Skip to main content

Topic: Neposlušni zagi (Read 2887 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Neposlušni zagi

Prije par dana imao sam probni let za zagijem koji je prošao polu uspješno. Nakon podosta pokušaja lansiranja uspješno je poletio i letio nekakvih 3-4 min i nakon toga sam ga zakuca u pod  :-[ I ajde malo sam sabrao misli i dojmove, podesio zakrilca lagano na gore tako da kad ga bacam da nemoram na daljinskom podizat elerone i cili sritan otiša na livadu letit kad ono katastrofa. Ideja je bila da ga dignem na nekih 20-30m i onda da sve potriman na stanici da leti ravno ali ni nakon 15 pokušaja lansiranja nisam uspio letit dulje od 30 sekundi. Bacimo ga, ja ga nekako jedva uspijem malo podignut jel mi stalno na desno vuče izravnam ga i taman kad pomislim to je to on se nagne na desno i crash  :'( Taj prvi put kad sam i uspio letiti 3-4 minute se sve činilo ok, "lijepo" je reagirao na komande. Help!

Odg: Neposlušni zagi

Reply #1
ako si iz ZG najednostavnije dođi sutra kod King Crossa u 11 , ponesi ga sa sobom i letil bude...

Odg: Neposlušni zagi

Reply #2
to bi bilo najjednostavnije ali nisam.. iz RIjeke sam..

Odg: Neposlušni zagi

Reply #3
Nemogu virovati da niko ne leti sa zagijem u rijeci ili da se kuži da malo pomogne  :'(

Odg: Neposlušni zagi

Reply #4
Dodji na Grobnik kad budemo gore i nece bit problema

Odg: Neposlušni zagi

Reply #5
Ice sutra ko biti mozda na Grobniku?

Odg: Neposlušni zagi

Reply #6
Sutra nas nema jer smo zauzeti

Odg: Neposlušni zagi

Reply #7
imao sm takvih problema.........kao početnik sa zagijem...
1. zeznuo pomake palicom na stanici.....lijevo mi je bilo desno i obrnuto, pa kada je poćeo padati na desno ja mu dam kontru u lijevo.....a u stvari davao sam mu još desno.........uz pomoć kolega na licu mjesta rješili smo problem.
2. CG.....težište....nije bilo dobro........ćim sam mu izbalansirao ležište letio je zadivljujućom vještinom.....
pregledaj ga ...naštimaj mu težište i po pravcu (nos-rep) i po krilima (lijevo-desno) kada je dobro izbalansiran sve ostalo je trimanje

Odg: Neposlušni zagi

Reply #8
Sve mora biti točno podešeno 'u radioni' prije izlaska na letenje: težište, hod elevona, gas motora.... ne smije biti labavih dijelova, a baterija treba biti osigurana od pomicanja u svom ležištu.

Opis priprema i prvi let lijepo su opisani kod Plavog ovdje:  http://rcwings.webs.com/prvilet.htm

Damir