Skip to main content

Topic: Vortex 2 F3K (Read 11314 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Vortex 2 F3K

Reply #15
Testiranja završena! Model će uskoro krenut u prodaju (cjena još nepoznata ali u nekakvom 600€ range-u).
Jedine promjene u odnosu na prve prototype-ove je drugačija izvedba trupa i krilo koje je napravljeno od pune jezgre rohacell-a umjesto ljuski, iako je tako i prvobitno bilo zamišljeno tek su sad prva takva krila vani iz kalupa. Čvrstoća neusporedivo bolja, pa evo nekoliko slikica kak to izgleda. Repovi su tolko lagani da ću vjerovatno morati stavljati olovo u repove da dobijem težište na ~68 kolko je optimalno (koristim 2S 350mAh baterije). Premjera modela ovaj vikend na tekmi u Poljskoj.  8)

Preporučeni setup:
Eleroni: MKS DS65K, Hyperion Atalas DSC 09 SCD
Repovi: MKS DS65K, Graupner DES 281, MKS 4xx serija
Baterije: Smart LiPo 550 mAh, 2S 350 mAh
Prijamnik: 4-7 kanala, ćim manji

RTF težina: 230 - 240 grama

Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Vortex 2 F3K

Reply #16
Uuuuuffff, 60 Eura veliš, daj odma dva metni u kalup za mene ;). Vjerujem da je izrada i materijal na nivou pa isto tak i letne osobine..,, al bi ga rado imo u kolekciji, ko zna možda jednog dana dobim na lotu ak se odlućim uplatit listić.


Odg: Vortex 2 F3K

Reply #18
Uuuuuffff, 60 Eura veliš, daj odma dva metni u kalup za mene ;). Vjerujem da je izrada i materijal na nivou pa isto tak i letne osobine..,, al bi ga rado imo u kolekciji, ko zna možda jednog dana dobim na lotu ak se odlućim uplatit listić.

Hehe, da je barem 60€, kolko bi nas bilo. Nažalost, modele ne radim ja..

Izrada modela je top kao što i priliči jednom modelu za 600€. Znam da ima puno pitanja zakaj je to 600€, ali to je top top natjecateljski model koji naravno ima svoju cjenu.
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Vortex 2 F3K

Reply #19
To se čini puno para (i je puno para za nas u hr) ali s obzirom koliko traje i košta razvoj takvog modela, to i nije uopće tako puno. Za usporedbu jedan Snipe košta preko 1000$ a nije nimalo bolji - a postoje i daleko skuplji. U toj klasi modela pilot je taj koji radi razliku a ne model - ili recimo 80% pilot 20% model onako odokativno-generalno gledajući.

Ne sumnjam da će ih se prodati hrpa. Bravo Denis i Nixa.

Odg: Vortex 2 F3K

Reply #20
Prije svega cestitke Denisu i Nikoli i svima iz pozadine  ;)

Vidio sam model i definitivno nemam komentara osim da nakon dva komada prve verzije, skupljam lovu za verziju 2.
Kad se Shimpa pojavio sa prvim Vortexom na livadi i dao mi da probam, isti tren sam odlucio da cu kupiti cukca i u to investirati 1000kn. Van pameti mi je za nekaj bez motora bilo dat vise nofcih. A kad tamo, u mj. dana sam uzeo dva Vortexa i svaki dan jedva cekam slobodno vrijeme za cukanje. Nemam ambicija za tekme, ali kolko to gusta pruzi u opustenom nahitavanju je neopisivo!
Futaba T14SG & T10CP / MXS EXP 64" / Xperience 132" / Spirit V2 80" / DLG Vortex 60" / NAN Nelly 72" / FPV Quad 500 & 290 &250 & 190 size / FS Dominator / MXS hybrid 49" / Hummer EPP 40"
https://sites.google.com/site/trenutakuvremenu / https://sites.google.com/site/deepskyhunters

Odg: Vortex 2 F3K

Reply #21
Je, istovremeno je i napeto i opustajuce.

Predobro.

Odg: Vortex 2 F3K

Reply #22
Kako je prošlo premijerno natjecanje za Vortex 2 možete pročitati na:

http://www.ak-rudolf-fizir.hr/

Pozdrav!
Life is simple; eat, sleep, FLY!