Skip to main content

Topic: Tko sam,što letim i par slika-snimaka... (Read 2778 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tko sam,što letim i par slika-snimaka...

Evo da i ja stavim nešto o sebi i svojim letjelicama i dogodovštinama sa njima...Ime mi je Emin a Pero u mojem nicku je od frenda sa kojim sam u svemu ovome ali koji nikad nema vremena da se i on javi  :)...
Sve je rekao bih počelo davnih dana kad me zainteresirao prijatelj Lovro sa svojim cepelinima sa kojima je letio on tada u zatvorenim prostorima i više reklamno,nabasao sam tada na Draganfly multirotore
http://www.draganfly.com/
koji su koliko mene sjećanje sluzi bili među prvima,cijene su im tada bile basnonoslovne po 40-50 000 $ za quad,y6 bio je tek u povojima,a x8 nije ni postojao..i danas su to odlični multirotori ali i dalje skupi a i vrijeme ih je pregazilo,ima boljih...
Odbila me tada ta skupoća da bih godinu dve poslije naletio na Mikrokopter,koji je tada bio varijanta najpovoljnija,kao novi izazivač...i dalje mi je to bilo nedostizno ali malo pomalo počeo sam čitati o tome i upoznavati se sa tematikom jer nikada nisam ništa letio...
U razgovoru jednog lijepog dana sa svojim prijateljem Perom koji je profesionalni snimatelj i fotograf zaključismo da su najbolji kadrovi u dokumentarcima uvijek oni iz zraka...pošto Pero ima raznorazne snimateljske opreme i iskustva,rodila se ideja da nabavimo jedan multirotor...pošto sam ja proučavao Mikrokopter mislio sam tada da nam je najbolje da to kupimo..
Nije bio jeftin MK Hevy Quad kaj ja znam 200oeura osnova pa dodaci još toliko pa sve to sastaviti...našao sam i neke ljude u
Splitu koji su htjeli prodati svoj MK,i tak sam nabasao i na oglase na njuškalu sa RC igračkama
tamo sam ugledao svoj prvi quad....nastavak u slijedećem postu....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Tko sam i što imam

Reply #1
Prvi Quad dakle
Bio je iz njuškala,imao je fency aluminijski okvir koji je meni neznalici tada bio vrh,Rctimer motoriće 2814 750Kv,i KK pločicu..nije imao propelere ni batku,ma sve ti super radi reče mi lik uvli quad i ode..imao sam stanicu koji sam povoljno ubu prek oglasa Graupner MX-12 2,4 GHz al jebiga ona nije imala prijemnik...eh dok su došli propeleri  prijemnik batka...a nisam znao do tad za ovaj forum nazalost...potrajalo je sve dok sam ga prvi put isprobao..eh,neš nije radilo kak valja i avaj ajmo raskopavanje i provjeravanje svega...i opet je to potrajalo...na sreću tad negdje upoznao sam Dr.Tomislava koji mi je puno puta pomoga na svakojake načine,Hvala......
evo i kako je izgledao  ;D[attach=1]
evo i jedan od prvih letova sa drugim frejmom
small quad 1
Nije baš nešto letio sa kk pločicom,mojim neznanjem,i prevelikim za taj okvir 12/4 propovima..pa mi vrag nije dao mira pa sam ga ponovo rastavio pa povećao
Kupio sam aluminijske profile pa ih onda bušilicom bušio da ih olakšam,avaj quad je bio tezak...mislim ono,tezak[attach=4]
[attach=3]
pali su i novi motori i regleri letilo se...sastavio sam i neki gimbal i ne znajući da KK pločica to nemoze pokretat....jesam li rekao da je  bio tezak,a sve što leti i pada...eh daslomio se malo kojput evo leta EM big Quad 2
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Tko sam i što imam

