Skip to main content

Topic: Naočale 640x480 (Read 4393 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Naočale a ne naučale,640x480 a ne 432x240

Reply #1
1. Ni te vuzix se više ne proizvode tako da ti ostaje samo skuplji modeli za izbor. u mene je iWear Vuzix AV290 sa napredom optikom i 3d podrškom... koštale su 310eura
http://store.vuzix.co.uk/cgi-bin/sh000015.pl?REFPAGE=http%3a%2f%2fstore.vuzix.co.uk%2feuro%2facatalog%2fRefurbished.html&WD=av920%20iwear&PN=iWear_AV920.html%23a242T30011#a242T30011
Ove cvike tko nije provao, nezna šta su prave naučale... kvaliteta slike je WOOOW! naravno ima i boljih.. ali ovo je čudo!

2. nema više nabavit prva verzija fatsharka.. tako da ostaje opcija kupovine onih skupljih ćala samo 269,99 $  , dok prva verzija se više i ne proizvodi. Ako naiđeš negdje na skladištu, onda si sretnik! ili ja griješim... svejedno

3. Nitko se tu ne zajebe, dapače bestbuy ćale pogotovo ako ih koristiš za gopro Hero2 FPV ili hero1 sa nadogradnjom... Wide oblik je najprirodniji oku! cijena tih ćala je 180 dolara sa besplatnom dostavom (nećemo ubrajat 300kn carine) :-D
 - dakle ostaje da su ovo bestbuy ćale ispod 1000kn! ako naiđeš na jeftinije a da imaju opciju VIDEO IN, i 432 piksela! bit će mi drago... nezaboravi carinu i porez.. po novom zakonu o poštarskom carinjenju, nema više zajebancije.
(BTW. Ja sam osobno provao svakavke naucale, od fatsharka pa do onih šta su za smeće, iz iskustva mogu reć da je ogromna razlika između 320 i 430 pixela nego 640 i 430 pixela, na papiru rekli bi da je isto ali u stvarnosti je drugačije)

da zaključim, sta si ti tio s ovim postom full kulturnim i prepametnim? A Peroemin?

Odg: Naočale a ne naučale,640x480 a ne 432x240

Reply #2
stisni link ispod videa pa će se otvorit...tamo imaš video od 27minuta u kojem je sve što trebaš znati o antenama koje ti trebaju..eh da trebaš znat i engleski taj razumit...
Tak se pomaze na forumu da svi budemo bolji...
a ti;nisi mi još uvijek odgovorio na pitanje koliko ti koštaju i koliko su teške noge na tvom alu frameu pa sam ih napravio sam..nebu ti tak išlo poslovanje sa prodajom i izradom dijelova
Pozdrav  8)
Daj mi molim te otkrij misteriju,čemu sluzi aluminijska folija na jednoj od ruku???!cijena je stvarno astronomska,ak gps košta još toliko,pa za tu lovu mogo si kupit onaj skuplji DJI M...a niš ne velim,i ja se nakupovah raznih stvari po raznim cijenama,čovijek uči dok je ziv,,,,sretan let...pazi na kablove od dalekovoda  ???

pošto voliš mene ispravljat u gramatici... pogotovo na ovom slobodnom forumu di piše ko šta hoće i misli... pročitaj malo sebe i kako pišeš tu gore u citatu, pa onda kritiziraj druge ljude... ovo ti je zadnji put da me provociraš i spamaš moje postove a naručito na mistima gdje prodajem nešto... ako ti nešto nije jasno, upitaj mene ili kolege, rado cemo pomoci i pokazati, ali na ovakav način to neide!

