Skip to main content

Topic: Spektrum DX9 (Read 2085 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Spektrum DX9

Kao što neki od vas znaju, nedugo sam postavio anketu za novi dvokrilac kojeg sam si planirao kupiti.
No, kad sam napravio inventuru u svom hangaru, uz 20 različitih modela letjelica, svatio sam da mi ne treba novi avijun.
Kako sam planirao spucat nešto para, odlučih se kupit novu DX9 stanicu od Spektruma.
Iako sam sa starom (relativno starom) DX8 zadovoljan, ono, vuče za nečim novim...
A osim toga blizu je i Uskrs.
Ukratko, pred 2 dana naručim ja u Lindigeru stanicu....i za 2 dana, eto je već kod mene u Osijeku :)
Njihov uskršnji zeko je stvarno brz.

Prvi dojam:
Kutija ko kutija, velika u mp3, standardno sve dobro zaštićeno.
Ali kad sam izvadio stanicu van, ta tamno siva sjajna površina u kombinaciji sa crnim stickovima  :) :) ...e to već na oko lijepo izgleda.
Alnasujem stanicu, Spektrum Logo, isto kao i na DX8, no kad se ekran upalio, ima razlike. Veća rezolucija ekrana, malo je veći i sam ekran, čitko, čisto...
Kao Šrepflerova JR-ka  :D

Uljazim u jelovnik (Menu)...ajme, ima toga dosta više, a i ljepše raspoređeno.
To mi se sviđa, kod namještanja postavki za serva, s lijeve strane (zbog većeg ekrana) je prikazan i monitor sa svim kanalima. Pa odmah vidiš na monitoru šta radiš.
Odlično.
Preporuka je napraviti upgrade na zadnju verziju softwarea i zadnju verziju sound datoteka,.
To je porošlo kao Ava Karabatić kroz test inteligencije...očas.
Novom verzijom softwarea dodano je još podosta toga, da ne nabrajam sad šta sve...no ono što se meni svidjelo jest da modeli letjelica (avioni, helići i jedrilice) imaju više sličica za odabir da stoji pored imena modela. Pa mi sad tako na AN-2 stoji slika dvokrilca :)

Druga zanimljiva stvarčica jest sisata teta milozvučnog glasa koja se skriva negdje unutra i blebeće samo ono što joj namjestiš da blebeće.
Svaka operacija na daljincu, svaki prekidač, svaki pomak palice, trim ....ma bilo šta se može ozvučiti.
Vokabular je poprilično velik, i to mi je jedina zamjerka, dok nađem skrolajući po skoro 1000 fraza i izraza ono što bih želio čuti, potraje.

Ali je super, kad spustiš flapsove da ti kaže Takeoff Flaps ili Landing Flaps...ili da ti svake minute kaže status jednog od Timera....il jednostavno, da sere bilo šta ko žena u PMSu, kad mičeš ailerone lijevo, a nešto drugo kad mičeš desno  :D
Naravno da ima izlaz i za slušalice, nebili nekome smetalo tko se nalazi u blizini (mada mi se više čini da će taj netko slinit nad tim zvukovima).

Tu je još i wireless trainer, koji funkcionira dosta jednostavno. Bilo koju DSM2 ili DSMX stanicu sbindaš sa DX9 (umjesto sa prijemnikom) i to je to.
Na prekidač prebacuješ tko je master a tko slave.
Jednostavno da jednostavnije ne može biti. I nema žica i kablova.
Ima tu još dosta noviteta, ali ono najbitnije sam nabrojao.
Tu je još i diversity antena (u stvari 2 antene, jedna u ručki a druga klasična), telemetrija i sto sitnica koje su većinom i prisutne u mojoj starijoj DX8 stanici.

Pa sad, ako se netko priupitao zašto sam stavio u oglase da prodajem DX8, evo, ovo sve gore što sam napisao je razlog (ne trebam 2 stanice):



Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

 

Odg: Spektrum DX9

Reply #2
...SRETNO.... :)
Turnigy 9X

Odg: Spektrum DX9

Reply #3
Bolja recenzija nego na stranici proizvodjaca.  :) :)

Kao Šrepflerova JR-ka  :D
:D :D

Sada mi smeta sto moja nema zenski glas,
tjesi me jedino sto novi Vector autopilot ima audio programiranje pa ce mi pricati preko FPV-a.
Jos ako uprogramiram da mi moja zena prica osjecat cu se kao kod kuce.  :) ;)

Odg: Spektrum DX9

Reply #4
Evo da malo nadopunim što sam gore zaboravio napisati.
Cijela stanica mi daje dojam, a vjerojatno i jest, kao da je pravljena u istom proizvodnom procesu kao DX18QQ special edition verzija.
Koliko sam čitao po netu, to je to, DX18QQ okljaštrena za 9 kanala i uklonjeni bočni slideri. Sve ostalo je isto, dakle kvalitetne palice i prekidači...ma sve iz te specijalne serije.
Čitam i da se ameri gadno žale na DX9, kad je izašla, koštala je oko 350$....sad su podigli cijenu na 450$, očito su skužili da su ju prejeftino stavili u prodaju baš zbog ugrađenih komponenti iz QQ serije :)
Jučer sam ju malo probao na aerodromu, i fora su mi ova ženska torokanja iz nje, i timer, kad odbrojava....nadam se da će me služiti kao i moje dosadašnje Spektrum stanice (6ica i 8ica).
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Spektrum DX9

Reply #5
srepfler...."Jos ako uprogramiram da mi moja zena prica osjecat cu se kao kod kuce."......vjerujem da ces sigurno nesto iskombinirat.....al ne moj zaboravit snimit kad sletis da ti model kaze .....AAAAAAHHH. :P..
 :D
Turnigy 9X

Odg: Spektrum DX9

Reply #6
ili da te nazove budalom kada napraviš brisanac, pukne ti ćušku kad se razbiješ i tak to...