Reply #2
...taj manji quad super je na kraju bio...prodali mi okvir dobri ljudi i pomogli
[attach=1]
[attach=2]
[attach=4]
i shvatio da mi treba novi kontroler....istrazujuči uokolo,naletio sam na genijalnu stranicu i open source zajednicu DIY drones(u prevodu Do It Yourself drones=uradi sam letjelice) i njihov kontroler..bogme neš je zapelo bilo u proizvodnji i opet je potrajalo mjesecima dok je stiglo..i iako ne greškom diydrones nego Invenisens proizvođača senzora novih..ljudi mi dali bonus 100$ u dućanu zato jer sam predugo čekao...ako ikog reklamiram to su ti ljudi i cijela ta priča.. 
http://diydrones.com/
taj se kontroler pokazao odličan iako zahtjeva dosta vremena ,čitanja i sve je open source što znači da na tom rade dobrovoljci diljem svijeta,sve se stalno mijenja i dobro je biti u toku....
Ponjelo me to letenje i sa novim FC APM2..letilo se...
EM mali quad hel (6).mp4
EM mali quad hel (9).mp4
i još se letilo  8) EM quad arial(1).MP4
dok jedan dan po mraku kad sam se okušavao,isčupa se zišica iz pločice i pade sve u salto mortale stilu....ha čuj,ni prvi ni posljednji put rastavim ja to sve,sjetim se starih ruku aluminijskih i sastavim od ostataka >Y6 hexu
[attach=3]
taj Y6 čeka još i danas evo naručih jednu Rabbit pločicu za njega nekidan,iako mislim da je Y6 dosta zajebana konfiguracija pa si mozda rađe nadjem neki normalni hexa okvir.....[attach=4]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Tko sam i što imam

Reply #3
uletila nam bila neka lova pa se odma osokolismo jer našao sam tipa u njemačkoj da mi napravi dost povoljno carbonsku hexu okvir 250eur ..... [attach=1]
slazem je sad već duze vrijeme[attach=2]
Motori su otprije oni RCtimer  http://www.rctimer.com/index.php?gOo=goods_details.dwt&goodsid=138
Regleri Turnigy plush 40A,propovi 13/6 drveni,ArduPilotMega 2 flight controler sa gps,baro,sonar..radio vezu 433Mhz sa Mission Planerom na laptopu,3S 6000Ah nanotech batke sve skupa RTF ima 3,8kg jer sam dole napravio teške aluminijske noge,što rad grublja slijetanja što radi imitacije tezine nosča i kamere,vazno je to prilikom namještanja raznih pidova...
Zasad uspješno leti,ali prilikom malo grubljeg slijetanja shvatio sam da nije svaki karbon karbon,dve su se ruke začehnule na krajevima....uz savjetovanje i potragu za 21,5 OD cijevima jer takve su mi obujmnice shvatih da kvalitetne prave u vakumu rađene debljih stijenki carbonske cijevi pečene na preko 100 C koje zvuče ko metal kad ih kvrcneš jedne o drugu košta 2.5 metra za hexu 150 eur..vjerujte mi ako su prejeftine onda su to ove koje su bile na mojoj hexi od T-rek 600 helića tail boom koji je pretanak i neprilagođen jer se na repu helića ne razvija tolika sila ko kod multija pa lako pucaju.takve znaju samo izvana imat jedan sloj karbona a bit pune epoxya itd....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Tko sam i što imam

Reply #4
Nisam se baš nešto nasnimao ali bit će uskoro(kad ih uploudam) i nešto videa.... 8)
ovo se isprobava... Em hexaCOPTER.MP4
i iz zraka...
EM hexaCOPTER (3).MP4
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Tko sam i što imam

Reply #5
došao je i nosač kamere sastavljen od dijelova koji dolaze sa raznih dijelova svijeta pa se i opet čeka.....servoi stizu
[attach=1][attach=2]
posluzit će da snimke budu bolje jer ovo do sada sveje bila kamera go pro HD samo zalijepljena za okvir.....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Tko sam,što letim i par slika-snimaka...

Reply #6
Ide to polako Emine, samo naprijed. Nego vidim da si ljubitelj cinestara pa evo pojavila se neka karbonska kopija po popularnoj cijeni, a ima i "stakleni" po još popularnijoj.
http://www.goodluckbuy.com/professional-fpv-22mm-carbon-fiber-octa-multicopter-frame-set-kit-700-950mm-wheelbase.html
http://www.goodluckbuy.com/professional-fpv-22mm-glass-fiber-octa-multicopter-frame-set-kit-700-950mm-wheelbase.html
Pitam se koliko će im trebati vremena za Zenmuse. ;)
lp
Toni
 

Odg: Tko sam,što letim i par slika-snimaka...

Reply #7
GLB je skopiro sve što postoji..pitam se mozda bi im mogli poslati od čega zelimo kopiju....nema ovaj one antivibracijske gumice a i taj karbon je sumnjiv,svakako ne ko onaj od cinestara..tko zna kad si malo grublje sletio pa pukne centralni izrupičani dio,di si onda,a bogme nije nit jeftin...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.