Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114218 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #181
Poz - koja bi bila cijena RTF-a ili u kitu????? Mene bi interesirao RTF bez daljinca naravno!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #182
Pa napisao sam u oglasu :-\
A cijena kita, to bi trebalo definirati...
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #183
koliko su dimenzije tog aviona....tamo u PDF ne pise a neznam se snac po onim mjerilima kako se to racuna??

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #184
Na prvoj stranici je link na RCGroups stranicu sa planovima gdje piše:

Wing span = 44"   - raspon krila 112 cm
Fuse length = 29.5 inches   - dužina trupa 75 cm

RTF težina meni ispadne 600 - tinjak grama sa 3S lipo 1500 mAh

To su nekakvi osnovni gabariti

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #185
a koliko je zadnje krilo??

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #186
raspon zadnjeg 45 cm

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #187
ok,puno hvala

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #188
a koliko bi bilo najbolje da stavin dužinu zadnjeg i trupa ako je dužina velikog krila 80cm??

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #189
Moj savjet ti je da se drzis nacrta, a sto se tiče smanjivanja modela tu ti treba pomoći netko iskusniji.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #190
Imam jedno pitanje u vezi j3 cuba... kad se odreže onaj najmanji dio za krilo označen crvenom na slici što se radi sa ovim utorima...košto vidite s donje strane nije ravno skroz, neg ima te utore, da li ste ih vi uopće rezali, jer kolko vidim prema slikama to se kod vas uopće ne vidi pa sam zbunjen totalno  ;)

Hvala puno

edit: sadmi je palo na pamet da bi taj dijelić mogao i pod krilo ić... jesam li dobro skužio?

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #191
Ako gledamo crtež i ono što je zaokruženo crvenom, lijeva strana treba biti kako je nacrtano, a desna strana slobodno može biti ravna. Tako je barem kod mene.



Uploaded with ImageShack.us

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #192
Slika je samo ilustracija, odnosno primjer. Nema veze sa stvarnim mjerama :)

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #193
da ali mene zanima da li to dolje...znači taj isječak jel to ide ispod ovog drugog "prekrivača za krilo" to jest na slici ovaj najdonji element koji liči na pola krila?
to mene zanima...shvacas me?

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #194
Upravo tako. Taj donji dio ide u sredinu krila. Mislim da je amater total objasnio izradu krila.