Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 779923 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2295
Meni nije trebao, ali cekao sam 10tak dana, a naplatili mi ovako kako je ispisano na donjim slikama, bez računa, a kad sam ih tražio račun što sam platio, poslali mi dolje navedenu potvrdu, s time na poleđini potvrde ispisali specifikaciju, e to je naša pošta, meni je osobno ova potvrda smijeh, više paše u temi vic do vica

Lp


Sent from my Dancall logic using Tapatalk
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2296
Zaboravio sam napisat vrijednost pošiljke 52$

a tek kako su napisali Fiji, po vuku.

Sent from my Dancall logic using Tapatalk
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2297
Ma nabijem ja njih i njihov EORI broj, u ponedjeljak ako ne dođe naručujem opet iz hobbyking, ovaj puta iz Europskog skladišta. Radije bi njima platio opet 600kn nego našim lopovima išta preko 300.

Ako odbijem platit carinu što se dogodi - oni to vrate natrag ili zapljene i unište (ili se igraju oni)?

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2298
Hrast jel tolko tesko izvadit broj? :) ne kuzim...vec si ga mogel sest puta izvadit i amen

Ja NISAM MOGAO cariniti bez broja!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2299
Sorry, cemu sluzi taj EORI broj?
Da li tome podlijezu fiicke i pravne osobe?
brdo paketa su mi carinili, niti jednom nisu trazili EORI broj, samo sam mailom slao
racune.

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2300
Sorry, cemu sluzi taj EORI broj?
Da li tome podlijezu fiicke i pravne osobe?
brdo paketa su mi carinili, niti jednom nisu trazili EORI broj, samo sam mailom slao
racune.
pa ne kužim,kaj ja jedini ovdje imam internet I google?!!

EORI broj nije ništa drugo doli vaš OIB koji ispred sebe ima oznaku HR    HR+OIB
Pošto su I sami shvatili koliko je debilno da im mi to šaljemo kada podaci već postoje kod njih,možda su od toga odustali a možda I nisu ako bi se to moglo još dodatno naplatit..a možda je I negdje sitnim slovima još nešto napisano što samim zahtjevom potvrdiš a da niti neznaš....to je otprilike u stilu gore ispisanog računa...

http://www.carina.hr/e_carina/EORI.aspx
http://www.carina.hr/Novosti/Novosti.aspx?args=YoGoxtSyL6E%3D

P.S. osim toga Hrast pa poslo sam ti di ide email,jel gotovo ti to vise dosad?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2301
Pero google i internet ti nisu zakon vec samo napisane rijeci tamo nekog. Eori broj je formata kak si napisao ali ako ga ne trazis od carine, oni te nisu uveli u svoj sustav i nisi u medunarodnom registru. Nije sve tako jednostavno kako se cini...

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2302
Apsolutno se slažem....to se I ne razlikuje od mog posta...a linkovi su službeni..

PS.Ja sam Emin a Pero je trebao bit moj suradnik koji nažalost ko fotograf-snimatelj nikada nije pokazao mrvu interesa za sve ovo...ima li načina da promjenim profilno ime bez da pobrišem profil?pretpostavljam da nema smisla jer bi se svi linkovi vezani uz staro ime makli?!
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2303
možeš promijeniti nick i sve će raditi normalno (javi se adminu)
osim hrastu na PM, napiši tu pliz koji je mail na koji se šalje zahtjev za EORI, ako zatreba nama drugima da ne tražimo okolo, thnx

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2304
Nema maila za EORI, trebas zvati sluzbu po mjestu stanovanja (Jankomir - zapad, Žitnjak - istok) i tražiti mail od babe koja će to zaprimiti.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2305
Hrast jel tolko tesko izvadit broj? :) ne kuzim...vec si ga mogel sest puta izvadit i amen

Ja NISAM MOGAO cariniti bez broja!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tko je što rekao. Ja se nisam bunio... samo sam prenio iskustva.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2306
Prvo sam nazvao broj službeni koji piše e da bi mi naravno dali neki drugi kak to kod nas ide(neznam vise koji je bio) pa sam onda na tom broju dobio ovu ženu...stanujem kod Zapadnog kolodvora I to je za ZG u carini Jankomir...za neka druga mjesta provjeriti listu na gornjem EORI linku

ja sam slao ovoj ženi,ona je kao za to

Gordana.Damjanic@carina.hr>

skineš ZAHTJEV ZA DODJELJIVANJE EORI BROJA
 I pošalješ ispunjen njoj sa par ljubaznih riječi..

Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2307
nego ispada da od svugdje brzo dođe...evo iz Koreje,na naruđbu od 100$ platih EMS 16$ vise I tu je odma došlo

12.5.2014. 17:57:00 KOREA, REPUBLIC OF 336010 Receive item from customer   
12.5.2014. 23:56:00 KOREA, REPUBLIC OF  Receive item at office of exchange   
13.5.2014. 9:03:00 KOREA, REPUBLIC OF SEOUL INTERNATIONAL POST OFFICE Insert item into bag  
13.5.2014. 14:50:00 KOREA, REPUBLIC OF SEOUL INTERNATIONAL POST OFFICE Send item abroad (EDI-received)  
15.5.2014. 17:19:19 CROATIA ZAGREB 10003 EMS Receive item at office of exchange   
15.5.2014. 17:29:10 CROATIA ZAGREB 10003 EMS Send item to domestic location 

jbga,nema đabe ni u stare babe....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2308
možeš promijeniti nick i sve će raditi normalno (javi se adminu)
osim hrastu na PM, napiši tu pliz koji je mail na koji se šalje zahtjev za EORI, ako zatreba nama drugima da ne tražimo okolo, thnx
Nick sam ne mogu promijeniti,tko je administrator?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.