Skip to main content

Topic: dal vam dolaze paketi ?? (Read 780766 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2430
Sranja nikad kraja. Jbg. I ja cekam da me opizde po takuinu!  :(
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2431
Zasto si odabrao brzu dostavu?
DHL, TNT, UPS, FEDEX, nisu kurirske vec spediterske sluzbe.
Da ti DHL-om izvan zemlje EU dolazi paket od 10 USD opet bi te trazili hrpu podataka i njima bi trebao platiti posredovanje.
Uvijek slati samo AirMail, AirExpress, USPS-om, a ne ovim gore navedenim sluzbama.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2432
Zasto si odabrao brzu dostavu?
DHL, TNT, UPS, FEDEX, nisu kurirske vec spediterske sluzbe.
Da ti DHL-om izvan zemlje EU dolazi paket od 10 USD opet bi te trazili hrpu podataka i njima bi trebao platiti posredovanje.
Uvijek slati samo AirMail, AirExpress, USPS-om, a ne ovim gore navedenim sluzbama.

Nema tu DHL dostave.

[attach=1]

Ja sam odabrao ovo donje. Nigdje ne piše da je DHL ili slično. Nisam znao u što se uvaljujem. No prije toga, par dana prije.. u e-mail razgovoru sam se žalio da mi paketi stižu kasno, a oni su mi odgovorili da uplatim "bržu dostavu". To je sve, a nisam znao što se iza toga krije. Pogotovo znam da DHL dere kožu. Da sam znao, ni u ludilu ne bi to odabrao.

Zašto sam odabrao brzu dostavu: prije nego mi život prođe, želio bi si sastaviti vlastiti quad. Eto zašto. Sad kad vidim da sam dušu vragu prodao, sad mi nije do ničega.

LP,
milan
---

 

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2433
EMS i Expedited su DHL i ostale iako ne pise, najsigurnije je Free ili Airmail pa kad dodje.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2434
EMS i Expedited su DHL i ostale iako ne pise, najsigurnije je Free ili Airmail pa kad dodje.


Hvala za info. Sad znam... Da sam znao ranije... (eh da, "da je baba muško, zvala bi se Duško").

LP,
milan
---

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2435
Isprike sto ulijecem samo ovako u temu ali zanimam me kako funkcionira kupovina sa RcTimer-a, kakva je postarina i ostalo?

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2436
Poštarina je besplatna, pametno je doplatiti 2 dolara za tracking.
Plačanje paypal-om naplačuju neki mali postotak.
Robu pakiraju u kuverte s mjehuričima, napišu vrijednost par dolara,
pa u pravilu prolazi bez carine.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2437
Isto uliječem onak bezveze sa kratkim pitanjcem, Kad šaljete u Hrvatskoj koja je najbolja i najbrža kurirska služba?
HP, Tisak ili nekaj drugo pošto je Citi propal?
Koliko vam brzo i sigurno stižu paketi kod nas? Koliko dana treba HP a koliko Tisku?
kakva su vaša iskustva i prijedlozi?
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2438
City nije propao. Trenutno je u predstečaju. Imali su istu situaciju već 3 puta blabla. Nema veze.
Ima drugih "express" službi. Dpd, GLS, HP express, Overseass..... Svi ti express dostavljaju idući radni dan (osim na otoke). Trenutno u firmi koristimo GLS i DPD. Nikada ni jedna reklamacija. Za city smo imali jednu reklamaciju u 4 godine.
HP preporučeno je od 1-5 dana ako se ne zakomplicira što zna biti slučaj kod manjih mjesta. Za velike gradove u 80% slučajeva dolazi već drugi dan ako si pošiljku predao do 13h.
Tisak ne znam.

Sent from my M6Pro using Tapatalk

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2439
Za Tisak nisam siguran, ali sam subotom popodne poslao i rečeno mi je da će paket krenuti tek u ponedjeljak. Potvrdu prijema sam dobio u srijedu, što ne mora značiti da je toliko dugo putovalo, jer je primatelj možda javio tek naredni dan. Ostalim danima ide dan-dva, ovisi o gužvi.

Kod prijema 'obične' pošte i paketa, ono što sam osobno primjetio je nemar pojedinih poštara - jedan je rekao da mu se nije dalo nositi paket po kiši taj dan, pa ga je dostavio sljedeći dan. Drugi opet ima praksu da nosi poštu tek poslije 11 sati ujutro, valjda dok obiđe sve birtije prije toga... ima tu svakavkih primjera.

LP,
milan
---

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2440
Tisak je meni ok,15 kuna mali,srednji i veliki paket ,10 kuna u velikoj kuverti, i recimo ja kad šaljem probam poslati u ponedeljak tako da do četvrtka petka stigne.Na Tisku dobiješ račun i papirič sa brojem pošiljke s kojim  možeš pratit paket na Tisak internet stranici,tako znaš u svako vrijeme dije šta je.I da ,ja živim u ZG ,i paket je poslan iz ZG-a točnije Lučko za Dubravu,znači drugi kraj grada,i stigao je za 1 dan.Slao sam paket na Jelsu,to je bilo najdalje,stigao je za 3 dana.Slao mi je jedan čovjek iz Đakova paket veliki i stigao isto za 3  dana,Ja sretan,malo platio 15 Kuna i ajd bok,a sa HP-om bi duplo platio taj paket.Eto toliko ukratko o Tisku.A HP Pošta je druga stvar ,tamo imaš mali milijun opcija,pa biraj skuplju ili jeftiniju tarifu,zavisi koliko si voljan izdvojit a da ti paket sigurno stigne.Jednom su mi matičnu ploču zagubili jer sam slao samo na obične markice paket i naravno netko ga je maznuo ili kaj već,uglavnom ništa mi nisu mogli napravit da se paket nađe jer nikad nije stigao na odredište.Zato najbolje platit HP 5 kuna više da se osigura paket od krađa a i lakše mu se uđe u trag jer on onda ima svoj broj,na markice štanga ::) .Eto to je o HP-u pošte. :) .Uglavno meni je HP pošta preskupa opcija ali neki puta je potrebna ,pa i nju koristim.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2441
Nekako sam uspio zabunom naručiti neke stvari iz internacional warehouse, umjesto iz eu warehouse iz HK...prvo mi tjedan dana nisu primili plaćanje, tj. paket je stajao kao unpaid..nakon što sam to riješio skužim da sam naručio iz krivog skladišta...vrijednost je oko 1500 kn i znam da će me carina oderati..ono bitnije, koliko dugo se čeka? Prema tracking numberu paket je prije 5,6 dana krenio iz Singaporea...

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2442
Oko mjesec dana.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2443
Ako je krenuo iz SG prije skoro tjedan kod tebe je za 10 dana po mom iskustvu.

Odg: dal vam dolaze paketi ??

Reply #2444
Da ne otvaram novu temu, jutros na kavi mi kolega rekao da će pošta naplačivati podizanje paketa i u pošti. Do sada smo plačali poštaru ako ti donese paket doma, ako ga digneš u pošti nije se plačalo. Ima li tko kakvu provjerenu informaciju?
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.