Skip to main content

Topic: Hitec Aurora 9 (Read 2246 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hitec Aurora 9

Može li mi netko pomoć reći kako da isprogramiram je za Heli? :'( :'( :'( :'(
Jebo nitro i benzin , struja zakon

http://www.rcwings.webs.com/

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #1
Bok!

U prilogu su krivulje gasa i nagiba koje sam uspio pretvoriti u vizualni oblik
Slika ipak govori tisuću riječi.

Imam još neke postavke ali nemam sad vremena to opisivat i prepisivat, biti će navečer.

Pozdrav

P.S. autor samih podataka je "Finless" s čijim uradcima su sigurno svi koji imaju ikakve veze s RC helikopterima upoznati

Odg: Hitec Aurora 9

Reply #2
Dva kontradiktorna objašnjenja porihtavanja žiroskopa:

Ni sam ne znam koje bih odabrao ali evo ih:

Metoda 1:
U izborniku žiroskopa (tab „model“ sredina desno)
Select Mode = Dual
Rate 1: xx/T.Lock (xx označava „gain“ postavke, obično oko 30%, 32%, 34%...) HeadingHold Mode
Rate 2: xx/Nor (xx označava „gain“ postavke, obično oko 30%, 32%, 34%...) Normal Mode

Dodijeliti prekidač po izboru koji će prebacivati između ta dva moda.

Koliko god sam guglao ove postavke, konsenzus je da je „normal mode“ bespotreban te da uvijek treba držati u „tail lock“ modu.

Metoda 2:
Dodijeliti prekidač po izboru koji će prebacivati između „headinghold“ i „normal“ moda.
U „EPA“ izborniku (podešavanje krajnjih točaka), podesiti EPA kanala na kojem je žiro na 140%
Napraviti to na oba stanja prekidača.
Select Mode = Single
Rate 1: xx/Nor (xx označava „gain“ postavke, obično oko 68%, 70%, 72%...) u ovom slućaju bi svi žiroskopi iz serije „401“ trebali imati stalno upaljenu led diodu što označava „AVCS“ ili HeadingHold mode.
Rate 2: xx/Nor (xx označava „gain“ postavke, obično oko 28%, 30%, 32%...) u ovom slućaju bi svi žiroskopi iz serije „401“ trebali imati ugašenu led diodu što označava „Rate“ ili „Normal“ mode
Na sredini, pri vrhu ekrana menija žiroskopa, nalazi se slovo „C“ ili „S“, ako je „C“ prebaciti na „S“
Na samom žiroskopu „gain“ limiter pomaknuti na 80-82%

VAŽNA NAPOMENA: ovo su prijevodi uputstava dobivenih iscrpnim guglanjem u potrazi za postavkama za Auroru 9. Ova uputstva nisu moje znanje te ne znam koja metoda je bolja i bolje drži rep i da li je uopće ijedna od te dvije metode dobra

Ovim putem bih zamolio iskusne heli letače za njihovo zrno mudrosti oko štelanja žiroskopa na Aurori

Pozdrav



Odg: Hitec Aurora 9

Reply #5
Bok!

Metoda 2 je u biti nešto slično tom objašnjenju ali mi je dosta nejasno to objašnjenje budući da Aurora NEMA negativne vrijednosti za "gain"
Pitch curve ispod 60%? Što to znači?
Zašto dignuti EPA na 140% da bi poslije skratio hod na limiteru?

Prva metoda mi je ipak logičnija i nekako suvisla.
Postam original link kasnije

Pozdrav