise kosta kad paypal vrsi konverziju. Bilo je price i o tome u ovoj temi.


Re: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #26
Da nastavimo u ovom topicu, jel ima tko kakvu ideju kako ce izgledati ovo s naplatom poreza kod prodavaca ili ce nas carina uz porez guliti s raznim troskovima carinjenja za pakete ispod 160 kn.

Re: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #27
Isto bi volio znati. Ali ako bude funkcioniralo kao do sada, da carina trazi ispis transakcije, pa ti naplate pri dostavi, to bude kaos. 
Rekao bi da se do sada carini 1% robe iz kine. I to jedva stižu obraditi. Kako će to izgledati kada budu tražili uvid tansakcije za svaki k. baš me zanima.
Ako već moramo platiti PDV na to bi pristao ali što nikako ne mogu prihvatiti je trošak carinjenja i dostave koji je do sada iznosio oko 70 kn. Većina sitnica što naručujem je vrijednosti par dolara. Ako to bude tako kako najavljuju više neće biti isplativo uzimati kod kineza tipa aliexpress. Jer je tamo hrpa trgovina i svaki predmet ide zasebno. Kod banggoda koji objedinjuje pošiljku još bi se nekako isplatilo. Ak je nekome velik trošak dostave napravi se grupna narudžba pa se podjeli trošak.

Re: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #28
Tocno to, ti troskovi carinjenja kupovinu od 1 USD pretvore u 11 USD, nigdje nisam nasao kako oni to planiraju implementirati.
Kazu da ce seller ukljuciti porez u cijenu? Jedino ako to ebay automatski ne ubaci, pa naknadno uplati rvackim uljebima na racun, sto mislim da ipak nece proci, ali budemo vidjeli.

Re: Planiraju udariti i po malim paketima iz uvoza

Reply #29
Evo mali update na temu sada kada imam osobna iskustva.

Znači sistem sada radi ovako. Kada kupujete, primjer na aliexpress-u. Na vrijednosti robe do 150e trgovina vam pri checkout-u naplacuje i PDV (25% u slučaju lijepe naše). Kada vam poštar donese paket platite još 18.5 kn.

Ako je iznos robe veći od 150e onda vam aliexpress ne računa PDV, ali vam zato pošta zaručana PDV+carina o vrsti robe+37kn.

*PDV plaćate odmah pri kupnji na stranicama koje su implementirale sustav IOSS nakon 1.7.2021.
Pakete koje ste naručili prethodno (prije 1.7) i bili su u tranzitu, na njih će vam pošta naplatiti PDV na temelju vrijednosti naznačene na deklaraciji paketa.
Imao sam srecu sto mi je kinez na punjac od 31eur stavio vrijednost 6 eur pa sam platio samo sitnicu PDV-a. No obračunali su mi onih 18.5 kn.
Trgovine koje još ne naplaćuju direktno PDV, njihove pakete će vam vjerojatno obračunavat PDV prema deklaraciji na paketu, ili ako posumnjaju u veću vrijednost, kao i do sada, tražiti će vas dokaz o transakciji.

Neke sitnice od 1-3eura ako naručujete sa alija će na znatno poskupjeti. A pogotovo je problem ako naručujete iz više trgovina. Svaki item je zasebni paket. Nije problem pdv na tak mali iznos ali onih 18.5 kn stvarno napravi troška na više paketa.

Ovdje vidim prednost trgovina tipa banggod. Ako sve predmete imaju na istom skladištu onda vam pošalju kao jedan paket.

Još jedan detalj. Aliexpress ce naplaćivati i PDV na robu koja se naručuju sa skladišta unutar EU.