Skip to main content

Topic: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje) (Read 11668 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #15
je, slažem s tobom Tomislave travica se mora paziti,
a gazdi moramo odfurat gajbu vina 8)


samo reci,
bilo da dofuram tebi neku bocu,
ili ti dam pare pa ti skupiš od nas par i onda uzmeš gajbu iste vrste.

to je godišnje npr iznos daleko manji od kosilice... a ne moramo ni kositi ni tankati gorivo u nju, samo dođemo i letimo  8)
imamo ispeglanu i pokošenu travu svaka 2 dana,
vidi se na filmiću iznad kak model klizi po njoj 10ak metara ko po ledu,
čak i kotači <2cm na cessni rade bez beda, a taj model se voli prepiknuti i a najmanjoj nepravilnosti podloge  ???

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #16
Jedrilica je Bird of Time.

Originalni nacrt je izašao 1979 u RCM.

Nacrt se može skinuti ovdje:

http://www.outerzone.co.uk/plan_details.asp?ID=2093

Ova je napravljena sa eleronima (original nije imao) i elektrificirana. Na početku (1999te) je letila sa Speed600 i getribom na 10NiCd, danas Turnigy G15, 3S i 14x9,5.

Danas se proizvodi na par mjesta: Topmodel.cz (to i Esprit prodaje) - Lenger.de prodaje kit (i nekoliko verzija).





Hvala na pojašnjenju.

lp
Toni

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #17
je, slažem s tobom Tomislave travica se mora paziti,
a gazdi moramo odfurat gajbu vina 8)


samo reci,
bilo da dofuram tebi neku bocu,
ili ti dam pare pa ti skupiš od nas par i onda uzmeš gajbu iste vrste.

to je godišnje npr iznos daleko manji od kosilice... a ne moramo ni kositi ni tankati gorivo u nju, samo dođemo i letimo  8)
imamo ispeglanu i pokošenu travu svaka 2 dana,
vidi se na filmiću iznad kak model klizi po njoj 10ak metara ko po ledu,
čak i kotači <2cm na cessni rade bez beda, a taj model se voli prepiknuti i a najmanjoj nepravilnosti podloge  ???

bumo se sjeli na kavu ,ili otidjemo direkno do čovjeka .inače je guzda trave super tip ,dalo bi se svasta  s njim dogovoriti 8)

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #18
važi,
upoznao sam ga jednom prilikom
tu je i kadar uletio na kratko http://tinyurl.com/gazda1
nije znao što sve polijeće s njegove livade, došao kada je vidio iz daljine crno krilo, ekran, antene... reko, ma ne leti onaj tamo avione,
malo je čudno gledao svu tu opremu i let u tolike daljine.... :D


mogli bi probat dogovorit neki kontenjer, klupe i slično s njim ili da mi nabavimo a on odobri...
prostora za letenje i slijetanje ima dosta, a iza leđa još i cijeli kanal :)
pa mu godišnje platimo nešto i bok.
nisam u nijednom klubu, jer nema adekvatnih prostora, ali tu bi se moglo to lijepo urediti, pa bi i plaćao članarinu.
a i blizu je prometnica, 3 minute vožnje od zatvora u remetincu.

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #19
Kupite mu i više od gajbe vina, kada dođem na livadu dajem novac za svoj dio  :) :) :)

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #20
Dečki ovaj tepih vam je mrak, rado bi tamo navratil ak se slobodno dođe,
i svakak sudjelujem u dodatku za gazdu terena, samo recite kome treba
predat  mito :D.
Di točno dođe ta lokacija.

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #21
Ova lokacija je i meni interesentna s obzirom da ću uskoro složiti svoj FPV sustav. Dosad sam letio na preljevnici ali tamo mi se nikako ne sviđa blizina save i obilaznice za testiranje FPV-a. Voljan sam sudjelovati i u novčanim naknadama dotičnom vlasniku travnate površine. A i trebat će mi neki savjet oko FPV-a kad "dotelim" svu opremu na teren. S obzirom da će uskoro snijeg a i oprema za FPV i Ground Station će bit posložena kroz nekih 2-3 mjeseca(razlog je financijske prirode).
btw točna lokacija je?
http://hk.rc-international.info/swarm/skillah
http://www.youtube.com/user/scorpiokillah
-----------
Zagi, Quadcopter X666(lost :( ), QR ladybird, Multiplex Gemini :)
T9X, T9XR

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #22
Bok dečki!
Vidim da nas ima sve više i više,što je dobro.Ja osobno volim da nas je puno i sa raznim letjelicama.
Zašto sad to kažem?

Mladen (Mirt) je pitao za dozvolu letenja na travici i to dogovorio za nas par,s tim da se po travi čim manje hoda,ne baca se smeće itd.,jer ipak je to privatni posjed i čovjek tu travu guli i prodaje.

