Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780766 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2280
Pozdrav ljudi
Novi sam ovdje a i u RC svijetu. Naručio sam djelove za quadcopter i to već 10 dana stoji na carini. Ja sam im poslao 8.5. račun i još ništa, nitko se ne javlja na telefone, na mailove dobivam automatski odgovor. Ako ikad i dođe ljepo će me poštar iznenadit carinom od 1000kn. Jel još netko ovako dugo čekao i jel na kraju to dobio? Ja se sve bojim ako majmuni nisu pogledali mail nakon 8 dana to vraćaju natrag (ili zapljene)... Ovdje je tracking http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=RQ215548641SG&Submit=Submit

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2281
Eori broj je obavezan....to što nekom nije trebao samo je izuzetak koji potvrđuje pravilo....cijelom postupku ako ste ljubazni sa tetom koja to radi (I ak nije blizu kraja random vremenu)treba jedno 15 minuta.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2282
Pozdrav ljudi
Novi sam ovdje a i u RC svijetu. Naručio sam djelove za quadcopter i to već 10 dana stoji na carini. Ja sam im poslao 8.5. račun i još ništa, nitko se ne javlja na telefone, na mailove dobivam automatski odgovor. Ako ikad i dođe ljepo će me poštar iznenadit carinom od 1000kn. Jel još netko ovako dugo čekao i jel na kraju to dobio? Ja se sve bojim ako majmuni nisu pogledali mail nakon 8 dana to vraćaju natrag (ili zapljene)... Ovdje je tracking http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp?itemid=RQ215548641SG&Submit=Submit
prema pravilu može 10 radnih dana......
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2284
Imam isti slucaj (par postova prije). Danas sam poslao postom zahtjev za EORI brojem.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2285
Hmm baš sam googlao ali ne mogu skužiti - čemu služi EORI broj?

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2286
Ničemu....osim kaj po njemu vide kaj uvoziš pa ak pretjeraš te pošalju da ubuduće to obavljaš preko špeditera...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2287
Imam isti slucaj (par postova prije). Danas sam poslao postom zahtjev za EORI brojem.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk
pa di poštom čovječe,zar nisi mogo E-mailom?!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2289
mi smo svi slali mail...ajd ti lijepo pošalji I mail sutra pa će sve bit gotovo dok Pismo stigne...ja sam nazvo tam di je to I zena reće pošaljite mail riješit ćemo to danas....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.


Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2291
Imam isti slucaj (par postova prije). Danas sam poslao postom zahtjev za EORI brojem.

Sent from my PAP4500TDUO using Tapatalk
pa di poštom čovječe,zar nisi mogo E-mailom?!

Pa, u službenom dokumentu "gdje podnositi zahtjev" se ne spominje email?
http://www.carina.hr/e_carina/EORI.aspx

hijao :D

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2292
Bok,

okrenuo sam hrpu telefonskih brojeva i saznao;

1) Pošta je ta koja šalje onaj dopis da fali račun (ne carina)
2) Imate rok od 8 dana da pošti dostavite račun (bilo faksom, mailom ili poštom)
 - Ukoliko to ne učinite pošiljka se nakon 8 dana vrača pošiljatelju
3) Ako ste poslali račun i u privitku PCP broj, Pošta šalje paket carini na postupak koji može potrajati 30 dana. Kako je trenutno gužva na carini, čeka se oko 15 dana.
4) Carina šalje pošiljku pošti
5) Poštar pokuca na vrata

EORI broj službeno je obavezan. Ako carini nešto zafali, kontaktirati će vas.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2293
Al znas kaj mi nije jasno, ako ke obavezan, zasto ga ne traze? Traze samo račun.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2294
Razgovarao sam sa 3-4 službenika i svi vele da je obavezan.

Isto tako, pitao sam jedno 8 ljudi jel su morali dostavljati EORI broj. Troje je reklo da su morali, jedan je slao samoinicijativno, dvoje ljudi nema pojma što je EORI. Ostatak je rekao da nisu slali EORI i da je bilo normalno ocarinjeno.