Odg: Naočale a ne naučale,640x480 a ne 432x240

Reply #3
pošto si otvorio temu o naučalama a nadam se da ćeš bit dovoljno kulturan i obrazovan da ćeš i naslov promjenit a ne da izgleda na provokaciju..
 Ja ću se pokušat potrudit i pokazati neke jeftine naočale olitiga ćale koje treba zaobići u širokom opsegu dakle:

** Ove su katastrofa na kvadrat i nemaju podršku za video in, dakle za FPV neide cijene (od 80$ do 280$ ha ha ima ih!  :D)


** Ove Myvu Personal Media Viewer Solo Plus Edition koje se mogu naći i za 48 dolara uz besplatnu dostavu su smeće kakvog vidio nisam... imao mi ih rođak u njemačkoj, vjerovali ili ne bacio ih je u smeće jer samo za to i služe


** ove noname su isto bacanje novaca u koš za smeće... nemaju video IN cjena od 80$ a vidio sam i da ih prodaju po 320$


** evo ove su jeftine, 150$ moze i za FPV ali imaju samo 320 točkica... smeće..
http://www.ebay.com/itm/Virtual-Glasses-50-SCREEN-ITHEATER-VIDEO-GLASSES-VG230A-/370605925227?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5649d5a36b

ovakve, ima ih raznih boja su isto 320piksela.. provao sam ih.. može se vidjeti ali sve je nekako nejasno a kontrast je užasan cjena od 170$ pa nadalje


ima ih još.. ohoho..

hmm na hobyking sam susreo jedne dobre ali već dva mjeseca ih nema na lageru, moguće da ih neće ni biti, za samo 89 i dostava cca 50$ i rezoluciom od 428 točkica su odličan izbor, neki su se tužili na smetnje sunca jer nisu dobro zaštićene ali rezolucija i kontrast su na podnošljivoj razini. Ako ih netko negdje ubere, super.. bestbuy je tu!




==========================================================================================
dakle ako planirate kupiti neke prosječne (bestbuy) naočale a da se može normalno uživati u FPV-u uz dobar kontrast (ovo je jako bitno).. onda je moja preporuka ova:



evo link za kupiti uz besplatnu dostavu
http://www.ebay.com/itm/110858760825?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649


Internet je jako širok, moguće da postoji i bolja i jeftinija rješenja, ali ja ih nisam susreo.. bilo bi nam vrlo drago da pokažete gdje ima nabaviti jeftine i kvalitetne cvike, naučale, naočale, ćale... Hvala!

OPS... nisam spomenuo da OBAVEZNO treba pripaziti da naočale nemaju plavi ekran smrti... :-D o čemu se radi.
Dakle, neke ćale imaju mogućnost prikaza plavog (ili druge boje) ekrana ako dođe do laganih smetnji uzrokovanih dalekoj udaljenosti ili interferenciji... ovo je jako opasno za FPV! Takve ćale izbjegavajte.

Hvala na pažnji... Peroemin. kaži?  :::::..........
                                                                     ::
                                                                     ::
                                                               .     ::     .
                                                                 .   ::   .
                                                                   . :: .
                                                                     ::
                                                                      .

Odg: Naočale 640x480

Reply #4
 :D :D :D :D a gle Stipe,najviše me jebe kad se ti tu mi neš prijetiš(tipa ovo ti je zadnji put i slično),to ti dođe kao da vičeš na mjesec što je izašao,nema učinka...pratim te tu od samih početaka (multirotor kad si nabavio) i ako se sječaš uvijek sam bio spreman ti pomoći nekim savjetom...meni tvoji ne trebaju jer sve to o čem ti pišeš znam a tvoje znanje potječe od čitanja po internetu a ne iz praktičnog iskustva...što se tiče nosača kamere imam ih doma 3 i svi su smeće(nema ga da valja bez min 300eura) i stoje mi doma  :'( jer mi je zao to nekom prodat kad mu je skoro bolje bez njega,a tako i ostale stvari sa kojima nisam zadovoljan...ne mozeš uvijek dobiti cijenu koju traziš,odnosno koju si ti platio...a mozda sam ja(gotovo sigurno) loš trgovac pa mislim da bi trebao objasniti ljudima što kupuju i koje su prednosti i mane..i još me jebe kaj iskačeš u svakom postu o bilo čemu sa nekim kratkim ili nebitnim ili netočnim komentarom,pa ak ti je cilj skupit što više postova pa dobit titulu glavna faca,daj se dogovori sa administratorom, pa da si miran...naočale na koje sam stavi link Vuzix 920 na njemu se i mogu kupiti za 149,999999999 eura,i stvarno su best buy..sviđa mi se ovo kako si se potrudio i stavio linkove na raznorazne naočale,a bogme niti Team lahor nije loš naziv...zelim ti uspjeh sa zagijem kad si već odustao od multirotora i helikoptera(a nikada nam nisi objasnio kako je to bilo,podijeli iskustva brate mili)...što se tiče ispravljanja imaš pravo,bezveze je gramatičke greške traziti,svatko u svom kraju govori na svoj način pa tako mozda vi govorite naučale kaj ja znam...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Naočale 640x480