Osim da skupimo prvom prilikom lovicu za neko pićence vlasniku ili donesemo neko dobro vinčeko,ja predlažem da se ipak do lokacije dolazi kroz sami kanal i parkira uz nasip pa pješke dođemo preko na letenje da cijeli konvoj ne tutnji ljudima pored kuće jer se diže prašina,tam su i kokice,pilići...Eto,meni je malo bed tam prolaziti.

Kao drugo,moramo se dogovoriti da letamo po nekom redu,dalje od onih koji ne lete i ne iznad glava,koliko god je to "fora" i zgodno za vidjeti,jer nije potrebno da netko nastrada.

Kao primjer navest ću prvo sebe jer sam jedralkom želio snimiti ekipu,doletio do glava i u frci jer sam bio preblizu,cimnuo komandu do kraja i spizdio model na dva metra od nas. :-X
Isto tako je i kolega s multirotorom imao otkaz iznad nas i završio na podu na metar od nogu.
Obožavam heliće,ali bolje čim dalje od drugih. :)

Toliko od mene pa dok se ne skupimo prvom prilikom.LP!
 ;)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #23
Bok dečki!
Vidim da nas ima sve više i više,što je dobro.Ja osobno volim da nas je puno i sa raznim letjelicama.
Zašto sad to kažem?

Mladen (Mirt) je pitao za dozvolu letenja na travici i to dogovorio za nas par,s tim da se po travi čim manje hoda,ne baca se smeće itd.,jer ipak je to privatni posjed i čovjek tu travu guli i prodaje.

Osim da skupimo prvom prilikom lovicu za neko pićence vlasniku ili donesemo neko dobro vinčeko,ja predlažem da se ipak do lokacije dolazi kroz sami kanal i parkira uz nasip pa pješke dođemo preko na letenje da cijeli konvoj ne tutnji ljudima pored kuće jer se diže prašina,tam su i kokice,pilići...Eto,meni je malo bed tam prolaziti.

Kao drugo,moramo se dogovoriti da letamo po nekom redu,dalje od onih koji ne lete i ne iznad glava,koliko god je to "fora" i zgodno za vidjeti,jer nije potrebno da netko nastrada.

Kao primjer navest ću prvo sebe jer sam jedralkom želio snimiti ekipu,doletio do glava i u frci jer sam bio preblizu,cimnuo komandu do kraja i spizdio model na dva metra od nas. :-X
Isto tako je i kolega s multirotorom imao otkaz iznad nas i završio na podu na metar od nogu.
Obožavam heliće,ali bolje čim dalje od drugih. :)

Toliko od mene pa dok se ne skupimo prvom prilikom.LP!
 ;)
slazem se Krasni ,na travi nas moze biti poprilican broj, tak i treba biti,samo treba reda,kao i na ostalim lokacijama za letanje 8) 

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #24
Podržavam moto "RED,RAD i DISCIPLINA" :D
Možda je ovo prilika da neko sa dobrim pregovaračkim
sposobnostima obrlati gazdu za najam travnjaka, jer ovakvi
se tereni ne vidaju baš često ni po stranim modelarskim klubovima
sa dobrim novčanim potporama i boljim financ. standardima.
Da je 20-ak modelara i svako izdvoji po 400-ak kunica godišnje
članarine na 2x to bi možda bio dobar poticaj za vlasnika, još ak
je penzič pa di češ bolje za njega.


Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #26
hehehe, ak je trava legalna rado bi da se moj model napase te travice, možda
izvede posle toga kakvu 3d akrobaciju :D :D :D :D

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #27
hehehe, ak je trava legalna rado bi da se moj model napase te travice, možda
izvede posle toga kakvu 3d akrobaciju :D :D :D :D

Mišljenja sam da ti post nije u redu.

Osobe koje su dogovorile mjesto i uvjete dogovorile su na osnovi svojih letenja, i to tako treba biti jer je tako dogovoreno. A sve ostalo treba prepustiti njima da dogovore ostale uvjete ako se mogu dogovoriti. Isto tako ako netko kaze s druge strane nasipa trba parkirat auto tako treba biti.

To je samo moje mišljenje ali vjerujem da tako večina misli
Isto tako zahvaljujem kolegama koji su dogovorili uvjete korištenja i koji dopuštaju da se tamo vidimo i letimo.

lp

Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #28
Jarun očito nisi shvatio smisao travice i pašnje modela.
Ne brini nebude niko nikome oteo mjesto, nasip je tolko
dugačak i širok da si svako może nač mjesto za sebe.

Odg: 25.11.12 Kanal (uglavnom letenje)

Reply #29
sutra idem kod dotičnog gospodina na jednu ćašicu razgovora,pa ču vas obavijesti kaj smo dogovorili 8)