Reply #5
...a ja se bavim multirotorima tako da me fpv i naočale previše ne zanimaju..sad imam hexu i y6 a dosad sam što slozio što skršio još jedno 3 quada... draze mi je polagano snimanje nego u preletu,a i ti buš se vratio na multija kad tad ako to misliš raditi...kad se skupi lova za poštene nosače hexa bu nosila canon 60d a y6 go pro hd
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Naočale 640x480

Reply #6
i evo,svečano obečajem da te nebum više podbadao sada kad ti rekoh kaj me jebe a ti razmisli o mojim riječima...pozdrav   8)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Naočale 640x480

Reply #7
A inače što se tiče ulaska svjetla u video naočale,predlazem korištenje nekih starih skijaških naočala(a ima i novih za 100kn) koje se preboje neprozirnom bojom,pa stave preko ovih...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Naočale 640x480

Reply #8
Nit me znaš nit poznaš a ideš sudit o nekome... pa sinko si ti normalan? Uhodiš me od početaka... vrlo zanimljivo, od početaka sa multirotorima. Pa da naravno da sam u pravu, pa si ti normalan, jedini na forumu si tu koji nešto priseraj, da prostiš... i NE nisu prazne prijetnje, necu dopustit da mi netko pa i ti ponižava i radi onih stvari koje ni tebi nebi bile drage! Za sve postoje Administratori i Moderatori koji drže do ugleda na ovom forumu a i do korisnika.
i evo,svečano obečajem da te nebum više podbadao sada kad ti rekoh kaj me jebe a ti razmisli o mojim riječima...pozdrav   8)
Hvala dobro je kad si svjestan toga šta radiš...
...a ja se bavim multirotorima tako da me fpv i naočale previše ne zanimaju..sad imam hexu i y6 a dosad sam što slozio što skršio još jedno 3 quada... draze mi je polagano snimanje nego u preletu,a i ti buš se vratio na multija kad tad ako to misliš raditi...kad se skupi lova za poštene nosače hexa bu nosila canon 60d a y6 go pro hd

Nebuš se ja vratio na multirotore jer imam drugačiju viziju u glavi koju ću ostvarit! A i imam gladna usta koja moram hraniti pa stoga imam granice!

A inače što se tiče ulaska svjetla u video naočale,predlazem korištenje nekih starih skijaških naočala(a ima i novih za 100kn) koje se preboje neprozirnom bojom,pa stave preko ovih...

to nije loša ideja..

Odg: Naočale 640x480

Reply #9
koji ti je q? što podbadaš čovika, čovik prodaje naočale pa prodaje, otvori drugu termu pa raspravljaj pa tamo spamaj, okani se čovika
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Naočale 640x480

Reply #10
koji ti je q? što podbadaš čovika, čovik prodaje naočale pa prodaje, otvori drugu termu pa raspravljaj pa tamo spamaj, okani se čovika

Ovo i jest moj post,a ovo je slobodna zemlja i slobodan forum gdje svatko moze izraziti svoje mišljenje...ja svoje uvijek velim naglas,jbga
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Naočale 640x480

Reply #11
stvarno nemam komentara
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR